Kamienie i kryształy ochronne są znane i używane od wieków. Co ciekawe pierwszy swój kryształ kupiłam na wakacjach w górach kiedy miałam 10 lat i był to różowy kwarc. Nie mogę uwierzyć, że intuicyjnie powiedziałam, że chcę właśnie ten kamień. Nie magnes, ciupagę czy owieczkę tylko jakiś kryształ… Jednak wtedy nie wiedziałam nic na temat tych niesamowitych właściwości.  

Był taki czas w moim życiu kiedy otaczało mnie bardzo dużo negatywnej energii. Kosztowało mnie to zdrowie fizyczne i psychiczne!  Cały czas czułam się zmęczona, pozbawiony chęci, radości i nic mnie nie cieszyło. Po prostu jakby nad moją głową wisiała ciemna chmura.

Kiedy cały świat runął mi pod nogami pojawiły się w moim życiu medytacja, joga i właśnie kryształy. W tym ciężkim dla mnie czasie znalazłam mój kwarc zakopany w jakiś starych kartonach po licznych przeprowadzkach. I tak zaczęła się we mnie ogromna przemiana, która cały czas trwa.

Kto by pomyślał, że teraz nie zasnę bez ametystu przy łóżku. A to dlatego, że kiedy śpimy jesteśmy bardziej otwarci i podatni na energię innych, złe intencje i negatywne wibracje.

Kryształy mają wyjątkowe moce. Możesz trzymać je w domu, biurze lub miejscu gdzie spędzasz najwięcej czasu. Ja mam małe kamyczki w torebkach spodniach, kosmetyczce. Są prawie wszędzie. 

kryształy ochronne

Jakie to są kryształy ochronne?

Najbardziej znanymi kryształami ochronnymi są Agat, Czarny Turmalin, Kwarc Turmalinowany, Kamień Jet, Czarny Obsydian, Kwarc Dymny, Ametyst czy Fluoryt.

Agat ognisty

Agat ma potężną wibrację wzmacniającą chęć do podjęcia działań nawet jeśli nie jesteś pewien jaki powinien być dokładny kierunek. Może pomóc poczuć się w pełni uziemionym i świadomym, a także ożywia wewnętrzny ogień. Agat ma przede wszystkim wielką energię ochronną.

Wibracja tego kryształu rezonuje wyzwalając wewnętrzny płomień, ale przynosi też poczucie bezpieczeństwa. Agat znany jest z tego, że tworzy tarczę (bańkę) wokół ciała, która zapewnia ochronę. Jest to wyjątkowy kryształ ponieważ nie tylko wysyła negatywną energię z powrotem tam skąd pochodzi,ale pozwala osobie, która ją wysłała odczuć rodzaj krzywdy jaką wyrządziła. Agat może również zredukować lęk i stres. Dzięki swojej subtelnej energii sprawia, że ​​czujesz się spokojny, bezpieczny i pewny siebie. 

Ognisty agat to odmiana, która ma głębokie połączenie z ziemią przez co silnie uziemienia. Uspokaja, zapewnia bezpieczeństwo i wzmacnia zaufanie do siebie i świata. Daje motywację do przezwyciężenia szkodliwych nałogów oraz dodaje odwagi. Agat stabilizuje aurę, eliminując i przekształcając negatywne energie. Jego działanie oczyszczające jest potężne i to na wielu poziomach. 

Agat dostosowuje ciało eteryczne do fizycznej, zapewniając przepływ uziemiającej i rewitalizującej energii. Przepływ i proces tej wymiany energetyzuje aurę i organizm. Otwiera kanały kreatywności. Jest wspaniałym wyborem na pierwszy kamień amulet ochronny. Bransoletkę z agatu możecie dostać TUTAJ.

Czarny turmalin

Czarny turmalin jest potężnym kamieniem chroniącym przed wszelkiego rodzaju negatywną energią. Jeśli chodzi o kryształy ochronne jestem w tej grupie, która wierzy, że to najlepszy ze wszystkich kamieni ochronnych. Turmalin wspiera szczęście i poczucie spełnienia. Wibracje czarnego turmalinu pomogą uwolnić się od negatywnej postawy i wątpliwości, a także wszelkiego rodzaju niepokoju. 

Wystarczy umieścić jeden z tych kryształów pod poduszką, a on oczyści ciało eteryczne podczas snu i pokój, w którym śpisz. Wzmacnia także układ odpornościowy i pomaga złagodzić bóle stawów. Turmalin nie absorbuje negatywnej energii, ale transformuje ją w pozytywną i wspierająca. 

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że normalny czarny turmalin po prostu zmienia energię negatywną w pozytywną. Ale jeśli zawiera również mikę wtedy odeśle niskie wibracje osobie, która ją wysłała. Najlepszym kamieniem do wysyłania negatywnej energii z powrotem jest ognisty agat – można połączyć je razem.

Bransoletkę z turmalinu możecie dostać TUTAJ.

Kwarc turmalinowany

Kwarc turmalinowy to przezroczysty lub biały kwarc zawierający kawałki czarnego turmalinu. Kryształy kwarcu mają silne właściwości metafizyczne. Ściąga światło dzięki temu może uleczać na wielu poziomach. Dzieje się tak, ponieważ ta kombinacja uosabia zarówno energię czarnego turmalinu jak i silną wibrację kryształów przezroczystego kwarcu, które wzmacniają energię turmalinu.

Kwarc turmalinowy posiada potężną zdolność usuwania niskich wibracji i złej energii z pola aury. Są też potężnymi kamieniami leczniczymi na poziomie fizycznym, psychicznym, emocjonalnym i duchowym. 

Noszenie wisiorka z turmalinu będzie działało jak tarcza zapobiegająca negatywnym wibracją oraz wzmacniająca pozytywną energię wprowadzając harmonię i szczęście.

kryształy ochronne

Gagat (Jet Stone )

Gagat jest powszechnie używany jako kamień ochronny, ale ma również wspaniałe właściwości lecznicze w tym łagodzenie bólu głowy czy wspomaganie gojenie się ran. Działa prawie jak filtr energetyczny, jest wspaniałym kamieniem uziemiającym o silnych właściwościach oczyszczających i ochronnych. Jest znany z oczyszczania aury z nieczystych energii, ale można go także użyć do oczyszczenia innych kryształów, umieszczając je w misce z kilkoma mniejszymi kawałkami gagatu. 

Ten kamień może być pomocny dla osób doświadczających nadmiaru negatywnych energii lub emocji, dawniej był używany jako kamień łagodzący smutek. Gagat może ułatwiać uwolnienie się od negatywnych wzorców zachowań i starych przywiązań emocjonalnych. Co więcej może być używany w połączeniu z praktycznie wszystkimi innymi kamieniami w celach leczniczych. Znany również jako kamień szczęścia jest świetnym prezentem dla osoby rozpoczynającej nową pracę lub rozpoczynającej nową działalność biznesową. Może wnieść jasność do zagmatwanych sytuacji dostarczając spostrzeżenia z różnych perspektyw. 

Gagat jest kamieniem czakry podstawy ze względu na swój bardzo uziemiający charakter. Pomaga czerpać energię z ziemi i kierować ją tam gdzie tego pragniemy. 

Ciekawostka:  W XVI wieku odrzutowiec był używany do tworzenia różańców dla mnichów, ponieważ twierdzono, że kamień ten będzie przywoływał łaskę bożą, Grecy wierzyli, że noszenie jetu  zapewni łaskę bogów, a Indianie chowali ten kamień w grobach, ponieważ wierzono, że ochroni ich w życiu pozagrobowym.

Czarny obsydian

Czarny obsydian to potężny kamień wykorzystywany do oczyszczania aury. Jest zdecydowanie bardzo silnym kamieniem ochronnym. Ze względu na swoje ostre krawędzie był używany w różnych narzędziach do cięcia (ostrza, strzały itp.). Jednak te zaostrzone krawędzie są również metaforyczne odczytywane. Turmain może pomóc przebić się przez iluzje, kłamstwa, przerażające fasady, schematy i blokady. Jednak ilość informacji, które może ujawnić czarny obsydian oraz intensywność tej prawdziwej energii mogą być przytłaczające. Czarnego obsydianu należy używać z wielkim szacunkiem i uwagą.

Kryształy ochronne takie jak obsydian posiadają potężne właściwości alchemiczne, a to za sprawą ich pochodzenia. Obsydian pochodzi z szybko schłodzonej lawy wulkanicznej, dzięki czemu ma silną energię kombinacji żywiołów – ognia, ziemi i wody. 

Obsydian wzmacnia prawdę. Blokuje ataki i absorbuje negatywne energie z otoczenia. Usuwa stres i napięcie. Stymuluje wzrost na wszystkich poziomach, zachęcając do eksploracji nieznanego i otwierając nowe horyzonty. Zapewnia jasność umysłu i usuwa wątpliwości. Zwiększa samokontrolę. Zmusza do stawienia czoła swojemu prawdziwemu ja. Uwalnia nierównowagę i negatywne energie. 

Wibracja tego kamienia może rezonować w czakrze trzeciego oka i ma silną wibrację, która pomaga w otrzymywaniu odpowiedzi na pytania. 

Bransoletkę z obsydianu możecie dostać TUTAJ.

Kwarc dymny

Kryształy ochronne kwarcu dymnego to jedne z najlepszych kamieni uziemiających i kotwiczących. Jest to dobry kamień dla jasnowidzów, wróżek i osób pracujących z energiami. Delikatnie neutralizuje negatywne wibracje i działa odtruwająco na wszystkich poziomach. Chroni przed promieniowaniem. Kwarc dymny niweluje lęki, łagodzi depresję i negatywne emocje. Przynosi emocjonalny spokój, łagodzi stres i niepokój. Odgania koszmary i manifestuje sny

Kwarc dymny wspomaga koncentrację i pomaga w trudnościach w komunikacji. Jest to doskonały kamień do uziemienia eterycznej warstwy aury. Jest wspaniały dla osób z zaburzeniami widzenia swojego ciała ( za gruby, za chudy, za wysoki, itd.) . Jest zalecany osobą poddawanych radioterapii. Ma zdolność wzmacniania efektów leczenia. 

Kwarc dymny poprawia umiejętności organizacyjne i dobrze jest mieć go w miejscu pracy lub domowym biurze. Jedną z zalet naturalnego kwarcu dymnego jest to, że ma zdolność wzmacniania energii nie wszelkich innych kamieni, które można z nim łączyć. Można go używać codziennie w medytacji. Uziemienie jest bardzo ważną częścią wykonywania jakiejkolwiek pracy energetycznej. 

Jeśli pracujesz na komputerze posiadanie takiego kamienia gdzieś obok usunie promieniowanie w pomieszczeniu. Pamiętaj, aby regularnie czyścisz swoje kryształy zwłaszcza tych, których używasz do usuwania negatywnych energii.

Ametyst

Ametyst to kryształ w barwach od fioletowego do ciemnofioletowego. Jest bardzo silnym kamieniem o zdolnościach ochronnych i oczyszczających. Działa uspokajająco i wzmacnia wyższe stany świadomości. Eliminuje złość, strach i niepokój oraz łagodzi smutek i żal. Otwiera intuicję i wzmacnia dary energetyczne. Promuje miłość do boskości. Łagodzi bóle głowy i napięcia w ciele. To zdecydowanie kamień wyższej świadomości.

Dawniej ametyst zalecano osobą z astmą, nałogami, bólami głowy, problemami ze słuchem, fobiami, poronieniem i menopauzą lub napięciem przedmiesiączkowym. 

Ametyst chłodzi umysł i emocje oraz łagodzi liczne zaburzenia równowagi fizycznej, psychicznej i emocjonalnej. 

Bransoletkę z ametystu możecie dostać TUTAJ.

Fluoryt

Fluoryt oczyszcza i stabilizuje aurę, uziemia i integruje energie. Wzmacnia intuicję i sprawia, że ​​stajemy się bardziej świadomi wyższych rzeczywistości. Fluoryt rozpuszcza wpojone wzorce zachowań i otwiera drzwi do podświadomości, wydobywając stłumione uczucia na powierzchnię. Pomaga spojrzeć z szerszej perspektywy. Ten kryształ rozprasza złudzenia i ujawnia prawdę. Może być pomocny kiedy trzeba działać bezstronnie i obiektywnie. Fluoryt zwiększa pewność siebie, poprawia koordynację fizyczną i psychiczną oraz przeciwdziała zaburzeniom psychicznym. Ten kryształ jest doskonałą pomocą w nauce, zwiększając koncentrację. Kamień łagodzi zapalenie stawów, reumatyzm, bóle kręgosłupa oraz podnosi libido.

Palo Santo

Jak oczyszczać kamienie i kryształy ochronne?

Kryształy ochronne muszą być regularnie oczyszczane! Warto o tym pamiętać. Istnieje kilka prostych sposobów na oczyszczenie kamieni z zebranej energii.

 • Woda

Woda neutralizuje ujemną energię zgromadzoną w kamieniu i kieruje ją z powrotem do ziemi. Opłucz kamienie wodą umieszczając je bezpośrednio pod kranem na 5- 10 minut, możesz wystawić je na deszcz.

 • Światło słoneczne lub światło księżyca

Światło słoneczne i księżycowe mogą ładować i czyścić kamienie szlachetne.

Słońce dostarcza energię słoneczną yang, która równoważy zebraną energię yin kamienia. W przypadku kamieni podatnych na przebarwienia takich jak ametyst, kwarc różowy czy bursztyn wystaw je późnym popołudniem przy zachodzie.

Czyszczenie i ładowanie światłem księżyca jest szczególnie skuteczne podczas pełni. Ponieważ księżyc ma największy potencjał dzięki czemu może zwiększyć wibracje kamienia.

 • Ziemia

Możesz korzystać z żywiołu ziemi zakopując kamienie pod ziemią na cały dzień. Pozwól ziemi wchłonąć wszystkie niepożądane energie zawarte w kamieniach, aby zostały oczyszczone i odświeżone.

 • Palo Santo

Możesz użyć Palo santo lub białej szałwii. Machaj kamieniem nad źródłem dymu przez 20 do 30 sekund obracając go i wypowiadając intencję.

 • Słona woda

Moczenie w słonej wodzie jest jedną z najpopularniejszych metod czyszczenia kamieni szlachetnych. Dawniej sól była używana we wszystkich religiach do rytuałów i jako środek do pochłaniania niepożądanej energii.

Zostaw kamienie przez noc w wodzie ze szczyptą soli morskiej. Po kąpieli solnej wypłucz je w czystej wodzie, aby usunąć sól.

Sól może uszkodzić niektóre kamienie takie jak hematyt lub piryt.

 

Patrycja Ługiewicz

Founder, redaktor, autor

Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. View more
Cookies settings
Akceptuje
Odmawiam
Polityka prywatności i cookies
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active
 1.        Zakres Polityki prywatności i cookies

Administratorem danych  jest

Internet pro spółka z o.o.

Ul. Święty Marcin, nr 29, lok. 8, 61-806 Poznań Regon: 387309460, Nip: 7831825741

Zobowiązujemy się postępować właściwie, jeśli chodzi o zbieranie, wykorzystywanie i ochronę danych osobowych. Chcemy, abyś był pewny, że Twoje dane są z nami bezpieczne a także w pełni rozumiał, w jaki sposób je wykorzystujemy, aby zaoferować Ci lepsze i bardziej spersonalizowane usługi. Właśnie dlatego została opracowana ta Polityka prywatności

i cookies (dalej „Polityka”), która:

 •         określa rodzaje danych osobowych, które gromadzimy;
 •         wyjaśnia, w jaki sposób i dlaczego zbieramy i wykorzystujemy Twoje dane osobowe;
 •         wyjaśnia, kiedy i dlaczego udostępnimy Twoje dane osobowe innym organizacjom;
 •         wyjaśnia prawa i wybory, które masz, jeśli chodzi o Twoje dane osobowe.

W związku z oferowaną gamą produktów i usług, chcemy, abyś jasno wiedział, co obejmuje ta Polityka. Niniejsza Polityka dotyczy Ciebie, jeśli korzystasz z naszych produktów i usług (określonych w niniejszej Polityce jako „nasze Usługi”). Korzystanie z naszych Usług oznacza:

 •         Założenie konta w naszym Serwisie oraz korzystanie z naszych Usług oferowanych w ramach jego funkcjonalności;
 •         Zakupy u nas przez telefon, online lub w inny sposób za pomocą dowolnej strony internetowej (dalej „nasze Serwisy”) lub aplikacji mobilnych („nasze aplikacje mobilne”), w których publikowane są niniejsze zasady;
 •         Niniejsza Polityka ma również zastosowanie, jeśli skontaktujesz się z nami lub skontaktujemy się z Tobą w sprawie naszych Usług;
 •         Wybrane części niniejszej Polityki obowiązują również w naszych sklepach i biurach stacjonarnych, w których za pomocą monitoringu CCTV rejestrowane są Twoje zdjęcia.

Nasze Serwisy lub aplikacje mobilne mogą zawierać linki do innych stron internetowych obsługiwanych przez inne podmioty, które mają własne zasady i polityki prywatności, które wyjaśniają, w jaki sposób wykorzystują Twoje dane osobowe. W takich sytuacjach prosimy o dokładne zapoznanie się z rzeczonymi warunkami i politykami prywatności przed podaniem jakichkolwiek danych osobowych na takiej stronie internetowej, ponieważ nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za strony internetowe innych podmiotów.

 1.        Dane osobowe które zbieramy

Ta sekcja zawiera informacje o danych osobowych, które możemy od Ciebie gromadzić podczas korzystania z naszych Usług oraz innych danych osobowych, które możemy otrzymać z innych źródeł.

Rejestrując się w naszych Usługach, możesz przekazać nam: ·         Twoje dane osobowe, w tym adres pocztowy, adres e-mail, numer telefonu oraz data urodzenia;·         Dane logowania do konta, takie jak nazwa użytkownika i hasło, które wybrałeś;
Kupując u nas online, przeglądając nasze Serwisy lub korzystając z naszych aplikacji mobilnych, możemy zbierać: ·         Informacje na temat zakupów online (na przykład, co kupiłeś, kiedy i gdzie kupiłeś oraz jak za to zapłaciłeś);·         Informacje o sposobie przeglądania naszych Serwisów i aplikacji mobilnych oraz informacje o kliknięciu jednej z naszych reklam (w tym na stronach internetowych innych organizacji);·         Informacje o wszelkich urządzeniach używanych do uzyskania dostępu do naszych Usług (w tym marka, model i system operacyjny, adres IP, typ przeglądarki i identyfikatory urządzeń mobilnych);
Jeśli korzystasz z kuponów lub voucherów możemy zbierać: ·         Informacje jak i kiedy używasz kuponów lub voucherów;
Kontaktując się z nami, lub kiedy my kontaktujemy się z Tobą lub biorąc udział w promocjach, konkursach, ankietach lub ankietach dotyczących naszych Usług, możemy zbierać: ·         Dane osobowe, które podajesz na swój temat, za każdym razem, kiedy kontaktujesz się z nami w sprawie naszych Usług (na przykład Twoje imięi nazwisko, nazwa użytkownika, dane kontaktowe, login), w tym przez telefon,e-mail lub pocztę lub podczas rozmowy z nami za pośrednictwem mediów społecznościowych;·         Szczegółowe informacje o wiadomościach e-mail i innych wiadomościach cyfrowych, które wysyłamy do Ciebie, wraz z wszelkimi linkami, które klikniesz;·         Twoja opinia i wkład w ankietach satysfakcji klientów;
Kiedy odwiedzasz nasze sklepy lub biura regionalne ·         Twoje zdjęcia w ramach naszych systemów monitoringu CCTV.
 1.        Inne źródła danych osobowych

Możemy również wykorzystywać dane osobowe z innych źródeł jak: specjalistyczne firmy, które dostarczają informacje, nasi partnerzy handlowi i rejestry publiczne. Tego typu dane osobowe pomagają nam m.in.:

 •         dokonać przeglądu i poprawić dokładność posiadanych przez nas danych;
 •         poprawić i zmierzyć skuteczność naszej komunikacji marketingowej, w tym reklamy online.
 1.        Jak i dlaczego używany danych osobowych

W poniższej tabeli szczegółowo wyjaśniamy w jaki sposób i dlaczego wykorzystujemy dane osobowe:

Używamy danych osobowych do: To oznacza, że przetwarzanie Twoich danych osobowych pozwala nam na: Dlaczego przetwarzamy Twoje dane w ten sposób? Podstawa prawna
Zapewnienia dostępności naszym usługom Zarządzanie kontem, które masz stworzone w naszym Serwisie.Przetwarzanie Twoich zamówieńi zwrotów. Musimy przetwarzać Twoje dane osobowe, abyśmy mogli: zarządzać Twoim kontem użytkownika; dostarczać Ci towary i usługi, które chcesz kupić; pomagać przy zamówieniach i zwrotach, o jakie możesz poprosić. Niezbędność do wykonania umowyGdy przetwarzamy:·         dane o zakupachi transakcjach;·          dane kontaktowe;·         informacje z profilu użytkownika;·         dane dotyczycące dostawy / odbioru.Bez tych informacji nie będziemy w stanie dostarczyć Ci naszych produktów ani usług.Prawnie usprawiedliwiony celDane przetwarzane po realizacji zamówienia w celach obsługi posprzedażowej.
Zarządzaniai usprawniania naszych codziennych operacji biznesowych Zarządzanie i ulepszanie naszych Serwisów i aplikacji mobilnych. Używamy plików cookies i podobnych technologii w naszych Serwisach i w aplikacjach mobilnych, aby poprawić jakość obsługi klienta.Niektóre pliki cookies są niezbędne, więc nie należy ich wyłączać, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji naszych Serwisów i aplikacji mobilnych. Możesz wyłączyć inne pliki cookies, ale może to wpłynąć na Twoje odczuciaz korzystania z naszych witryn. Więcej informacji o plikach cookies i sposobach ich wyłączenia można znaleźć w sekcji Pliki cookies i podobne technologie. Prawnie usprawiedliwiony cel
Rozwijania i ulepszania naszej oferty produktów, usług, know-howi sposobu, w jaki komunikujemy sięz Tobą. Opieramy się na wykorzystaniu danych osobowych do przeprowadzania badań rynkowych, a także do ulepszania naszych systemów informatycznych (w tym bezpieczeństwa) oraz naszego asortymentui usług. Dzięki temu możemy służyć Ci lepiej jako klientowi.
Wykrywania oszustw i innych przestępstw oraz ich zapobiegania. Ważne jest, abyśmy monitorowali nasze Usługi w kontekście wykrywania i zapobiegania oszustwom, innym przestępstwomi niewłaściwemu wykorzystywaniu usług. Pomoże nam to upewnić się, że możesz bezpiecznie korzystać z naszych Usług.
Personalizowania usług pod Twoje oczekiwania Analizowania Twoich nawyków przeglądania naszych Serwisów oraz nawyków zakupowych, aby móc lepiej zrozumieć Cię jako naszego użytkownika i klienta oraz zapewnić Ci spersonalizowane oferty i usługi. Przeglądanie Twoich zachowań i zakupów pozwala nam personalizować nasze oferty oraz usługi. Pomoże nam to spełnić Twoje potrzeby jako klienta. Prawnie usprawiedliwiony cel
Wysyłania odpowiednich komunikatów marketingowych(w tym pocztą elektroniczną, pocztą tradycyjną lub w formie reklamy online), dotyczących naszych produktów i usług oraz usług naszych dostawców i partnerów. W związkuz tym reklama internetowa może być wyświetlana na naszych stronach internetowych oraz na stronach internetowych podmiotów trzecichi innych kanałach mediów online. Możemy również mierzyć skuteczność naszych komunikatów marketingowych oraz naszych dostawców i partnerów handlowych. Chcemy być pewni, że dostarczamy komunikację marketingową, w tym reklamę online, która jest odpowiednia dla Twoich zainteresowań. Aby to osiągnąć, mierzymy Twoje reakcje na komunikację marketingową związaną z oferowanymi przez nas produktamii usługami, co oznacza, że możemy zaoferować Ci produkty i usługi, które lepiej spełniają Twoje potrzeby jako klienta.Możesz zmienić swoje wybory marketingowe, zarówno podczas rejestracji u nas, jaki w dowolnym czasie po tym.Masz również wybór, jeśli chodzi o reklamę online. W dalszej części Polityki przedstawiamy możliwe do wybrania przez Ciebie opcje dotyczące plików cookies i sposobu, w jaki możesz kontrolować swoje preferencje dotyczące behawioralnych zachowań online. W przypadku większości komunikatów marketingowych opieramy się na Twojej zgodzie, ale są sytuacje, w których leży to w naszym prawne usprawiedliwionym celu.
Kontaktui interakcji z Tobą Kontaktu z Tobą w sprawie naszych Usług, na przykład przez telefon,e-mail lub pocztę, lub odpowiadając na posty w mediach społecznościowych, które skierowałeś do nas. Chcemy służyć Ci najlepiej jako klientowi, więc wykorzystujemy dane osobowe w celu udzielenia wyjaśnień lub pomocy w odpowiedzi na Twoją komunikację. Prawnie usprawiedliwiony cel
Zarządzania promocjamii konkursami, w których bierzesz udział, w tym tymi, które prowadzimy z naszymi dostawcami i partnerami handlowymi. Musimy przetworzyć Twoje dane osobowe, abyśmy mogli zarządzać promocjamii konkursami, w których zdecydujesz się uczestniczyć.
Zapraszania do udziału w ankietach satysfakcji klienta i innych badaniach rynku prowadzonych przez nas i inne organizacje działające w naszym imieniu. Przeprowadzamy badania rynkowe w celu udoskonalenia naszych Usług. Jeśli jednak skontaktujemy się z Tobą w tej sprawie, nie musisz brać udziału w badaniu. Jeśli powiesz nam, że nie chcesz, abyśmy skontaktowali sięz Tobą w celu zbadania rynku, uszanujemy ten wybór. Nie wpłynie to na zdolność do korzystania z naszych Usług.
Monitoring CCTV Monitorowania bezpieczeństwa naszych biur i sklepów stacjonarnych, aby zapobiegać przestępstwomi innym niepożądanym zrachowaniom. Aby chronić nasz biznes, lokalną społeczność, klientów i współpracowników. Prawnie usprawiedliwiony cel
 1.        Nasze prawnie usprawiedliwione cele w używaniu Twoich danych osobowych

W miejscach w których wspomnieliśmy powyżej, że wykorzystanie danych osobowych opiera się na naszym „prawnie usprawiedliwionym celu”, są to:

 •         obsługa potrzeb naszych klientów, w tym dostarczania naszych produktów i usług;
 •         promowanie i wprowadzania na rynek naszych produktów i usług;
 •         obsługa konta (na przykład konto zakupów online), zarządzanie skargami i rozwiązywania wszelkich sporów;
 •         zrozumienie naszych klientów, w tym ich wzorców, zachowania, a także ich upodobań i preferencji;
 •         ochrona i wsparcie naszej działalności, współpracowników, klientów i współwłaścicieli;
 •         testowanie i rozwijanie nowych produktów i usług, a także ulepszanie już istniejących;
 •         wymogi prawne / regulacyjne.
 1.        W jaki sposób i dlaczego udostępniamy dane osobowe partnerom handlowym i dostawcom usług

W tej sekcji wyjaśniamy w jaki sposób i dlaczego udostępniamy dane osobowe partnerom handlowym i dostawcom usług. Kiedy udostępniamy dane osobowe tym firmom, wymagamy od nich zachowania bezpieczeństwa i nie wolno im wykorzystywać danych osobowych do własnych celów marketingowych.

Partnerzy handlowi Współpracujemy z wieloma partnerami handlowymi, którzy sprzedają produkty za pośrednictwem naszych usług.W takich sytuacjach udostępniamy tylko te dane osobowe, które umożliwiają naszym partnerom handlowym świadczenie usług. Na przykład, gdy robisz zakupy za pośrednictwem naszego Serwisu, możemy udostępnić naszemu partnerowi handlowemu twoje imię i dane kontaktowe, aby mógł dostarczyć wybrane produkty.
Dostawcy usług Współpracujemy ze starannie wybranymi dostawcami usług, którzy realizują określone funkcjew naszym imieniu. Należą do nich na przykład firmy, które pomagają nam w świadczeniu: usług dla klientów, usług technologicznych, przechowywaniu i łączeniu danych, przetwarzaniu płatnościi dostarczaniu zamówień. Udostępniamy tylko dane osobowe, które umożliwiają naszym dostawcom świadczenie tych usług.Niektórzy z dostawców usług, z którymi współpracujemy, obsługują kanały mediów onlinew ramach których umieszczają odpowiednie reklamy naszych produktów i usług, a także dla naszych dostawców i naszych partnerów handlowych. Na przykład możesz zobaczyć ogłoszenie o naszych produktach i usługach, gdy korzystasz z określonej witryny społecznościowej lub oglądasz telewizję internetową.
 1.        W jaki sposób i dlaczego udostępniamy dane osobowe innym podmiotom

Możemy udostępniać dane osobowe innym organizacjom w następujących okolicznościach:

 •         gdy prawo lub organ publiczny twierdzi, że musimy udostępnić dane osobowe;
 •         gdy musimy udostępnić dane osobowe w celu ustalenia, wykonania lub obrony naszych praw (w tym przekazywania danych osobowych innym osobom w celu zapobiegania oszustwom i zmniejszania ryzyka kredytowego);
 •         do organizacji, której sprzedajemy lub przenosimy (lub przystępujemy do negocjacji w celu sprzedaży lub przeniesienia) któregokolwiek z naszych praw lub obowiązków wynikających z jakiejkolwiek umowy, którą możemy mieć z Tobą zawartą. Jeśli przeniesienie lub sprzedaż się powiedzie, podmiot otrzymujący Twoje dane osobowe może wykorzystywać twoje dane osobowe w taki sam sposób jak my;
 •         do wszelkich następców prawnych związanych z naszą działalnością.
 1.        W jaki sposób chronimy Twoje dane osobowe

Wiemy, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie i zarządzanie danymi osobowymi. Ta sekcja przedstawia wybrane

z wprowadzonych przez nas środków. Aby zapewnić bezpieczeństwo Twoich danych używamy zabezpieczeń komputerowych, takich jak:

 •         ograniczenie dostępu jedynie dla pracowników, którzy potrzebują go do wykonywania swoich obowiązków służbowych;
 •         egzekwujemy fizyczne, elektroniczne i proceduralne zabezpieczenia związane z gromadzeniem, przechowywaniem i ujawnianiem danych osobowych;
 •         fizyczne kontrole dostępu do naszych budynków i plików;
 •         zapory sieciowe i szyfrowanie danych podczas przesyłu za pomocą protokołu Secure Sockets Layer (SSL).

Jednak mimo podjęcia odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych w celu ochrony danych osobowych, nie możemy zagwarantować bezpieczeństwa jakichkolwiek danych osobowych przesyłanych przez Internet do nas.

Dane osobowe, które od Państwa zbieramy, mogą być przekazywane i przechowywane w miejscu docelowym poza Europejskim Obszarem Gospodarczym („EOG”). Mogą być również przetwarzane przez firmy działające poza EOG, które pracują dla nas lub dla jednego z naszych dostawców usług. Jeśli to zrobimy, zapewniamy poszanowanie Twoich praw prywatności zgodnie z niniejszymi Zasadami. Najczęstszym sposobem, w jaki to robimy, jest wprowadzenie konkretnego rodzaju umowy (więcej informacji nt. temat można znaleźć tutaj:https://ec.europa.eu/info/law/law-topic/data-protection/data-transfers-outside-eu_en) lub poprzez zatwierdzony program, taki jak Tarcza Prywatności: https://www.privacyshield.gov/welcome.

 1.        Jak długo przetwarzamy dane osobowe

Nie będziemy przechowywać Twoich danych osobowych dłużej niż potrzebujemy, co jest uzależnione od kilku czynników:

 1. a)        (Przede wszystkim) powodu dla którego je zgromadziliśmy;
 2. b)       Jak dawno temu zostały zebrane;
 3. c)        Czy istnieje podstawa prawna / regulacyjna, abyśmy je zachowali;
 4. d)       Czy ich potrzebujemy, aby chronić Twojego lub naszego interesu.
 5. Możliwość wyboru, w kwestii otrzymywania komunikatów marketingowych i udziału w badaniach rynkowych

Będziemy przesyłać Ci odpowiednie oferty i informacje o naszych produktach i usługach na wiele sposobów, w tym pocztą elektroniczną, ale tylko wtedy, gdy wcześniej wyraziłeś zgodę na otrzymywanie tych informacji marketingowych.

W momencie rejestracji w naszym Serwisie zapytamy Cię, czy chcesz otrzymywać komunikację marketingową. W dowolnym czasie będziesz mieć możliwość zmiany swojego wyboru preferencji marketingowych za pośrednictwem panelu ustawień

w ramach swojego konta użytkownika, przez telefon ( +48 574-171-199 ) lub na piśmie kontakt@internetpro.pl

Chcielibyśmy również poznać Państwa opinie, które pomogą nam ulepszyć nasze Usługi, dlatego może się zdarzyć, że skontaktujemy się z Państwem w celu przeprowadzenia badań rynkowych. Zawsze będziesz miał wybór, czy wziąć udział

w naszych badaniach rynku czy też z nich zrezygnować.

 1. Jak wykorzystujemy pliki cookies

Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne – w szczególności pliki tekstowe – są umieszczane przez nasz Serwis podczas każdej wizyty w urządzeniu końcowym Użytkownika, co pozwala naszym witrynom internetowym zapamiętać komputer Użytkownika lub urządzenie oraz służy realizacji kilku celów. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest Fundacja. Serwer Serwisu automatycznie rejestruje informacje przesyłane przez przeglądarkę Użytkownika w czasie wyświetlania witryny. Dzienniki serwera mogą zawierać informacje takie jak żądanie sieciowe, adres IP, typ i język przeglądarki, data i godzina przesłania żądania. Te informacje pozwalają podnosić jakość naszych Usług dzięki identyfikowaniu i przechowywaniu preferencji Użytkownika oraz śledzeniu trendów, takich jak na przykład sposoby w jakich przeszukiwane są nasze Serwisy.

Na naszych Serwisach wykorzystywane są następujące rodzaje plików cookies:

DZIAŁANIE CHARAKTERYSTYKA TYP
Zapewnienie wydajności §   kompatybilność (np. identyfikacja typu przeglądarki);§   optymalizację (np. pomiar czasu ładowania zawartości Serwisu); Sesyjne -> w chwili zamknięcia przeglądarki ciasteczka są usuwane
Zwiększenie bezpieczeństwa §   sprawdzenie czy urządzenie użytkownika jest bezpiecznie zalogowane przez cały czas trwania jego wizyty w Serwisie; Sesyjne -> w chwili zamknięcia przeglądarki ciasteczka są usuwane
Zapamiętanie preferencji §   ulepszenie działania Serwisu np. poprzez spersonalizowane treści, powitanie lub zapamiętanie wybranego języka; Sesyjne -> w chwili zamknięcia przeglądarki ciasteczka są usuwane
Analiza sposobu korzystaniaz Serwisu §   zbieranie statystyk dotyczących m.in. ogólnej liczby wizyt odsłon oraz odwołań do Serwisu; Stałe -> usuwane po dłuższym braku odwiedzania Serwisu
Informacje zwrotne od Użytkowników Serwisu §   nie wyświetlanie powiadomień o charakterze jednorazowym po przejściu Użytkownika do kolejnej podstrony Serwisu;§   nie wyświetlanie powiadomień cyklicznych przez zdefiniowany okres; Sesyjne -> w chwili zamknięcia przeglądarki ciasteczka są usuwaneStałe -> usuwane po dłuższym braku odwiedzania Serwisu
Wtyczki / widgety §   dzielenie się treściami Serwisu na platformach społecznościowych;§   odnotowywanie interakcji użytkowników w Serwisie (np. za pomocą licznika liczby udostępnień); Stałe -> usuwane po dłuższym braku odwiedzania Serwisu
Dostarczanie właściwych treści marketingowych(w szczególności reklamy online) §   dostarczanie reklam internetowych, które naszym zdaniem są dla Ciebie najbardziej istotne na naszych Serwisach i stronach internetowych innych podmiotów; Stałe -> usuwane po dłuższym braku odwiedzania Serwisu
Pomiar skuteczności naszej komunikacji marketingowej(w tym reklamy online) §   mierzenie skuteczności naszych internetowych kampanii reklamowych oraz tych wysyłanych za pośrednictwem e-mail;§   kontrolowanie liczby wyświetleń reklamy. Stałe -> usuwane po dłuższym braku odwiedzania Serwisu

Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu wykorzystywane mogą być również przez strony trzecie w celu zaoferowania użytkownikom dodatkowych funkcjonalności. Korzystanie z powyższych narzędzi lub widgetów może powodować gromadzenie plików cookies na urządzeniach użytkowników w celu ułatwienia korzystania z tych serwisów i zapewnienia, że interakcja użytkowników jest wyświetlana poprawnie w naszych Serwisach.

 1. Twój wybór w zakresie plików cookies

Pomimo, że większość przeglądarek internetowych automatycznie zezwala na umieszczanie na komputerze plików cookies, Użytkownik może zabronić odbierania plików cookies, przez co pozostanie anonimowy. W takim przypadku należy pamiętać, że nie wyrażając zgody na umieszczanie plików cookies, użytkownik nie będzie mógł w pełni korzystać ze wszystkich funkcji Serwisu. W celu skonfigurowania opcji swojego urządzenia w zakresie wyrażenia zgody na zapisywanie plików cookies oraz określenia zakresu zapisywanych cookies, Użytkownik może dokonać zmian ustawień wykorzystywanej przeglądarki internetowej (w większości przypadków taka opcja znajduje się w Narzędziach lub menu Preferencje przeglądarki).

Informujemy, iż niedokonanie przez Użytkownika zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone

w urządzeniu końcowym Użytkownika. W takim przypadku nasze Serwisy mogą przechowywać informacje w urządzeniu końcowym Użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

Informacje na temat zarządzania plikami cookies w poszczególnych przeglądarkach można znaleźć na stronach dedykowanych poszczególnym przeglądarkom:

Dodatkowe informacje o zarządzaniu plikami cookies znajdują się na takich stronach jak np.http://allaboutcookies.org

 1. Prawo dostępu do danych

Masz prawo do wglądu w swoje dane osobowe, które przechowujemy.

 1. Pozostałe prawa osób, których dane są przetwarzane

W odniesieniu do Twoich danych osobowych masz również:

14.1.  Prawo do poprawienia danych

Jeśli uważasz, że posiadamy niedokładne lub brakujące informacje na Twój temat, daj nam znać, a my to poprawimy.

14.2.  Prawo do sprzeciwu

Sprzeciw ogólny – rozpatrzymy sprzeciw wobec wykorzystania przez nas Twoich danych osobowych. Jeśli Twoje prawa przeważają nad naszymi interesami w korzystaniu z Twoich danych osobowych, wtedy na Twoją prośbę albo ograniczymy ich przetwarzanie (patrz sekcja 14.3 poniżej) albo usuniemy je (patrz sekcja 14.4 poniżej).

Sprzeciw wobec marketingu bezpośredniego – w przypadku wniesienia takiego sprzeciwu przestaniemy wykorzystywać Twoje dane osobowe w celach marketingu bezpośredniego. W wyniku sprzeciwu wobec marketingu bezpośredniego oraz w przypadku gdy nie będziemy mieli żadnych innych podstaw prawnych do ich wykorzystania, przetwarzanie Twoich danych osobowych zostanie wstrzymane w ciągu 30 dni.

14.3.  Prawo do ograniczenia przetwarzania danych

Istnieje kilka sytuacji, w których można ograniczyć korzystanie z danych osobowych, w tym (ale nie tylko):

 •         złożyłeś ogólny sprzeciw (wymieniony w punkcie 14.2 powyżej);
 •         kwestionujesz dokładność danych osobowych, które przechowujemy;
 •         wykorzystaliśmy Twoje dane osobowe bezprawnie, ale nie chcesz, abyśmy je usunęli.

14.4.  Prawo do usunięcia danych

Istnieje kilka sytuacji, w których możesz zlecić nam usunięcie Twoich danych osobowych, w tym (ale nie tylko):

 •         nie musimy już przechowywać Twoich danych osobowych;
 •         z powodzeniem złożyłeś sprzeciw ogólny (wymieniony w punkcie 14.2 powyżej);
 •         wycofaliście Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas Państwa danych osobowych (i nie mamy żadnych innych powodów, aby z nich korzystać);
 •         bezprawnie przetworzyliśmy Twoje dane osobowe.

14.5.  Prawo do przenoszenia danych

Jeśli chcesz otrzymać kopię danych osobowych, które posiadamy o Tobie, skontaktuj się z nami za pośrednictwem adresu: kontakt@internetpro.pl.

14.6.  Prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego

Chcielibyśmy móc rozwiązać wszelkie Państwa wnioski i uwagi, jednakże mają Państwo również prawo złożyć skargę bezpośrednio lokalnemu organowi nadzorczemu jeśli uważacie, że przetwarzamy dane osobowe niezgodnie z prawem.

14.7.  Więcej informacji na temat twoich praw do ochrony danych

Strona internetowa Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) dotycząca ochrony danych zawiera więcej szczegółowych informacji na temat wspomnianych wyżej Państwa praw do ochrony danych osobowych. Jeśli chcesz bardziej szczegółowo porozmawiać z nami na temat tych praw, skorzystaj z sekcji poniżej w której informujemy „jak się z nami skontaktować”.

 1. Jak się z nami skontaktować

Jeśli masz pytania dotyczące sposobu gromadzenia, przechowywania i wykorzystywania danych osobowych, skontaktuj się z nami:

 • Telefon:  +48 698196501
 • E-mail:   Kontakt@internetpro.pl
 • Internet pro spółka z o.o.Ul. Święty Marcin, nr 29, lok. 8, 61-806 Poznań Regon: 387309460, Nip: 7831825741

Z Inspektorem Danych Osobowych Fundacji możesz się również skontaktować za pośrednictwem adresu e-mail:  Kontakt@internetpro.pl

Polityka została ostatnio zaktualizowana: 24 Maj 2020 r.

Save settings
Cookies settings