Czy wiesz, że każdy z nas ma swój własny język snów? Ile razy obudziłeś się rano wiedząc, że to co Ci się przyśniło miało znaczenie? Założe się, że niejednokrotnie zaglądałeś do sennika czy Googla w celu interpretacji swojego snu jednak nie wiedziałeś jak to odnieść do swojego życia. 

A co jeśli powiem Ci teraz, że każdy z nas śni w swoim własnym, niepowtarzalnym języku? Dzieje się tak, ponieważ każdy z nas ma własne skojarzenia (zdobyte na przestrzeni całego życia lub poprzednich wcieleń)  z różnymi symbolami, zwierzętami, ludźmi, miejscami czy rzeczami.

Przykład:  Śnił Ci się pies. Jeśli jesteś osobą, która miała traumatyczne doświadczenie z psem w przeszłości, ukazanie się psa we śnie nie będzie pozytywnym skojarzeniem. Jednak dla kogoś kto jest miłośnikiem psów już tak. 

Dlatego kiedy próbujesz rozszyfrować swój sen w internetowych sennikach naturalne jest, że czujesz, że to co odkryłeś nie współgra z tym jak czułeś się we śnie.

Język snów – emocje i dynamika marzeń sennych

Śnienie to komunikacja między naszym świadomym umysłem a naszym nieświadomym umysłem, pomagająca ludziom tworzyć całość, mówi. „Sny są pomostem, który umożliwia przemieszczanie się tam iz powrotem między tym, co myślimy, że wiemy, a tym, co naprawdę wiemy”.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę uczucia i emocje, które są obecne również w naszych snach. Jaka była ogólna energia snu? Co próbowałeś zrobić? Czy widziałeś się jako obserwator czy brałeś czynny udział?

Tego typu pytania dają wskazówki do dalszej interpretacji. Pamiętam dokładnie kiedy kilka lat temu trafiłam do wspaniałej terapeutki, która kazała mi zapisywać swoje sny od razu po przebudzeniu, a później wspólnie ze mną interpretowała je. 

To właśnie ona pokazała mi, że każdy z nas ma własny język snów dlatego nie można jednoznacznie interpretować symboli, osób czy sytuacji. Przekaz ze snu jest połączeniem wszystkich rzeczy, których doświadczasz w swoim śnie. 

Aby zrozumieć swoje sny ważne jest, aby nauczyć się tego swojego języka marzeń.

Wymaga to cierpliwości, czasu i praktyki jak z nauką każdego języka. Ale biorąc to pod uwagę, że jest to tak osobiste i powiązane ze skojarzeniami, które już masz, nauczenie się tego będzie dużo prostsze.

Każdej nocy kiedy kładziemy się spać i wkraczamy do świata snów, korzystamy z uniwersalnej mądrości i energii wewnętrznego źródła.

Kiedy świadomie zaczniesz wykorzystywać wskazówki od swoich Duchowych Przewodników, Wyższego Ja i nieskończonej mądrości, możesz zacząć dostosowywać swoje życie do tego czego pragniesz.

język snów

Jak poznać swój własny język snów?

Oto ćwiczenie, które możesz wykonać, aby rozpocząć odblokowywanie swojego języka snów:

  • Przed snem poproś o senne wskazówki i ujawnienie się pragnień Twojego serca. Kiedy budzisz się rano i przypominasz sobie sen, który właśnie miałeś, nie ruszaj się i miej zamknięte oczy. Pozostań w intuicyjnej przestrzeni między światem snów, a życiem na jawie. Przywołuj i powtarzaj swoje marzenie w kółko.

  • Poproś swoją intuicję, aby poprowadziła Cię do symboli (ludzi, miejsc, zwierząt lub rzeczy), na które powinieneś zwrócić uwagę. Zadaj sobie w głowie pytanie.

  • Kiedy już ustalisz, na co musisz zwrócić uwagę ze swojego snu, zapytaj swoją intuicję:

„Co to oznacza dla mnie?” „Jak to sprawia, że ​​się czuję?” „Co czułem w związku z tym we śnie?” „Jak to może być odbiciem czegoś z mojego życia?”

Pozwól swojej intuicji odpowiedzieć i udzieli wskazówek. Postaraj się nie oceniać tego, co się pojawia i po prostu bądź otwarty na otrzymanie tego czym Twoje Wyższe Ja chce się z Tobą podzielić.

Wykonuj tę praktykę w medytacyjnej i intuicyjnej przestrzeni, staraj się trzymać z dala od umysłu i myślenia ego. Jeśli na początku nie pojawi się intuicyjny wgląd, w porządku, spróbuj ponownie następnego ranka z innym snem.

Jak analizować swoje sny? 

Jednym z największych mitów na temat analizy snów jest to, że istnieje zestaw sztywnych zasad przy interpretacji. Każda osoba jest wyjątkowa, więc nie ma żadnej złotej recepty.

Sny można zrozumieć tylko w szerszym kontekście rozwoju i odkrywania siebie jednostki. Określ jak się czułeś we śnie . „Czy byłem przestraszony, zły, skruszony itp.? Czy następnego ranka nadal odczuwam te uczucia? Jak wyraźnie czuję te emocje? ”

Jung określił sny jako „pełen uczuć kompleks pomysłów”. Innymi słowy nasze nieświadome ja zawsze wzywa nas do wczucia się w nasze idee, myśli i działania, aby uzyskać głębsze poczucie tego, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy.

Rozpoznaj powtarzające się myśli w snach i życiu codziennym np.  „Nie rozumiem.” Lub „Nie dam rady”. Następnie zadaj sobie pytanie, czy miałeś takie myśli przez cały dzień. Jeśli tak, w jakich sytuacjach się pojawiały?

Oczywiście może istnieć zbiorowe znaczenie dla pewnych uniwersalnych symboli, które mają jakiś wpływ na naszą wewnętrzną analizę i rozwój, ale o wiele bardziej interesuje mnie to dokąd śniący idzie z symbolem i z czym go łączy.

Tak więc, nawet jeśli istnieją pewne uniwersalne symbole, mają one różne znaczenie dla różnych ludzi. Uważam, że wszyscy jesteśmy wyjątkowi i mamy bardzo osobiste historie, które wpływają na symbole, przedmioty, smaki i zapachy, które kojarzymy z konkretną historią snu lub wydarzeniem.

Pamiętaj, że jesteś ekspertem. Nie ma lepszych ekspertów od Ciebie jeśli chodzi o własną psychikę, więc nie przestawaj ufać swojemu wewnętrznemu przewodnikowi.

Twój język snów – spersonalizowana interpretacja

Ja ostatnio miałam sen o owsiance i wiecie co nawet taki sen ma znaczenie! Zaczęłam od zadania sobie pytania:

Czy byłam sama z moją owsianką? Czy byłam w środku czy na tarasie? Czy owsianka była dobra, a może rozgotowana? Co dla mnie symbolizuje owsianka? Czy są jakieś wspomnienia, które mogę powiązać z jedzeniem płatków owsianych? Czy pamiętam pierwszy raz kiedy jadłam płatki owsiane na śniadanie? Jak moja mama robiła płatki owsiane i czy robię to tak samo jak dorosła? 

I szok dokładnie doszłam do tego, że powtarzam moją mamę i tak bardzo poczułam połączenie z nią podczas tego snu. I wiecie co nie znoszę teraz owsianki przez to, że mama dbała o to żeby była często na stole. Zaczęłam się zastanawiać czy nie powtarzam zachowań mamy, które teraz mi “nie smakują”.  I tak zaczęła się dedukcja. 

Sny to dla mnie niesamowicie ciekawy temat i są wspaniałym wewnętrznym drogowskazem. Od kiedy pamiętam wertowałam kartki sennika mojej przyjaciółki w celu interpretacji snu dopóki nie dowiedziałam się, że każdy ma swój własny język snów. Teraz traktuje to jak formę rozmowy z samą sobą, zadaje sobie pytania i czekam na to co podsunie mi moja intuicja. 

Patrycja Ługiewicz

Founder, redaktor, autor