Nowy numerologiczny rok osobisty 2023 to zaproszenie do odkrywania swoich talentów i uczenia się nowych rzeczy. Problemy, z którym obecnie się borykamy mogą być błogosławieństwem w nieszczęściu. Jeśli ufasz, zobaczysz, że wszechświat nieustannie kieruje Cię do wyższego celu.

Należy wspomnieć, że w Numerologii rok nie rozpoczyna się tak samo jak kalendarzowy w styczniu ale wraz z wrześniowym nowiem księżyca, który zagościł 25 września 2022 roku. Coznacze, że nowy rok numerologiczny już trwa.

Z tym co mówi nam numerologuia każdy rok z dziewięciu lat cyklu przynosi określone przeżycia.

Numerologia 2023 sugeruje, abyś wykorzystywał swoje umiejętności twórcze, hobby, wrodzone talenty i dary, aby pomagać innym. Ważne jest, aby rozpoznawać i honorować znaki i wiadomości, które wysyła wszechświat. Dostaniesz te wiadomości poprzez intensywne spostrzeżenia, uczucia, synchroniczności i duchowe podszepty. Mogą anifestować się także przez sny.

Numer 2023 odnosi się do miłości – do siebie i do wszystkich żywych istot. Miłość do siebie jest niezbędna dla rozwoju emocjonalnego i zrozumienia innych. Rok 2023 jest przełomowy. Wzrośnie nasza zdolność odbierania energetycznych komunikatów. Symbolika liczby 2023 mówi nam, że powinniśmy myśleć w inny sposób. Rozpalić swoją kreatywność, spotykać się z ciekawymi ludźmi, zmienić perspektywę.

Znaczenie roku 2023 w numerologii

Liczba 2023 ma wartość liczbową 7. Ta cyfra jest uważana za wewnętrzny pierwiastek mądrości, wiąże się  umiejętnością komunikowania się z ludźmi. To może być dobry moment na rozpoczęcie nowego projektu czy biznesu.

Jeśli zajmujesz się czymś twórczym możesz mieć wspaniały, płodny czas. Liczba 2023 pomoże ci wykorzystać energię i spełnić marzenia. Jeśli chcesz odnaleźć swoją drogę w świecie, otwórz swój umysł na znaki. Może zauważysz, że liczby, które napotykasz w życiu codziennym, się powtarzają.

Numerologia roku 2023 

“2” dwa razy

Numer dwa musi przede wszystkim czuć i być. Reprezentuje małżeństwo, dwoistość , życie rodzinne, prywatne i towarzyskie. Bardzo lubi życie domowe i spotkania rodzinne. Cyfra 2 oznacza osobę, gościnną, przyjazną, opiekuńczą i czułą. Jest oznaką empatii, współpracy, zdolności adaptacyjnych, troski o innych, wrażliwości na potrzeby innych. Cyfra 2 jest również symbolem równowagi, wspólnoty. Reprezentuje intuicję. To czas na podążanie za swoimi pasjami i kreatywnością, a także szerzenie szczęścia i radości. 

  • “3” raz

Numer trzy przyszedł, aby podzielić się ze światem prawdziwą ekspresją. Połączy nas z najgłębszymi emocjami. Cyfra 3 charakteryzuje się pragmatyzmem, jest utylitarna, roztropna, dynamiczna, kreatywna, ma cele i je realizuje. Daje dobre umiejętności komunikacyjne.

  • “0” raz

Wszystko zaczyna się w punkcie zerowym i w punkcie zerowym wszystko się kończy. Nowe początki. Cyfra 0 symbolizuje wieczność i ciągłość. Jest silnie związana z rozwojem osobistym i spirytualizmem. 

rok osobisty 2023

Numerologiczny rok osobisty 2023

Numerologiczny rok osobisty 023 reprezentuje nowe początki i wyzwania. Będzie wymagał wysokiego poziomu energii, wrażliwości i elastyczności. Twój rok osobisty określa w jakim etapie życia się znajdujesz, czego możesz się spodziewać. Jest odzwierciedleniem ogólnego przepływu energii.

Dodaj dzień urodzenia i miesiąc, w którym się urodziłeś. Dodaj sumę do liczby siedem dla roku 2023. Twój osobisty numer roku powinien być jednocyfrową liczbą z przedziału od 1 do 9.

Rok osobisty 1 na rok 2023

Numerologiczny rok osobisty 2023 to dla Ciebie początek nowego rozdziału, który przyniesie wiele nowego w Twoim życiu. Możesz się przeprowadzić, możesz znaleźć nową pracę lub poznać nowych ludzi, którzy będą mieć wpływ na Twoje życie. Ufaj, słuchaj, dostrzegaj.. Znaki będą Cię prowadzić na nową drogę, masz wielką szansę, ale proszę nie przegap jej! Wsłuchuj się w siebie.

Ten rok da możliwość uniezależnienia się, podjęcia nowych zobowiązań lub działania w inny sposób. Wibracja 1, którą teraz otrzymujesz, zachęca do tego, by nabrać nadziei i zapomnieć o nieprzyjemnych doświadczeniach z przeszłości. Nie pozwalaj na to, aby straty, żale czy przykrości, których być może doświadczyłeś, nadal Cię trapiły. Trzeba zacząć wszystko od nowa, bo teraz tworzysz fundamenty pod nowy etap w swoim magicznym życiu.

Rok osobisty 2 na rok 2023

To jest rok, w którym budujesz. Może się okazać, że 2023 przyniesie mentorów, przyjaciół, nauczycieli, a nawet partnera na jakiś swój pokręcony sposób. Energia na ten rok skupia się na rozwoju, współpracy i ćwiczeniu cierpliwości. Ucz się i bądź ciekaw życia..

Nadszedł czas refleksji, co nie było możliwe w poprzednim roku.  Teraz przyrzyj się temu co zacząłeś i zdecyduj, które plany warto kontynuować. Oceń realniie swoje możliwości.

Warto zająć się własnym zdrowiem. Jeśli przekładałeś jakieś badania, leczenie lub operację, możesz zrobić je teraz, bo nadeszła odpowiednia chwila. Wibracja 2 to dobra okazja do podróży lub dokonania zmian w domu czy pracy.

Jeśli pojawią się kłopoty finansowe, musisz postępować ostrożnie i rozsądnie, ponieważ nie jest to odpowiedni czas na spekulacje. Z kolei może warto się zająć zacieśnianiu relacji romantycznych, a zwłaszcza odbudowywaniu starych związków.

Rok osobisty 3 na rok 2023

Masz mądrość, którą możesz się podzielić; masz historię do opowiedzenia, a w tym roku zastanawiasz się, w jaki sposób możesz ją zaoferować światu. Poczucie bycia częścią większej całości może przynieść Ci poczucie satysfakcji i spełnienia w 2023 roku. Rok Osobisty 3 to także energia nastawiona na twórcze sukcesy.

Wibracja 3 to szczęście, dziecięca radość i bardzo przyjemne doświadczenia. W chwili obecnej emanuje od Ciebie silny magnetyzm i czar, który przyciąga uwagę innych. To może być przełomowy czas dla spraw uczuciowych. .

Będzie to też doskonały okres na rozwijanie działalności artystycznej lub literackiej. Twój umysł będzie niesamowicie pełen pomysłów na ekspresję. Wiele osób zasmakuje sukcesu – uznania zawodowego, prestiżu, pieniędzy lub poparcia wpływowych osób. Poczujesz się niesiony na fali, pełen entuzjazmu i optymizmu.

Rok osobisty 4 na rok 2023

To rok na zdyscyplinowanie i zorganizowanie. Dobrze sobie poradzisz, gdy ugruntujesz swoją energię i skupisz się na pozostaniu zakorzenionym w obecnej sytuacji. Rok 2023 polega na budowaniu siebie, tego kim chcesz być, dostrojeniu i dostaniu się tam. To wymagający czas, ale to ile teraz wypracujesz będzie owocowało kolejne pięć lat, przemyśl to.

Niektórzy mogą w tym roku stawiać czoła róznym róznistym kłopotom lub przeszkodom. Mogą to być problemy finansowe, prawne lub zawodowe. Nie traktuj pobłażliwie syganłów alarmowych. Zachowaj samokontrolę i czekaj,  nie można licz na natychmiastowe ani spektakularne efekty.

Pamiętaj, że przy tej wibracji należy zachować cierpliwość i wytrwałość.

Rok osobisty 5 na rok 2023

Ten rok przynosi trochę przygód, emocji i możliwość zasiania nasion intencji. W tym roku rzeczy, nad którymi pracowałeś wcześniej, pozwolą zagościć wytchnieniu w Twoim życiu, zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. To czas na odpoczynek i relaks, podróże, szaleństwa.. Korzystaj i zbieraj doświadczenia!

Jest to czas bardzo płynny, ale zarazem wymagający aktywności, nawiązywania kontaktów, a także korzystania z nadarzających się okazji, nawet jeśli wydają się ryzykowne. Zmiany będą na porządku dziennym: zmiana mieszkania, miasta lub kraju zamieszkania, zmiany w relacjach, związkach, zmiany w pracy.

Mimo że w niektórych przypadkach zmiany przyniesie Przeznaczenie, innym razem to Ty je wywołasz. Trzeba być elastycznym, wolnym i gotowym na to co oferuje wibracja 5.

Rok osobisty 6 na rok 2023

Wraz z podróżą do samoakceptacji rok 2023 może również przynieść możliwość złagodzenia objawów złamanego serca i uwolnienia wszelkich stłumionych emocji, które wydawały się ciężkie lub uciążliwe. W tym roku energia skupia się na rodzinie, domu i odpowiedzialności. To wspaniały czas na założenie rodziny, skupieniu się na zdrowiu i bliskich. To czas żeby zwolnić, ciało da znać nad czym powinieneś pracować.

Dla większości osób może to być najlepszy rok w całym cyklu. Możliwe, że Twój dom stanie się miejscem spotkań osób, które mają problemy lub szukają oazy spokoju i zrozumienia. Możesz poczuć się tak dobrze, że czasem trudno będzie Ci zająć się sprawami materialnymi i codziennymi. Jednak dla niektórych,  może to być rok, w którym zostaną zerwane więzi rodzinne, ale tylko wtedy gdy dusza nie będzie mogła odnależć w nich spokoju. Jest to więc czas sprzyjający tworzeniu ogniska domowego i umacniania więzi .

Wibracja 6 może także przynieść (chociaż niezbyt często) efekt zupełnie przeciwny. Może się zdarzyć, że praca tak Cię przytłoczy, że nie pozwolisz sobie nawet na chwilę wytchnienia. W ciągu tego roku niektórzy mogą także poczuć się zbyt przytłoczeni odpowiedzialnością rodzinną, które ograniczają ich wolność. 

Rok osobisty 7 na rok 2023

Ten rok przynosi wiele zmian emocjonalnych. Zmiany te mogą dotyczyć przyjaźni, romantycznych związków, miejsca pracy, domu, a nawet Twojej duszy. Bardziej niż kiedykolwiek zdasz sobie sprawę, że każdy, kogo spotkasz w swojej życiowej podróży, jest po prostu lustrem i odzwierciedla to, co dzieje się w Tobie. Możesz znaleźć się w zespole z kimś, kto pomoże popchnąć karierę na wyższy poziom.

Wibracja 7 daje szanse na podróże, nawiązanie nowych przyjaźni czy interesy w kraju i za granicą. To dobry rok na zmianę domu lub pracy, na rozpoczęcie nauki, studiów czy specjalizacji, na kupowanie, sprzedawanie, szukanie pracy. Inna ważna tendencja tego roku wiąże się z poszukiwaniem, refleksją i dojrzewaniem duchowym. Większość osób zapragnie pogłębić swoje wnętrze. Zakwestionują własne prawdy i przeżycia, zaczną szukać odpowiedzi na nurtujące je pytania, w sobie lub poprzez studia metafizyczne. Wskutek tych głębokich przemyśleń wiele z nich przewartościuje swe zasady postępowania, bo podstawy moralne i duchowe zupełnie się zmienią. 

W tym roku nie ma miejsca na lekkomyślność, ale jest czas na refleksję i głęboką zadumę. Jest to okres autoanalizy, poszukiwania, a także wzrostu duchowego i mentalnego. Ta autoanaliza może nadać nowy sens Twemu życiu dzięki nowej hierarchii wartości.

Rok osobisty 8 na rok 2023

Rok 2023 przynosi wiele możliwości przemia i przebudzenia. Ta energia obfitości pomoże również wykorzystać moc wdzięczności. 8 dotyczy również równowagi i karmy, więc jeśli zrobiłeś wszystko, co w Twojej mocy, w tym roku zostaniesz wynagrodzony. Mogą wrócić do Ciebie pewne lekcje, osoby.. Bądź mądry i uważny, nie powtarzaj błędów.

Jest to doskonały rok do realizacji swoich marzeń jako nagrody za ciężką prace. Planuj i działaj śmiało, byle nie lekkomyślnie. Nie daj się omamić obietnicą natychmiastowych efektów i osiągnięć. Jeśli chcesz zacząć coś nowego, bądź rozsądny i rozważny, a plany rób z wyprzedzeniem. Nie buduj zamków na piasku i nie zaczynaj niczego bez solidnych podstaw.

Istnieje możliwość, że osoby starsze w pewien sposób zaważą na Twoim życiu. Możesz zostać wciągnięty w ich problemy, mieć wydatki czy niespodziewane kłopoty, gdy będziesz chciał im pomóc. Wykorzystaj ten sprzyjający czas na działanie sprawiedliwe, odpowiedzialne i uczciwe, by wzmocnić swój charakter i ostudzić zapał.

Rok osobisty 9 na rok 2023

Ten rok może sprawić kłopoty tym, którzy nie chcą już zmian, ale bez zmian nasze życie pogrąży się w stagnacji. . Ciesz się tym rokiem kulminacji i zakończeń, zasługujesz na wszystko co najlepsze, a ten rok posprząta wszystko co już niepotrzebne i zrobi miejsce na nowe.

W tym roku będziesz czuł się bardziej komfortowo współpracując z innymi. Będziesz mógł pracować w zespole o wiele efektywniej i wydajniej. Umiejętność pokojowego współdziałania pomoże wiele zyskać. Możesz doświadczyć w tym roku niesamowicie głębokich relacji, opartych na przyciąganiu.. Możesz też doświadczać emocjonalnego zamętu. Dlatego zachowaj spokój i wsłuchuj się w siebie.

Nie trzymaj się kurczowo niczego ani nikogo. Pozwól zadziałać wibracjom, a dokonają wyboru za Ciebie. Jeśli jednak głos wewnętrzny każe Ci z czymś zerwać, zrób to, bo w tym okresie intuicja jest nieomylna. W tym czasie prawdopodobna jest strata, rozczarowanie, zdrada kogoś bliskiego lub przyjaciela. Powinieneś rozstać się z tym bez żalu, przekonany, że dane osoby czy sytuacje spełniły już swoją misję w Twoim życiu. Niewątpliwie w wielu przypadkach sytuacje te wywołają bolesne rozdarcie wewnętrzne, lecz gdy będziesz świadomy tego, co się dzieje i dlaczego, łatwiej to zniesiesz.

Inną ważną cechą charakterystyczną dla tego roku jest to, że rozpoczęte w nim rzeczy nie trwają długo. Należy zatem unikać podpisywania ważnych dokumentów, zaangażowania uczuciowego, zobowiązań w pracy lub w innych sprawach.

Patrycja Ługiewicz

Founder, redaktor, autor