Medytacje

Uspokój myśli, ugruntuj się i poczuj tu i teraz.

Czym jest medytacja?

Medytacja to sztuka obecności i wyjątkowa technika relaksacji, która uwalnia każdego z nas od presji idealnej medytacji. Medytacja wcale nie musi być idealna, ma być dopasowana do Ciebie i Twoich potrzeb. To najlepszy sposób na oczyszczenie umysłu i pozbycie się codziennego napięcia. Jeśli na co dzień towarzyszy Ci stres i nie potrafisz wyciszyć swojego umysłu, to medytacja jest najlepszą techniką relaksacyjną właśnie dla Ciebie! To właśnie ona uodparnia osoby praktykujące na stres i pomaga wprawić w dobry nastrój. Medytacji może spróbować każdy z nas. Obiecuję Ci, że jeśli raz spróbujesz medytacji prowadzonej, pokochasz ją i będzie Ci towarzyszyła w codziennym życiu! 

Medytacja to trening, który opiera się głównie na ćwiczeniu umysł. Jest formą relaksacji pomagającej skupić się na świadomości i uczy uważności. Samo słowo medytacja pochodzi z łacińskiego słowa “meditatio”, które oznacza zagłębianie się w myślach, rozważanie lub namysł). Istotnym zadaniem medytacji jest wyzwolenie konkretnego stanu emocjonalnego, który chcemy przeanalizować. 

Medytacja góry jest wspaniała na ugruntowanie. Uspokaja myśli i emocje, daje poczucie bezpieczeństwa. Pierwszy raz spotkałam się z nią na kursie mindfulnessu i byłam zachwycona. Po tej medytacji poczujesz się pewnie i niewzruszenie. Nauczysz się znajdować w sobie swój własny wewnętrzy spokój.

 Medytacja powinna być nieodłącznym elementem codzienności, ponieważ wpływa ona na nasz umysł, tak samo jak ćwiczenia fizyczne na ciało. Kieruje ona uwagę praktykującego na jego wnętrze i pomaga dotrzeć w różne stany świadomości. Ten stan pomaga oczyścić umysł z niepotrzebnych myśli, które często piętrzą się w głowie. 

Każda medytacja ma swój cel i pomoże Ci rozwiązać problem lub dylemat, który się u Ciebie pojawił. Medytacja pomoże Ci odzyskać kontrolę nad swoim ciałem i umysłem. Nauczysz się emocji, które w Tobie drzemią i opanujesz stres, który się w Tobie kumuluje. Medytacja nauczy Cię też prawidłowego oddychania i wyciszania myśli, a to poprawi Twoje zdrowie fizyczne i samopoczucie psychiczne. Praktyka medytacji uczy, jak rozróżniać kłębiące się w Tobie emocje oraz jak nad nimi zapanować. Celem medytacji jest uwolnienie się praktykującego od nieświadomych wpływów otoczenia oraz wzmacnia uważność na to, co Cię otacza. 

Jeśli szukasz sposobu, jak poradzić sobie z przewlekłym stresem, chcesz się nauczyć panować nad swoimi myślami i emocjami, a także szukać sposobów na poprawę swojego snu, to medytacja jest dla Ciebie. Dzięki niej nauczysz się wyciszać swoje wnętrze i będziesz spokojnie spał każdej nocy. 

Nauka medytacji – od chaosu do pełnego skupienia

Medytacja to trening, który może wykonać każdy z nas. Intencja osoby praktykującej może być różna, a przede wszystkim powinna być dopasowana do potrzeb osoby medytującej. Warto pamiętać o tym, że osoby początkujące nie będą w stanie na początku zapanować nad natrętnymi myślami. To jest normalne i zrozumiałe! 

Medytacja to też sztuka, które trzeba się nauczyć. Nie każdy jest w stanie wyłączyć napływ myśli w swojej głowie, ale to nie jest powód do rezygnowania z medytacji. Większość osób, które zaczyna na samym początku uczy się, jak opanować swoje myśli, dlatego celem medytacji nie powinno być wycisze myśli, ale relaks, odprężenie i odstresowanie się, które będzie prowadziło do poczucia spełnienia. Dla osób początkujących bardzo dobrym rozwiązaniem jest medytacja prowadzona.

Medytacja prowadzona – co to jest i kto może praktykować?

Medytacja prowadzona to jeden z rodzajów medytacji, który pomaga pogłębić relaksację i ułatwia rozwiązanie konkretnego problemu. To wyjątkowy rodzaj medytacji, który skłania praktykującego do tworzenia konkretnych wizji, które pomogą mu w pracy nad konkretnymi częściami ciała. Medytacja prowadzona polega na tym, że ktoś innym prowadzi sesję medytacyjną i opowiada Ci, co należy sobie wyobrazić w danym momencie. Medytacja prowadzą nie musi oznaczać, że wybierzesz się na specjalne zajęcia i ktoś musi być obok Ciebie. Darmowa medytacja prowadzona dostępna jest na mojej stronie. Z jej pomocą możesz zrobić pierwsze kroki w stronę świadomej praktyki medytacji. Sprawdzić czy to właśnie ten rodzaj jest dla Ciebie! Nauka medytacji to proces, w którym poznasz różne techniki, a medytacja prowadzona jest świetnym rozwiązaniem dla osób początkujących, które dopiero uczą się, czym dokładnie jest medytacja. 

Warsztaty kobiece w Poznaniu

Medytacja prowadzona – jak się do niej przygotować?

Tak samo, jak do każdej innej medytacji. Na samym początku usiądź sam na sam ze swoimi myślami i pozwól mi swobodnie płynąć. Wybierz taką pozycję, która jest dla Ciebie najwygodniejsza. Możesz się położyć albo usiąść na łóżku lub krześle. Ważne, aby ta pozycja była komfortowa dla Ciebie. Wycisz telefon, tak, aby nikt Ci nie przeszkadzał podczas medytacji. Każde powiadomienie, które otrzymasz w czasie głębokiego skupienia będzie Cię rozpraszało. Praktykę wykonuj w miejscu, gdzie nikt Ci nie będziesz przeszkadzał. To ma być chwila dla Ciebie. 

Darmowa medytacja, którą znajdziesz na tej stronie jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie swojej przygody z medytowaniem. To proste medytacje, które spodobają się każdemu i na pewno pośród nich znajdziesz swoją ulubioną. Medytacja to codzienna praktyka, aby osiągnąć w niej dobre wyniki bardzo ważne jest, aby się nie zniechęcać i nie wymagać od siebie zbyt wiele. Pamiętaj o tym, że nie jesteś sama, jestem tutaj dla Ciebie i chętnie pomogę Ci w praktyce jogi. Mogę nawet stworzyć specjalną medytację dla Ciebie, jeśli czujesz taką wewnętrzną potrzebę.

Współpraca

Wyjazdy jogowe

Sprawdź najbliższe warsztaty i wyjazdy z nami!

Dołącz do Ciałodziejek

Dedykowane praktyki jogi, prowadzone medytacje, rytuały magiczne i wiele więcej..