O nas

Jak powstały Yoginki?

Jak powstały Yoginki?

Yoginki powstały z miłości. Miłości do rozwoju, zdrowia, natury i życia. Któregoś dnia siedząc w medytacji poczułam bardzo wyraźnie, że chcę stworzyć miejsce łączące ludzi, którzy tak jak ja pragną korzystać z każdego dnia ciesząc się nim w pełni. Chciałabym, aby to miejsce dało szanse na znalezienie siebie i swojej własnej drogi. 

Kiedy narodził się w mojej głowie pomysł nagle zaczęły pojawiać się osoby chętne do współpracy. Naszym wspólnym celem jest odrzucenie schematów wpajanych od dziecka, uwolnienie się z ograniczających ram i oddychanie pełną piersią.

Yoginki łączą zdrowie z medycyną chińską, masażami, ajurwedą i medytacją, aby holistycznie zabdać o ciało, ale przede wszystkim o nasze myśli, emocje i umysł. 

Joga nie tak od razu była moją pasją, ale kiedy zaczęłam zauważać jej pozytywne skutki praktyke włączyłam w swoją codzienność.

Chcemy dzielić się swoją historią i doświadczeniem, aby dać nadzieję na piękne życie samym ze sobą. Yoginki mają na celu pokazać jak można żyć w sposób świadomy wprowadzając nowe, lepsze nawyki. Jesteśmy przekonane, że robiąc nawet maleńką zmianę w sobie przyczyniamy się do zmiany w otoczeniu.

Mindfulness
Zdrowie
Duchowość
Joga

Patrycja Ługiewicz

Założycielka Yoginki | Redaktor | Instruktor jogi| Certyfikat MBSR

O mnie

Pełna pozytywnej energii i pomysłów webdesignerka. Moje życie wypełnia sztuka i kreatywność. Rysuje, maluje, tworze. 

Na codzień pracuje w agencji interaktywnej jako główna kreatywna gdzie zajmuje się projektowaniem stron i sklepów internetowych.

Doświadczenie

Studiowałam Położnictwo na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu dlatego temat zdrowia i kobiet jest mi bardzo bliski. Na praktykach w szpitalu zgłębiałam techniki oddechowe i relaksacyjne, który stały się moją pasją. Zanim trafiłam na położnictwo półtora roku studiowałam biologię co pozwoliło mi otworzyć oczy na naturę i życie dookoła. Połączenie wykształcenia zawodowego, zainteresowań i doświadczenia doprowadziły mnie na kurs MBSR mindfulnessu, który zakończyłam w listopadzie 2020, a w maju 2021 na kurs nauczycielki jogi. Od czerwca 2022 jestem również certyfikowaną terapeutką Kronik Akaszy. A w maju 2024 roku zakończyłam kurs w Indiach na facylitatora aktywacji energii Kundalini. 

Pasja

Joga i medytacja poskromiły wiele problemów zbierających się we mnie przez lata. Dały mi siłę do rozbicia krzywego zwierciadła, które wszyscy tak chętnie podsuwali przez całe życie. Teraz czerpię radość z codzienności. Z dźwięku deszczu uderzającego o parapet, głębokiego zapachu kawy o poranku, muskania rzęsy na policzku.. Świat jest pełen magicznych momentów tylko my zamykamy się na ich dostrzeganie.

Wyznaje holistyczne podejście do życia i dbanie o siebie na każdym etapie czy chodzi tu o jedzenie, sen, prace czy czas wolny bądźmy świadomi dlaczego to robimy i jak to na nas działa.

Głęboko wierzę, że strona Yoginki.pl będzie miejscem pełnym akceptacji i przestrzeni na bycie sobą i ze sobą. Jestem niezwykle wdzięczna, że mogę patrzeć na spełniające się swoje marzenia. 

Autorzy Yoginek

Czyli kto dla nas pisze?

Kamila Brzozowska

Twórczyni marki POHIMI |organizatorka Kreatywnych Warsztatów dla Kobiet | Praca z afirmacjami

O mnie

Moja ciekawość świata i ludzi, komunikatywność oraz optymizm, prowadzą mnie przez życie z ogromnym uśmiechem. Od dwóch lat regularnie praktykuję wdzięczność, a z pomocą afirmacji zmieniam swoje życie i życia innych, brzmi dość górnolotnie, ale tak jest!

Stworzyłam POHIMI (alb. afirmacja) gdzie moja kreatywna dusza spełnia się twórczo, a moc kamieni i słów idealnie to dopełnia.

Organizuję Warsztaty dla Kobiet gdzie zrzeszam kobiety z różnymi talentami, pasjami i zawodami, by przedstawiły uczestniczkom oraz mi swój świat i mogły nas do niego na chwilę zabrać. Praca z ciałem za pomocą jogi, czy tańca jest nie odłączonym elementem warsztatów.

Dla lepszego poznania siebie zapraszam psychologów, pasjonatów astrologii i innych dziedzin. By zadbać o kreatywną stronę staram się w różnorodny sposób wprowadzać elementy rękodzieła, czy arteterapii. Dopełnieniem jest doświadczenie muzykoterapii za pomocą mis kryształowych oraz gongów.

Gosia Bańda

Jestem położną, edukatorką ds. laktacji, instruktorką vinyasa jogi i jogi prenatalnej.

O mnie

Całe moje życie zawodowe poświęciłam kobietom – ich przygotowaniu do porodu i macierzyństwa oraz wsparciu w okresie połogu. Z dużą uważnością i zachwytem przyglądam się kobiecej sile i niesamowitym możliwościom naszych ciał. 

Joga jest w moim życiu od około 7 lat. Jest to dla mnie piękna przygoda dzięki której ukochałam i poznałam siebie.Idealnym połączeniem moich dwóch pasji jest joga dla kobiet w ciąży, co uważam za czyste dobro! Na zajęciach skupiamy się na świadomej pracy z ciałem i połączeniu ruchu z oddechem. Ważnym elementem są też ćwiczenia oddechowe, medytacja w ruchu oraz nauka relaksacji i świadomego odpuszczania napięć z ciała.

Podczas warsztatów u Kamili zazwyczaj dowodzę sekcją jogową – zarówno na warsztatach jednodniowych jak i na wspólnych wyjazdach do Wolimierza. Podczas tych praktyk staram się, aby każda z Was znalazła w nich coś dla siebie. Kieruję się, że każde ciało jest zdolne do wspaniałych rzeczy, musimy tylko odkryć swój kierunek i zaufać sobie!
Ponadto staram się uchwycić jak najwięcej z tych momentów w pięknych kadrach. Uwielbiam zatrzymywać emocje na zdjęciach – a w takich wyjątkowych okolicznościach dzieją się niesamowite rzeczy!

Kateryna Semenets

Astrolożka 

O mnie

Mam na imię Kasia i moją największą pasją jest astrologia. Astrologia i samorozwój nigdy nie były mi obce. Z tego powodu dwa lata temu zdecydowałam się na profesjonalną naukę astrologii . Rozwijam się cały czas. Uczę się nowych rzeczy i pogłębiam już istniejącą wiedzę . Za mną trzy kursu . Astrologii natalnej, karmicznej i horarnej oraz wiele godzin samodzielnej nauki i praktyk. Chętnie podzielę się swoją pasją z Wami.

Daria Zaradkiewicz

Instruktorka Ashtanga Vinyasa | Autorka programu INTUITIVE WORKOUT 

O mnie

Jestem certyfikowanym instruktorem Ashtanga Vinyasa Jogi, instruktorem fitness, instruktorem LES MILLS, autorką programu INTUITIVE WORKOUT oraz wokalistką.

Sportowego bakcyla pielęgnuje w sobie od dziecka. Kocham ruch, naturę, muzykę i kocham to, co robię!
W zajęcia, które prowadzę wkładam całe serce, a największą motywacją jest dla mnie energia grupy, która za każdym razem jest niepowtarzalna i na każdej sesji dodaje skrzydeł!

Prowadzę zajęcia indywidualne i grupowe oraz warsztaty wyjazdowe.

Możecie mnie również usłyszeć jako autorkę i lektorkę medytacji dla aplikacji Mindy, a niebawem także w podcaście Yoginek!

Patrycja Szajna

Nauczycielka jogi | Fizjoterapeutka

O mnie

Nauczycielka jogi, masażystka i pasjonatka życia. Propaguje harmonię i równowagę ciała i umysłu. Moje wartości determinują moją codzienność przez co w pełni cieszę się życiem i zdrowiem. Na co dzień pracuję jako nauczycielka jogi, trenerka personalna oraz masażystka.

Świadomą pracę z ciałem rozpoczęłam 4 lata temu wkraczając na ścieżkę jogi. Nie wiedziałam dokąd mnie zaprowadzi ale po każdej sesji na macie czułam się lepiej ze sobą ze swoimi myślami i wnętrzem. Zgłębiając później filozofię jogi dostrzegłam jaki ma zbawienny wpływ na ciało, umysł, system nerwowy i serce. Od tamtej pory postanowiłam że chcę pomagać ludziom spełniać ich cele i marzenia. Skoro ja potrafiłam to zrobić to mocno wierzę że każdemu innemu też się to uda.

Wykształcenie

Po 4 latach ukończyłam kurs nauczycielski jogi RYT 200 h w 5 Elements International School of Yoga. Kolejnym przełomowym etapem w moim życiu było rozpoczęcie pracy z ludźmi poprzez masaż. Ukończyłam szkołę z tytułem technik-masażysta co pozwala mi w bezpieczny sposób świadczyć usługi lecznicze i relaksacyjne. Odbyłam praktyki z niedowidzącym masażystą który zmienił mój sposób podejścia do ciała dzięki przestawieniu się na zmysł odczuwania zamiast widzenia.

Co więcej u Yoginek?

Współpraca

Wyjazdy jogowe

Sprawdź najbliższe warsztaty i wyjazdy z nami!

Dołącz do Ciałodziejek

Dedykowane praktyki jogi, prowadzone medytacje, rytuały magiczne i wiele więcej..

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami!
Kontakt