8 sierpnia to wyjątkowa data. Dlaczego? Ponieważ występuje zjawisko znane jako Brama Lwa Portal 88. Wtedy to słońce w Lwie ustawia się w linii z gwiazdą Syriusza (znaną jako „duchowe słońce”), tym samym generując energię o wysokiej częstotliwości, która aktywuje portal Lwiej Bramy.

Siła energii kosmicznej osiąga szczyt 8 sierpnia. To wtedy Słońce znajduje się w Lwie, a gwiazda Syriusz zbliża się do Ziemi i zrównuje z pasem Oriona.

Portal ten jest otwierany co roku między 28 lipca a 12 sierpnia, ale 8 sierpnia jest uważany za oficjalny dzień aktywacji o największej sile. Wtedy brama jest najszerzej otwarta i daje największe doznania duchowe i mistyczne. Zaczynają dziać się cuda.

Syriusz wschodzi w środku lata. Jego energia wymusza nowe, czasem nieco dramatyczne początki. Jest to czas, w którym nowe poziomy świadomości są wtłaczane w planetę i całe społeczeństwo. Więc kiedy brama otwiera się przechodzimy przez jej próg – prawie jak to tradycyjne przeniesienie panny młodej przez drzwi jako symbol początku nowego życia.  

Brama Lwa w astrologii i numerologii

Brama Lwa to narodziny nowego, podwyższonego poziomu oddania naszemu procesowi duchowemu. Jak Alicja w Krainie Czarów: Alicja ciągle zmienia rozmiary (co oczywiście można postrzegać jako proces samorealizacji). Kiedy wypija płyn z butelki z napisem „Wypij mnie” kurczy się. Można powiedzieć, że jesteśmy na etapie „Wypij mnie” naszej zbiorowej świadomości. Jednak portal 88 i Brama Lwa daje nam kawałek ciasta, który Alicja zjada, a następnie rośnie w górę.

Brama Lwa w Numerologii

W numerologii 8 to liczba nieskończoności. To energia wzmocnienia. Wspiera wysiłki i intencje, które manifestują się w świecie materialnym. Jego moc tkwi w zdolności do manifestacji na każdym poziomie.

88 nosi w sobie karmę 16 – karmę związków. Podwójny symbol nieskończoności, wprowadzenie równowagi między światem ducha i materii. W tej wibracji można rozwinąć się dwojako – albo przez osiągnięcie sukcesu na poziomie materialnym lub duchowym.

Wibrując na poziomie 88  jesteśmy lepiej zorganizowani, bardziej spokojni i cierpliwi i dbamy o sprawiedliwość i szczerość. 

Brama Lwa w astrologii

Obecność energii Lwiej Bramy wyrównuje się z centrum serca i uosabia cechy odwagi, siły i ekspresji Lwa. Ten portal przenosi całą ludzkość w następną fazę gdzie skupi się na bezwarunkowej miłości.

Oczywiście każdy proces jest w równym stopniu bolesny i radosny. Jesteśmy zmuszeni odpuścić to co nie służy naszemu rozwojowi. Niezależnie od tego czy są to toksyczne relacje, przestarzałe sposoby myślenia, czy nawyk degradowania naszego prawdziwego celu, wszyscy stajemy twarzą w twarz z punktem ponownego odkrywania.

Lew jest znany ze swojej królewskiej natury i szczerej odwagi, a w połączeniu z Syriuszem – znanym z przynoszenia obfitości i zbiorów – ta energia stanowi potężny moment na ulepszenie rzeczywistości.

Długoterminowe projekty, pomysły, relacje i wielkie przedsięwzięcia mogą teraz zacząć przynosić owoce i prowadzić nas w kierunku bardziej autentycznej rzeczywistości. 

Wraz z portalem Lwiej Bramy księżyc w nowiu w Lwie utworzy napięte połączenie z nieregularnym Uranem w Byku, a także ustawi się przeciwnie do Saturna w retrogradacji Wodnika. Uran w Byku zmieniał nasze zbiorowe wartości poprzez nagłe wydarzenia, a Saturn w Wodniku nakładał ograniczenia na kolektyw, aby promować innowacje i wzrost. Planeta komunikacji Merkury będzie w Lwie przynosząc tym samym ​​ważną i transformującą komunikację.

Brama Lwa jest również czasem energetycznego uzdrawiania i manifestacji obfitości. Tranzytujący Chiron odblokowuje i leczy rany blokujące naszą indywidualność, podczas gdy retrogradacja Jowisza zachęca do wzrostu wynikającego z wewnętrznej pracy. Razem te energie reprezentują uzdrowienie i przyniesienie daru obfitości.

Warto mieć świadomość, że ta potężna energia może sprawić, że poczujemy się niespokojni, rozdrażnieni, zmęczeni, smutni (a potem błogo szczęśliwi). Może również powodować zmęczenie na poziomie fizycznym, emocjonalnym, psychicznym, a nawet skoncentrowanym na duszy.

Jeśli jesteś wyczerpany, nad wyraz emocjonalny, masz zaburzenia snu i po prostu czujesz się dziwnie, pamiętaj, aby poświęcić czas na pielęgnowanie siebie podczas tego przejścia przez bramę.

brama lwa

Rytuał na Bramę Lwa Portal 88

Portal 88 to jakby duchowe okno możliwości. Ma ogromny potencjał energetyczny, dlatego jest to jeden z najlepszych dni w roku na pracę z intencjami i manifestację. 

Medytacja 8/8

Ustaw zegar na osiem minut i spróbuj przeprowadzić oczyszczającą medytacje. Ale postaraj się skupić na liczbie 8. Na przykład wykonaj medytacje kąpieli w jeziorze i opłucz się 8 razy.  Daj się pokierować odwadze Lwa. Uwolnij się od żalu i smutku, który obciąża serce, ze wszystkiego co już Ci nie służy, bez czego chcesz przekroczyć Bramę Lwa. 

Następnie spisz na kartce 8 intencji, marzeń celów. Dobrze się zastanów, bo moc podwójnej liczby 8 ma wielką siłę sprawczą. 

Brama Lwa aktywuje czakrę trzeciego oka, dlatego możesz mieć na przykład silne przeczucia lub wizje. W tym czasie intuicja będzie niezawodna także wsłuchaj się w siebie..

Rytuał Lwiej Bramy

Będziesz potrzebować:

  • Coś do oczyszczania energii (palo santo, kadzidełka, dzwonki itp.)
  • Kartka i długopis
  • 2 kryształy (kamień słoneczny, kryształ górsk, ametyst albo różowy kwarc)
  1. Użyj wybranego przez siebie przyrządu do oczyszczania, aby oczyścić swoją aurę, a następnie otoczenie. Kiedy oczyszczasz swoją aurę, wyrecytuj następującą afirmację:

„Oczyszczam się światłem i energią miłości. Wszystkie energie, których już nie mogę nosić, opuszczają moje ciało. Jestem lekka, jestem wolna. Jestem cała. Jestem sobą.”

Oczyszczając swoje otoczenie wyrecytuj trzy razy następującą mantrę:

„Moja przestrzeń jest oczyszczona i chroniona, może tu mieszkać tylko światło i miłość”.

  1. Usiądź w wygodnej pozycji i połóż rękę na czakrze serca (środek klatki piersiowej). Zamknij oczy i wyobraź sobie, że wdychasz i wydychasz przez serce. Zrób to przez kilka oddechów.

  1. Teraz weź rękę i unieś ją kilka centymetrów nad sercem. Zacznij robić kółka w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, wyobrażając sobie, że jesteś zegarem. Kiedy robisz kręgi wyobraź sobie, że oczyszczasz energię serca. Rób to przez 1-2 minuty lub do momentu, gdy wykonasz co najmniej 100 kółek. Zauważaj i obserwuj wszelkie doznania, które przychodzą.
  1. Kiedy już to zrobisz powtórz to w kierunku odwrotnym, zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Kiedy robisz kręgi wyobraź sobie, że otwierasz i doładowujesz swoją czakrę serca. Sprawdź, czy czujesz energię promieniującą z serca i poeksperymentuj z powiększaniem lub poszerzaniem kręgów. Powtarzaj to przez 1-2 minuty lub do momentu gdy wykonasz co najmniej 100 kółek.

  1. Teraz potrząśnij ręką i powtórz ten proces, ale tym razem na trzecim oku, które znajduje się pośrodku czoła. Ponownie umieść rękę nad trzecim okiem, a następnie zacznij ją czyścić, przesuwając rękę w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara przez 1-2 minuty, a następnie w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara przez ten sam czas. Kiedy to robisz po prostu obserwuj wszelkie doznania, które przychodzą.

  1. Teraz połóż się, weź kryształy i umieść jeden na trzecim oku, a drugi na centrum serca. Połóż się i medytuj w ten sposób przez 10 minut lub dłużej. Podczas medytacji spróbuj oczyścić umysł i skoncentruj się na energiach kryształów zatapiających się w ciele przez czakrę trzeciego oka i serca.

  1. Kiedy wyjdziesz z medytacji odłóż kryształy na bok, chwyć dziennik i zacznij zapisywać wszystko, co przychodzi do głowy. Możesz zapisać wszystko, czego doświadczyłeś, lub wszelkie myśli i uczucia, które masz. Następnie spisz swoje marzenia i cele na najbliższy czas.  Możesz również poprosić swoich aniołów lub przewodników duchowych, aby przyszli.

Gdy skończysz zapisywać, weź kartkę, na której spisałeś wcześniej swoje intencje i marzenia. Przeanalizuj je jeszcze raz, zastanów się, czy są one zgodne z tym, co naprawdę chcesz w życiu. Jeśli tak, zrób coś symbolicznego, aby podkreślić swoje zamiary. Możesz je spalić, zatopić w wodzie lub po prostu złożyć i przechować w specjalnym miejscu, aby wrócić do nich w przyszłości.

Po tym rytuale wypij dużą szklankę wody lub herbatę ziołową, aby pomóc w aktywacji energii.

Zastanów się też nad ofiarowaniem daru. Portal Lwiej Bramy jest związany z obfitością, więc może to być odpowiedni moment, aby podziękować wszechświatowi za to, co masz, ofiarowując coś w zamian. To nie musi być coś materialnego; może to być obietnica poświęcenia swojego czasu na wolontariat, pomoc innym lub dowolny inny sposób dzielenia się swoimi darami.

Brama Lwa 88 – podsumowanie

Wreszcie, pamiętaj, że energia Lwiej Bramy może być potężna, dla niektórych osób może to być czas głębokiej transformacji i zmiany, dla innych bardziej subtelne przesunięcie w percepcji. Każdy z nas może doświadczyć tej energii inaczej, ale wspólnym mianownikiem jest potencjał do głębszego zrozumienia siebie i swojego miejsca we wszechświecie.

Otwierając się na tę energię i pracując z nią świadomie, możemy stać się bardziej wyważeni, zjednoczeni i w harmonii z naszym prawdziwym celem. To także czas, który sprzyja twórczości i ekspresji siebie, co może prowadzić do głębokich odkryć na temat tego, kim naprawdę jesteśmy i dokąd zmierzamy.

Podsumowując, Brama Lwa to nie tylko zjawisko astrologiczne i numerologiczne; to okno możliwości do głębszego zrozumienia siebie i otworzenia się na wyższe poziomy świadomości. To także czas, który może zainspirować do działania i pchnąć nas ku lepszej, bardziej zharmonizowanej i autentycznej wersji siebie. Wykorzystaj tę magiczną energię do wzrostu i przemiany, a także do pielęgnowania siebie i innych wokół ciebie. 

Patrycja Ługiewicz

Founder, redaktor, autor