Prysznic jest chyba najlepszym miejscem do rozpoczęcia praktyki medytacyjnej z wielu powodów. To czas kiedy jesteś sami, z dala od codziennych rozpraszaczy. Idziemy tam z intencją oczyszczenia ciała, a przy okazji również umysłu. Nawet jeśli jesteśmy bardzo zajęci i biegamy cały dzień od jednych zadań do drugich to prysznic i tak trzeba wziąć. Nie ważne czy medytacja pod prysznicem trwa 3 czy 15 minut, spędź ten czas skupiając swoją uwagę na chwili obecnej z życzliwością i ciekawością

Pozwól sobie na odnalezienie odrobiny wewnętrznego spokoju, na zbudowanie rytuału (nawyku), który wzmocni poczucie bezpieczeństwa i stabilności. 

Możesz wyobrażać sobie, że zamiast pod prysznicem stoisz pod wodospadem. Woda obmywa z nieprzyjemnych uczuć, emocji, myśli, napięć w ciele i wszystkiego co chcesz oddać. 

medytacja pod prysznic

Jak wykonać medytacje pod prysznicem?

1. Znajdź optymalną temperaturę wody, powinna być ciepła i kojąca.
Zamknij oczy i zacznij świadomie oddychać. Poczuj, jak oczyszczająca para przepływa przez nozdrza i wyobraź sobie jak rozszerza się w klatce piersiowej. Zrób wydech i uwolnij napięcie i negatywne myśli. Rozluźnij całe ciało i wyobraź sobie, że woda ma ciemnoniebieski kolor. Poczuj jak płynnie po głowie w dół szyi, ramion, dłoni, opuszków palców, pleców, klatki piersiowej, ud, łydek, palców u nóg, a następnie spływa do odpływu ze wszystkim co zebrała.

2. Odwróć się twarzą od strumienia prysznica i unieś podbródek do góry. Wyobraź sobie, że woda zmienia się teraz w pomarańczową. Skoncentruj się na miarowym rytmicznym bębnieniu wody. Kontynuuj głębokie oddychanie, ale skup się tylko na tym odczuciu stukania na skórze. Poczuj jak aktywuje się energia, delikatnie pobudza krążenie.

3. Teraz wyobraź sobie, że woda zmienia się w jasne, białe światło. Wyciągnij ręce do góry. Białe światło wody to pozytywna energia, miłość, uzdrowienie, przebaczenie, radość, wdzięczność, zaufanie, dawanie, więź i jedność. To teraz płynie wokół ciebie, na ciebie, do ciebie.

4. Weź kilka ostatnich oddechów, a następnie powoli wyjdź ze strumienia wody i otwórz oczy.

Medytacja pod prysznicem to najlepsza opcja żeby zacząć przygodę z uważnością i medytacją. Pamiętaj, że robisz to dla siebie. Eksploruj, zaciekawiaj się, obserwuj i poznawaj własne ciało.

Patrycja Ługiewicz

Founder, redaktor, autor