Ostatnia pełnia księżyca w bliźniętach przypada na 18/19 grudnia 2021 roku. Pełnia ta będzie miała miejsce w znaku Bliźniąt, które znajdują się w tak zwanym  “Galactic center” czyli centrum wszechświata.

“Galactic Center” jest domem dla niektórych z tych najsilniejszych, najbardziej magicznych i tajemniczych energii kosmosu.. Kiedy Księżyc w pełni znajdzie się dokładnie naprzeciwko tego punktu jego energie mogą być niezwykle potężne. Wczucie się w tę przestrzeń energetyczną pod wpływem pełni księżyca w Bliźniętach może odblokować nowy, wyższy stan świadomości.

Pełnia jest szczytem cyklu księżycowego i jej energia ma tendencję do doprowadzania na szczyt również spraw, które dzieją się w naszym życiu. Pełnia księżyca w bliźniętach ma miejsce po zaćmieniu słońca w strzelcu, dlatego to co zostało poruszone podczas tego zaćmienia może ukazać się teraz w pełnym świetle, pozwalając nam widzieć wyraźniej.

Pełnia księżyca w bliźniętach – układ planet

Znak bliźniąt oznacza równowagę między fizycznym a duchowym światem. Jesteśmy zarówno ciałem jak i duszą. To właśnie dualistyczne spojrzenie może nam pomóc w znalezieniu odpowiedzi, których szukamy. Ponieważ jest to ostatnia pełnia księżyca w tym roku to jest to również dobry czas na pozbycie się wszystkiego czego nie chcesz wnieść ze sobą w nowy rok.

Jowisz (planeta ekspansji i obfitości) będzie bardzo aktywny podczas tej pełni. Jowisz maksymalizuje wszystko czego się dotknie, ale posiada również dar pozwalający zobaczyć srebrną podszewkę tego co się dzieje. Ta pełnia księżyca w bliźniętach rzuca światło na rozwiązania, których szukasz wystarczy, że zachowasz otwarty umysł i zaufasz temu co się pojawi.

Pełnia w trygonie Jowisza przyniesie optymizm, szczęście i pomyślność. To dobry czas aby podziałać w sprawach prawnych, inwestowaniu, zakładaniu lub rozwijaniu firmy.

Wenus (planeta miłości, związków) będzie w retrogradacji, dlatego poruszy sprawy związane z sercem i relacjami w naszym życiu. Te relacje dotyczą nie tylko innych ludzi, ale także naszych relacji z pieniędzmi i rzeczami, które są dla nas ważne. Ponieważ Wenus znajduje się blisko Plutona możemy poczuć nowe energie pączkujące w naszym sercu. Jednak możemy również zauważyć, że ta dynamika Wenus-Pluton uwypukla to, gdzie musimy znaleźć większą równowagę. Ta energia może również podsycać walki o władzę w związkach i tam gdzie musimy odzyskać kontrolę.

Wenus zwiększa potrzebę miłości i uczucia, a w koniunkcji z Plutonem dramatycznie ją zwiększa. Możesz zatęsknić za doświadczaniem relacji na głębszym, bardziej intensywnym poziomie. Retrogradacja Wenus to na ogół trudny okres jeśli chodzi związki i miłość. Zaburzenia w dawaniu i otrzymywaniu miłości mogą prowadzić do problemów i kłótni.

Pełnia księżyca w bliźniętach będzie także kumulować energię Saturna i Urana przygotowujące się do stworzenia ostatniego kwadratu w tym roku. Może się to objawiać uczuciem miotania się między wolnością a wyznaczaniem granic, ale także niepokojem i napięciem. Saturn chce przestrzegania zasad i podporządkowania się podczas gdy Uran naciska żebyśmy myśleli nieszablonowo i robili rzeczy inaczej. Saturn reprezentuje przeszłość a Uran reprezentuje przyszłość.

Pełnia księżyca w bliźniętach

Rytuał na pełnię księżyca w Bliźniętach Grudzień 2021

Rytuał ten można wykonać w dowolnym dniu grudnia, ale najlepiej w pełnie lub na kilka dni przed lub po niej kiedy energie będą najsilniejsze.

Będziesz potrzebować:

  • Coś do oczyszczania (olejki, kadzidło itp.)
  • 3 arkusze papieru i długopis 
  • 3 świece 
  • Szznurek
  • Nożyczki

  1. Przygotuj wszystkie potrzebne rzeczy i znajdź ciche, spokojne miejsce. Możesz wziąć koc i poduszkę, szklankę wody. Rozpocznij ten rytuał od otrząsania lub podskakiwania w górę, aby pobudzić krążenie krwi. Rozciągaj się w dowolny sposób taki, który Ci odpowiada. Kiedy skończysz weź wybrane narzędzie do oczyszczania i oczyść się od góry do dołu. Wizualizując sobie jak piękna biała energią Cię opływa. 

Podczas oczyszczania możesz wyrecytować następujące: 

„Niedługo minie kolejny rok, zakończy się 2021 rok i rozpocznie kolejny. Oddaję cześć i dziękuję sobie za wszystko już co wiem, wszystko co zrobiłam i za to ile razy wybrałam miłość zamiast strachu. Szanuję swoją podróż, moje emocje i ścieżkę, którą zmierzam, ale teraz proszę Księżyc i Wszechświat, aby oczyścili mnie i uwolnili ze wszystkiego, co już mi nie służy. Jestem oczyszczona. Jestem uzdrowiona. Jestem przywrócona do równowagi.”

Oczyszczając otoczenie wypowiedź: 

„Oczyszczam energię tej przestrzeni, aby zrobić miejsce na lekkość, radość, pokój i dobrobyt. Niech wszyscy, którzy mieszkają lub przechodzą przez tę przestrzeń czują się chronieni, bezpieczni i kochani. Moja przestrzeń jest oczyszczona. Mieszka tu tylko miłość i światło. Dziękuję.”

  1. Zacznij od wykonania medytacji. Następnie weź 3 świece i umieść je w rzędzie. Świeca po lewej stronie będzie reprezentować przeszłość. Świeca pośrodku reprezentuje teraźniejszość, a ostatnia świeca reprezentuje przyszłość. Zawiąż sznurek wokół wszystkich trzech świec tak, aby były połączone. Zapal swoje świeczki. 

  1. Weź pierwszą kartkę papieru i zapisz coś z tego roku, co chciałbyś uwolnić. Możesz też zapisać wszystkie lekcje, za których przeżycie w ciągu tego roku jesteś wdzięczny. Po zakończeniu złóż papier i umieść go przed pierwszą świecą.

Weź drugą kartkę papieru i zapisz jak się czujesz w tej chwili. Po zakończeniu złóż papier i umieść go przed drugą świecą. 

Na koniec weź trzecią kartkę papieru i zapisz coś co chciałbyś zamanifestować lub stworzyć w nadchodzącym roku. Ewentualnie możesz zapisać mądrość, którą zabierasz w nowy rok z dotychczasowego rozwoju. 

  1. Teraz połóż rękę na sercu i weź 5 głębokich oddechów. Miej pod ręką nożyczki. Delikatnie połóż dłoń na pierwszej kartce papieru, a następnie podnieś rękę do serca. Z ręką na sercu wyrecytuj następujące słowa: 

„Proszę Wszechświat, moje anioły i moich przewodników, aby poprowadzili mnie do uwolnienia i znalezienia zamknięcia (liścik pierwszy). Teraz czuję, że ta sytuacja opuszcza moją przestrzeń energetyczną, przestrzeń mentalną, przestrzeń fizyczną i powracam w celu transformacji. ” Teraz weź nożyczki i odetnij sznurek między pierwszą a drugą świecą jako symbol uwolnienia.

Teraz dotknij drugą kartką papieru, a następnie dotknij serca. Z ręką na sercu wyrecytuj następujące: 

„Szanuję to jak się czuję w tej chwili obecnej i postanawiam w pełni i całkowicie kochać siebie, szanować siebie bez względu na to co dzieje się w tej chwili. Kocham Cię.”

Teraz weź nożyczki i przetnij sznurek między drugą a trzecią świecą jako symbol uwolnienia.

Teraz dotknij ręką trzeciej kartki papieru, a następnie dotknij serca. Z ręką na sercu wyrecytuj następujące słowa: 

„Wiem, że jestem chroniony. Wiem, że jestem prowadzony. Wiem, jakakolwiek byłaby moja podróż, wyjdę z tego  silniejsza, odważniejsza i autentyczniejsza. Niech moje noworoczne życzenia zostaną urzeczywistnione dla najwyższego dobra wszystkich. „

  1. Aby zakończyć rytuał spal karteczki i sznureczki jako symbol uwolnienia i zgaś świece. 

Księżyc w pełni 18 grudnia będzie szczęśliwą, optymistyczną i hojną fazą księżyca, ponieważ będzie miała miejsce w trygonie Jowisza.  Wenus i Pluton może powodować napięcie w związku i strach o finanse, jednak silniejsze wpływy ma Jowisz. Może zmniejszyć wyzwania stawiane przez Wenus, Plutona i gwiazdę polarną. Zwiększają również szansę na zamanifestowanie tego co najlepsze w połączeniu Wenus-Pluton – intensywna miłość i obfitość. A jeśli Twoje życie miłosne lub finanse cierpią, Jowisz może pomóc przywrócić równowagę.

Pięknej pełni!

Namaste

Patrycja Ługiewicz

Founder, redaktor, autor