W ostatnich latach na popularności zyskały zdania w stylu „Eh, Merkury jest w retrogradacji — dlatego wszystko jest takie szalone”. Wiele razy ludzie używają tego wyrażenia jako ogólnego sformułowania, aby wyjaśnić wszelkie drobne niedogodności.

Prawdę mówiąc, tak retrogradacja Merkurego może wywołać wiele dramatów w naszym życiu. Ale co to właściwie oznacza, że ​​Merkury jest w retrogradacji?

Czym jest retrogradacja? 

Retrogradacja ma miejsce wtedy, gdy planeta wydaje się cofać z naszej perspektywy tu na Ziemi. W rzeczywistości NIE, planety tak naprawdę nie poruszają się wstecz. To złudzenie optyczne spowodowane prędkością obrotu Ziemi. 

Słońce, księżyc i oczywiście nasza Ziemia (ponieważ na niej żyjemy) nie poruszają się w retrogradacji. Jednak Merkury, Wenus, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun i Pluton wszystkie poruszają się wstecz w różnych punktach czasowych — w zależności od ich odległości od nas w Układzie Słonecznym. Prosta zasada: im bliżej nas jest planeta, tym krótsza jest retrogradacja; im dalej planeta, tym dłuższa retrogradacja.

Retrogradacje to okresy zazwyczaj zamieszania,odwlekania i odcinania rzeczy, które mają odejść. Jeśli w ciągu ostatnich kilku tygodni lub nawet miesięcy te uczucia były szczególnie intensywne w Twoim życiu na pewno nie jesteś w tym sam. Niedawno w tranzycie w retrogradacji znajdowało się pięć planet – sześć, jeśli uwzględnimy Plutona, którego retrogradacja skończyła się 6 października. Trzy z tych retrogradacji skończyły się w ciągu ostatnich paru dni, ale warto wiedzieć co odpowiadało za nasze samopoczucie i pewne trudności. 

retrogradacja

Retrogradacja Merkurego – 28 września – 19 października 2021

Prawdopodobnie najbardziej znany tranzyt w astrologii. Merkury uwielbia grać adwokata diabła. Jest to planeta komunikacji i podróży, znana z zakłócania wszystkiego, co obejmuje ruch z punktu  A do punktu B. Ta konkretna retrogradacja uderzyła najmocniej w nasze osobiste relacje. 

Retrogradacja Jowisza – 21 czerwca – 17 października 2021

Planeta fortuny jej retrogradacja może sprawić, że poczujesz, że masz zwyczajnie pecha, że nic Ci nie wychodzi..  Przegapiłeś autobus? Na planowanej wizycie u dentysty nastąpiła? Wychodzisz z domu bez parasola i zaczyna padać? I to poczucie bycia zawsze w niewłaściwym miejscu, w niewłaściwym czasie jest typowe dla Jowisza.

Retrogradacja Saturna – 24 maja – 10 października 2021

Saturn kocha zasady. To planeta dyscypliny i autorytetu – swego rodzaju nauczyciel. Kiedy więc Saturn retrograduje przez około cztery miesiące nasze zasady mogły się nieco ponaginać. To dobrze… i źle. Porzucenie ograniczeń może z pewnością pokazać nasze bardziej kreatywne strony i pozwolić na myślenie wykraczające poza schematy. Ale mogłeś zauważyć, że na więcej sobie pozwalasz. Dłuższy czas pracy, zaniedbywanie domu, może nawet przelotny romans? Saturn sprawia, że stajemy się leniwi, a każdy krok na przód może być ciężki. 

Retrogradacja Urana – 20 sierpnia – 19 stycznia 2021

Kiedy Dziki Uran jest w retrogradacji to idealny czas na naukę. Uran to rewolucyjny myśliciel, który pozwala nam zmienić i pobudzić świadomość. W związku z tym, kiedy ta planeta się cofa może powodować zmiany w sposobie myślenia i postrzegania. Daje obiektywne spojrzenie na to jak się czujemy i dlaczego. Ten czas może być okresem intensywnej nauki, jeśli na to pozwolisz.

Retrogradacja Neptuna – 26 czerwca – 1 grudnia 2021

Marzycielski Neptun to planeta związana z naszą podświadomością. To czas, w którym wielu z nas będzie mieć realne sny, a  intuicja będzie brzęczała od wskazówek. Retrogradacja Neptuna daje nam czas uczciwego spojrzenia na świat, relacje i pracę.

Realia i trzeźwe spojrzenie są tenorem Neptuna podczas jego retrogradacji. Musimy więc oprzeć się pokusie wchodzenia pod koc do krainy snów i marzeń

Pluton Retrogradacja – 28 kwietnia – 6 października

Pluton rządzi transformacją i odrodzeniem, więc kiedy się cofa zmiany w życiu mogą wydawać się zagmatwane. Jest to szczególnie ciężki czas, który może wprawić w drżenie nawet najbardziej uziemione osoby.

Patrycja Ługiewicz

Founder, redaktor, autor