Retrogradacja Plutona w znaku Koziorożca zaczęła się 27 kwietnia i potrwa to kolejne 6 miesięcy. Ta planeta rządzi głęboką przemianą, śmiercią i odrodzeniem. Retrogradacja Plutona to czas poważnych przemian w życiu. Pluton ma powinowactwo z kobiecą energią yin. 

Pluton jest ostatnią planetą w naszym Układzie Słonecznym i trzecią planetą transpersonalną, co oznacza, że ​​odnosi się nie tylko do jednostek, ale także do zbiorowości ludzi.

Retrogradacja Plutona może również powodować problemy związane ze strachem przed śmiercią lub utratą. Nasilić się mogą wszelkie nieprzepracowane problemy. Nasze rany będą wymagały zrozumienia i uzdrowienia, inaczej mogą powodować nawracające sytuacje z przeszłości i wybuchy emocji. 

Jest to dobry czas, aby głęboko wsłuchać się w siebie, w potrzeby duszy i jej pragnienia. Może być to czas, w którym narodzisz się jak feniks z popiołu. Zaufaj procesowi jakim jest życie i zaufaj swojemu wewnętrznemu przewodnikowi . 

Retrogradacja Plutona – czego się spodziewać w tym czasie?

We wtorek 27 kwietnia Pluton wszedł w retrogradację w Koziorożcu, co potrwa przez następne sześć miesięcy. W astrologii kojarzymy Plutona z siłą, autorytetem, ego i tajemnicami. A pod znakiem Koziorożca Pluton dotyka takie tematy jak dyscyplina, strategia, moralność czy biznes.

Pluton Retrograde często przenosi na falę nieznanego. Jednak jest to również świetny czas na rozwój duchowy. W tym czasie zdolności ludzi pracujących z energią mogą stać się silniejsze. Mogą pojawiać się głębokie duchowe doświadczenia, w tym silne wizje.

Wszystkie planetarne retrogradacje dają możliwość refleksji i ponownej oceny różnych dziedzin naszego życia. Możemy to zrobić teraz pod znakiem Plutona – życia, śmierci i odrodzenia.

retrogradacja Plutona

Retrogradacja Plutona horoskop 2021

Baran

Nadchodzi, hmm..  a może powraca wyjątkowa okazja zawodowa, która sprawi, że ​​chętnie podejmiesz się realizacji tego projektu. Jednak może nie w tej roli, o której myślałeś. Zastanów się czy warto podjąć projekt mimo to, aby utrzymać kierunek Twojego głównego celu. 

Byk

Spełnienie marzeń z dzieciństwa lub niezwykła okazja do spróbowania czegoś czego zawsze chciałeś się nauczyć. To sprawi, że zaczniesz wysoko wibrować. Świat będzie teraz szklanką nieskończonej mądrości dla Twojego pragnienia wiedzy.

Bliźnięta

Ostatnio wiodłeś prym, ale teraz cofasz się o malutki krok w tył i zwrócisz uwagę na wpływ, jaki wywierasz na innych. Będzie to wymagało ponownej oceny słów, których używasz podczas zwracania się do innych ludzi. Zrozumiesz, że istnieją lepsze sposoby wyrażania siebie.

Rak

Jak wiesz, relacje wymagają dużo pracy. Niestety, zmagania o władzę, których doświadczyłeś ze swoim partnerem, nie pomagają. Zanim pozwolisz sobie na kłótnię, spróbuj znaleźć wyważony i rozsądny sposób zrozumienia potrzeb partnera, aby zapewnić sobie i Wam spokój.

Lew

Będziesz tryskać pomysłami i dobrymi rozwiązaniami, ale uważaj zanim podzielisz się nimi z kolegami w pracy. Kiedy już to zrobisz upewnij się, że wszyscy wiedzą skąd pochodzi idea  – przedstaw to zwłaszcza szefowi.

Panna

Bycie kreatywnym bywa trudne szczególnie kiedy trzeba działać w pojedynkę. Znajdź swoje własne sposoby na tworzenie sztuki, którą kochasz. Teraz będziesz miał sporo czasu dzięki czemu zyskasz swobodę tworzenia projektów, z których będziesz dumny.

Waga

Życie nie będzie nudne, nawet jeśli pracujesz z domu. Będzie to czas kiedy nauczysz się odpowiednio zarządzać swoimi zasobami i energią. Pozwoli to naprawić relacje z członkami rodziny i iść naprzód w życiu prywatnym.

Skorpion

Daj szansę innym na ujawnienia swoich uczuć. Pomoże to wyeliminować wszelkie utrzymujące się nieporozumienia, które istnieją już od jakiegoś czasu. Nowo odkryty sposób komunikowania się i wyrażania siebie zapewni zrozumienie i harmonię.  

Strzelec

Kwestie finansowe mogą stwarzać problemy. Może warto rozejrzeć się za dodatkową pracą lub przygotować odpowiedni plan oszczędnościowy. Dobra wiadomość jest taka, że jest to sytuacja przejściowa.

Koziorożec

W tym czasie nie należy Cię lekceważyć. Będziesz czuć dużo kontroli i władzy, ale pozwoli to na postawienie granic. Spróbuj dać sobie chwilę wytchnienia, połączyć się ze sobą i być dla siebie czuły i wyrozumiały.

Wodnik

Leczenie traum to proces trwający całe życie. Jednak kosmos pomoże teraz stłumić niektóre z lęków i uświadomić sobie, że jesteś silniejszy niż ktokolwiek lub cokolwiek. Dopóki jesteś otwarty na uczciwe patrzenie na siebie, możesz dokopać się głębiej i wyleczyć rany.

Ryba

Kochasz swoich przyjaciół, ale czasami potrzebujesz odpocząć. Być może ostatnio za bardzo kontrolują lub angażują życie. W ciągu następnych kilku miesięcy mogą cofnąć się o krok dając Ci oddech. Atmosfera jednak może być chłodna.

Patrycja Ługiewicz

Founder, redaktor, autor