Prawdopodobnie już od kilku dni czujesz się trochę osłabiony/-a. A to dlatego, że w powietrzu czuć już wiosnę. Temperatura powoli rośnie, słońce świeci trochę dłużej, a w drzewach zaczynają krążyć soki. Równonoc wiosenna miała miejsce wczoraj – 20 marca rozpoczęła tym samym sezon wiosenny

W czasie równonocy Słońce znajduje się dokładnie nad równikiem Ziemi, dzięki czemu dzień i noc są równe prawie wszędzie na Ziemi. Niesamowita równowaga prawda? Po równonocy dni stają się coraz dłuższe przez co chyba wszyscy poczujemy się trochę lepiej. Oprócz tego, że jest to pierwszy dzień wiosny jest to również pogańskie święto Ostary, starożytnej germańskiej bogini wiosny. Ale to także pierwszy dzień astrologicznego Nowego Roku! 20 marca słońce wkracza w Barana – pierwszy znak zodiaku, co oznacza, że ​​rozpoczynamy nowy cykl.  

Astrologia równonocy wiosennej 2023

Równonoc wiosenna występuje wtedy gdy słońce wkracza w ognistego Barana, wprowadzając nas w astrologiczny nowy rok. Kiedy słońce znajduje się w znaku Barana wszyscy stajemy się odważniejsi i tacy pełni entuzjazmu. W ciągu następnych czterech tygodni będziemy gotowi do rozpoczęcie nowych projektów. Teraz będziemy również w fazie przybywającego księżyca w Bliźniętach. To idealny czas na robienie planów na przyszłość i do rozpoczynania nowych rzeczy!

Takie ustawienie z księżycem sprawia, że ​​możemy być trochę bardziej lotni i kapryśni w naszych pragnieniach. Możemy nagle zmienić zdanie co do naszych celów lub tego czego myśleliśmy, że chcemy.

Ale to nie wszystko! Podczas równonocy księżyc przejdzie do Jowisza w Wodniku, przynosząc nam sukces społeczny i materialny. Zasługujemy na to po bardzo męczącym roku!

Pierwszy dzień wiosny to świetna okazja, aby rozpocząć nowe projekty, podzielić się swoimi pomysłami z innymi i zacząć myśleć o swoich planach. Pamiętaj, aby być elastycznym i nie przesadzać ze swoimi ambicjami, bo inaczej wypalisz się zanim zaczniesz.

Równonoc wiosenna

Rytuał Równonocy Wiosennej

Co będziesz potrzebował:

  • Biała, żółta lub zielona świeca
  • Jeden lub więcej z następujących kryształów: ametyst (intuicja), akwamaryn (odwaga), czysty kwarc (równowaga), agat (świeży start), jaspis (spokój), kamień księżycowy (równowaga i pożywienie), kwarc różowy (miłość własna) )
  • Zdjęcia rzeczy, które chciałbyś zamanifestować lub słowa afirmacji.
  • kwiaty

Równonoc wiosenna – jak przeprowadzić rytuał? 

  1. Zapal swoją świecę (upewnij się, że jest z dala od zdjęć). 
  2. Weź jeden z kryształów do ręki i usiądź ze skrzyżowanymi nogami naprzeciw świecy i kwiatów. 
  3. Zamknij oczy i oddychaj. Wsłuchaj się we wdech i wydech. . Podczas wdechu rozpoczynasz nowy cykl. Kiedy robisz wydech, odpuszczasz stary cykl. 
  4. Podczas medytacji wizualizuj to, co chcesz zamanifestować na nowym kole zodiaku: nową pracę, samochód, spotkania z przyjaciółmi, kochankiem, cokolwiek chcesz! 
  5. Kiedy poczujesz się gotowy powiedz te słowa: „To początek nowego sezonu, nowego cyklu, odrodzenia. Jestem gotowy, aby spełnić swoje marzenia. Dzisiaj sadzę nasiona i obserwuję jak zakorzeniają się i rosną.”. Powtórz trzy razy. 
  6. Zdmuchnij świecę i zacznij nowy rok. 

Pięknej wiosny, czarownice!

Patrycja Ługiewicz

Founder, redaktor, autor