Jasna wilcza pełnia księżyca w znaku Lwa to coś naprawdę magicznego. Ten księżyc porusza się nad nami z gracją i majestatem, szepcząc cicho sekrety, wnosząc w nasze życie swoją świetlistą, ale tajemniczą energię. Rozjaśnia nam ciemne styczniowe niebo i zapowiada wiele zmian. Gdy nadchodzi Nowy Rok świat pozostaje spowity ciemnością, dni są krótkie i ulotne. Jednak jesteśmy przepełnieni nadzieją, znajdując ciepło i spokój w naszych domach podczas tych zimowych dni. 

Kiedy będzie pełnia księżyca w styczniu 2024 roku?

Pełnia Wilczego Księżyca będzie miała 25 stycznia 2024 r., osiągając swój szczyt o 18:45. Jeśli możesz sobie pozwolić na wyjście na spacer o tej porze to wspaniale. Podnieś głowę do góry, spójrz na jego dostojność. Pozwól, aby jego blask Cię otulił, pozwól sobie zachwycić i zainspirować się, 

Znaczenie duchowe Wilczej pełni księżyca 

Styczniowa pełnia księżyca to po prostu symbol przypominający nam o mocy, którą kryjemy w sobie. Pamiętaj, aby zaufać sobie i swojej intuicji, ponieważ przechowujesz w sobie wielką, pierwotną wiedzę. Duchowe znaczenie Wilczego Księżyca reprezentuje intuicję, nieokiełznaną mądrość i dziką starożytną wiedzę.

Duchowe znaczenie styczniowej pełni księżyca Wilka to potężny czas refleksji i magii oraz piękny czas na medytację. Na początek oto kilka duchowych odpowiedników i intencji!

Duchowe intencje Wilczego Księżyca:

 • Mądrość
 • Intuicja
 • Autorefleksja
 • Nowe początki
 • Życzliwość
 • Wyobraźnia
 • Inspiracja
 • Wdzięczność
 • Odpoczynek

Ta pełnia księzyca będzie miała miejsce w znaku Lwa. A to znak, który jest związany z pewnością siebie, ekspresją, kreatywnością i potrzebą bycia zauważonym. Z tego powodu ta pełnia zyskuje głębszego znaczenia i dotyka takich aspektów jak: 

 • Wyrażenie siebie: Lew to znak, który lubi być w centrum uwagi. Pełnia Księżyca w tym znaku może nas zachęcać do wyrażania siebie bardziej otwarcie, być bardziej pewnymi siebie i wykorzystywać swoje talenty artystyczne i oratorskie.

 • Duma i pewność siebie: Wpływ Lwa może nas skłonić do bardziej dumnych zachowań i podkreślania naszych osiągnięć. To dobry moment, aby docenić swoje sukcesy i osiągnięcia

 • Wzrost kreatywności: Lew jest związany z kreatywnością, więc ta pełnia może pobudzić naszą twórczą energię. To doskonała okazja do pracy nad projektami artystycznymi lub wyrażania siebie przez sztukę.

 • Wzmacnianie relacji: Lew to znak przyjazny i lojalny, dlatego pełnia może podkreślać nasze relacje z bliskimi. To dobry czas, aby okazać wdzięczność i miłość wobec naszych przyjaciół i rodziny.

 • Kierowanie uwagi na siebie: Bycie w centrum uwagi nie zawsze jest negatywne, ale to także okazja do refleksji nad tym, czy nasza potrzeba uznania nie dominuje nad innymi wartościami. Może to być czasem, aby zastanowić się, czy nie jesteśmy zbyt egoistyczni lub zbyt zainteresowani opinią innych.
Wilcza pełnia księżyca

Dlaczego akurat Wilcza pełnia księżyca?

Każda pełnia księżyca ma swoją nazwę w zależności od miesiąca lub pory roku, w której się znajduje. Większość nazw pełni księżyca to angielskie tłumaczenia imion rdzennych Amerykanów, inne mają korzenie celtyckie, europejskie (anglosaskie i germańskie) oraz nowsze neopogańskie. 

W różnych kulturach styczniowa pełnia księżyca może mieć różne nazwy. Nazwy te odzwierciedlają tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie i powiązania między ludźmi, naturą, tradycją i historią.

Pamiętaj, że większość z tych nazw odnosi się do całego miesiąca, a nie tylko do pełni księżyca!

Wilczy księżyc wziął się od odgłosów wilków, które dochodzą z ciemnych głębin styczniowego księżyca. Ważne jest, aby pamiętać, że wilki wyją z najróżniejszych powodów, włączając w to komunikację ze swoją watahą lub odstraszanie wrogów. W okresie godowym, który zwykle przypada na okres od stycznia do marca, stają się jeszcze głośniejsze. W ciemności wyostrzają się zmysły, możemy więcej dostrzec, usłyszeć, dlatego warto mądrze wykorzystać energię tej pełni.. 

Pełnię Lwa w styczniu 2024 możecie znaleźć również pod innymi nazwami, takimi jak:

 • Wielki Księżyc Duchowy lub Księżyc Duchowy (Gichimanidoo-giizis lub Odpowiednio Manidoo-giizis) (Pochodzenie rdzennych Amerykanów Ojibwe)
 • Księżycowa Modliszki (Modliszka) Pochodzenie z Afryki Południowej 
 • Lodowy księżyc (Muhe Nuti) Pochodzenie rdzennych Amerykanów Catawba
 • Cichy Księżyc (celtycki) 
 • Księżyc polujący na niedźwiedzie Pochodzenie rdzennych Amerykanów Haida na Alasce
 • Księżyc po Bożym Narodzeniu (anglosaski)

Pomysły na rytuały na pełnię Wilczego Księżyca

W te rześkie i chłodne dni łatwo jest stracić połączenie ze sobą i naturą. Oto kilka sposobów, które pomogą dostroić się do energii styczniowej wilczej pełni księżyca.

Powitania Księżyca

Jeśli jesteś joginem to na pewno znasz Powitanie Słońca, ponieważ jest ono integralną częścią praktyki jogi, ale czy wiesz, że istnieje również Powitanie Księżyca? To mój najlepszy wybór kiedy nie mam czasu na większe rytuały lub kiedy nie zasiadam w kręgu. Powitanie księżyca ma na celu uhonorowanie księżyca, a więcej na jego temat przeczytasz TUTAJ. 

Wycie podczas wilczej pełni 

W miejscu, w którym czujesz się komfortowo, stań z rozstawionymi stopami i rękami opartymi na biodrach w pozycji superbohatera. Badania wykazały, że jeśli utrzymasz tę pozycję przez pięć minut, lepiej poradzisz sobie z trudnym lub wymagającym zadaniem. Pomaga także zapewnić Ci pewność siebie.

Teraz pomyśl o negatywnym uczuciu lub stresującej sytuacji, która była dla Ciebie ciężarem. Utrzymując pozę superbohatera, zacznij wyć jak wilk do księżyca. Wyobraź sobie, że zmartwienia i spięcia opuszczają Twoje ciało. 

Możesz zamiast tego zastosować również Lwi oddech, w końcu to pełnia w jego z znaku. Jak wykonać taki oddech dowiesz się TUTAJ

Wilcza pełnia księżyca

Rytuał oczyszczenia

Pierwsza pełnia w nowym roku to doskonały czas na energetyczne oczyszczenie. Wyobraź sobie, że światło księżyca zmywa wszystkie stare, negatywne rzeczy, tworząc miejsce na nowy początek roku i wspaniałości jakie chce Ci podarować. 

Stwórz mini rytuał, dzięki któremu poczujesz się świeżo i lekko. Możesz spróbować prostych rzeczy takich jak zapalenie świecy i medytacja z płomieniem lub oczyszczenie za pomocą białej szałwi. Jeśli chcesz poznać inne sposoby na oczyszczenie energii zapraszam Cię do artykułu “5 sposobów jak oczyścić swoją energię” 

Pisanie w dzienniku

Te podpowiedzi mają Cię zainspirować, pobudzić intuicję i połączyć Cię z dziką starożytną mądrością, którą ucieleśnia Wilcza pełnia księżyca. Zachęca także do rozwoju osobistego.

 • Przypomnij sobie ostatni raz, kiedy kierowała Tobą intuicja. Czego nauczyłaś się z tego doświadczenia?
 • Kiedy poczułaś głęboką więź z przyrodą i czego cię to nauczyło?
 • Czy jest jakaś tradycja, mądrość która rezonuje z Tobą? Jakie lekcje niesie?
 • Jak możesz dalej pielęgnować i rozwijać swoją ciekawość?
 • Czy jest jakiś stary nawyk lub przekonanie, które chcesz zmienić w tym roku? Dlaczego to jest ważne?
 • Czy możesz zastosować jakieś lekcje z ostatniej książki, filmu lub innych źródeł w swoim życiu?
 • Czy doświadczyłaś rozwoju osobistego dzięki zaakceptowaniu zmian? Jak możesz to zrobić jeszcze raz?
 • Znajdź swoją dziką stronę, którą podziwiasz i którą planujesz dalej rozwijać w tym roku.
 • Jak możesz uzyskać więcej wskazówek ze swoich snów?
 • Co oznacza dla Ciebie “autentyczne życie” i jak je uhonorujesz w tym roku?

Wilcza woda księżycowa

Tworzenie księżycowej wody podczas Wilczego księżyca jest jak uchwycenie małego kawałka magii księżyca. Wystarczy, że do czystej szklanej wody wlejesz wodę, możesz dodać do niej np. kryształy lub coś co intuicyjnie poczujesz, możesz również przewiązać butelkę wstążką i zapisać na niej swoją afirmację, marzenie. Wystaw butelkę na światło księżyca w pełni. Wyobraź sobie energię księżyca wlewającą się do wody, wypełniając ją marzycielskimi wibracjami i miłością.

Ta naładowana woda stanie się Twoją małą buteleczką magii. Możesz jej używać na wiele sposobów: spryskać swoją świętą przestrzeń, dodać do kąpieli, a nawet wypić, aby uzyskać kosmiczny zastrzyk energii! To niesamowity sposób na wniesienie nowej, pozytywnej energii do swojego życia z początkiem nowego roku.

Czego NIE robić podczas Wilczej pełni księżyca?

 • Zaczynanie czegoś nowego

Pełnie księżyca to czas intensywnej kulminacji. Jeśli to możliwe, rozpocznij nowe projekty w okolicach nowiu i wykorzystaj trzy dni wokół pełni księżyca na odpoczynek, refleksję i odprężenie.

 • Przepracowywanie się i stres

Pełnia księżyca ma być świętem, ale przy całej energii, jaką wywołuje, łatwo przesadzić. Unikaj stresu i przepracowania. I nie martw się czy wszystkie rytuały podczas pełni księżyca wykonasz perfekcyjnie! Najważniejsza jest intencja stojąca za Twoimi działaniami. 

 • Podejmowanie ważnych decyzji zmieniających życie

Emocje wzmagają się podczas pełni księżyca, co może wywołać odruchowe reakcje. Jeśli nie jesteś uziemiony, unikaj podejmowania nagłych decyzji. 

Styczniowa Wilcza pełnia księżyca to idealny czas, aby zanurzyć się w tajemnicę i magię tego wyjątkowego momentu. To okazja do połączenia się z naturą, odkrycia naszej wewnętrznej mądrości i rozpoczęcia Nowego Roku w duchu pozytywnych zmian i wzrostu osobistego. Ja osobiście z nowym rokiem życzę Tobie tego, abyś słuchała siebie, swojego ciała i intuicji, one komunikują się z Tobą bardziej niż myślisz, życzę Ci miłości do siebie, zrozumienia, akceptacji, wolności w wyrażaniu siebie i tego żeby ta droga do siebie była czuła i delikatna, a Ty po prostu zaufaj. 

Namaste,

Patrycja Ługiewicz

Founder, redaktor, autor