Na rynku mam szeroki asortyment jeśli chodzi o kadzidełka, ale jak wybrać kadzidło najlepsze dla Ciebie? To nie lada wyzwanie dlatego stworzyłam dla Ciebie ten artykuł. Dowiesz się nie tylko jak wybrać kadzidło dla siebie, ale także jakie mają rodzaje, właściwości, jak je palić i wiele więcej!

Spis treści:

Kadzidła to częsty dodatek do relaksacji i medytacji. Pomagają one w lepszym skupieniu się podczas ćwiczeń jogi. Wynika to z tego, że zapach ma bardzo duży wpływ na ciało i umysł. Są takie aromaty, które pomagają nam się uspokoić i wyciszyć, a inne z kolei pobudzają i mobilizują do działania. Warto więc to wykorzystać i znaleźć najlepszą mieszankę zapachową dla siebie, tak aby była dopasowana do Twoich potrzeb. Przede wszystkim palenie kadzidła w domu sprawia wiele przyjemności i pozwala na uzyskanie pozytywnego nastroju. Niektóre zapachy wywołują od razu uśmiech, a inne pomagają się zrelaksować. Są też takie zapachy, które łagodzą stres i poprawiają koncentrację. Aby je odnaleźć, należy samemu przetestować, jak wpływają na nas poszczególne zapachy kadzideł. 

Jak wybrać kadzidło naturalne?

To chyba najważniejszy aspekt przy kupnie kadzidełek. Jak wybrać kadzidło, które będzie naturalne? Kadzidła najczęściej mają dodatki olejków eterycznych, które nadają im przyjemny zapach podczas palenia. Z kolei naturalne kadzidła przede wszystkim mają zapach natury, dymu i na myśl przywodzą wyjście do lasu. Niektóre z nich mają naturalne nuty cytrynowe lub ziołowe. To ważne, aby pamiętać, że ich naturalny zapach bardzo często jest wyjątkowy i może przywodzić na myśl wiele obrazów związanych z naturą. Sztuczne kadzidła mogą drażnić w oczy, być duszące i intensywne. Mogą również powodować alergie!

Naturalne kadzidła są używane do różnych rytuałów. Zostały one stworzone z myślą o medytacji i jodze. Nie dodaje się do nich szkodliwych klejów, wypełniaczy, ani barwników, dzięki temu są przyjazne dla środowiska i człowieka. Oprócz przyjemnego zapachu kadzidła naturalne mają jeszcze właściwości antybakteryjne i uzdrawiające. Dzięki temu niektóre z nich pomagają w usunięciu presji oraz wyciszają przed snem. Kadzidła są wyjątkowym dodatkiem podczas pracy z własnymi emocjami. Dają możliwość na stworzenie bezpiecznej i przyjaznej atmosfery, aby móc zajrzeć w głąb siebie. 

rytuał urodzinowy

Biała szałwia w pęczku

Biała szałwia to naturalne kadzidło. Najczęściej okadza się nim przestrzeń w celu usunięcia negatywnej energii. To wyjątkowe rozpoczęcie praktyki medytacyjnej, ale też naturalny odświeżacz powietrza. Zapach białej szałwii pomaga w relaksacji. Biała szałwia to zioło, które pochodzi z Ameryki Północnej i w tradycji Indian była uważana za święte zioło. Dym był elementem ceremonii oczyszczających ludzi i pomieszczenia. Dzisiaj też używa się jej w tym celu, a dodatkowo odkryto, że łagodzi ona napięcia i pomaga w zredukowaniu zmęczenia i niepokoju. 

Kadzidła w pęczkach bardzo często używa się do oczyszczania pomieszczeń, czasem wykorzystuje się je także podczas medytacji. Na tle innych kadzideł wyróżniają je walory zapachowe, które bardzo często wykorzystuje się także w celach leczniczych.  Palenie tego kadzidła w domu pozwoli na stworzenie wyjątkowego otoczenia, które sprzyja wyciszeniu organizmu. Białą szałwię bardzo często używają jogini na całym świecie.

Właśnie biała szałwia jest bazą naszych kadzideł w pęczkach. Ma ona wiele właściwości aromaterapeutycznych i zdrowotnych. Naturalne kadzidła i różne olejki eteryczne były już od wieków uważane za substancje, które nie tylko odpowiadają za piękny zapach w pomieszczeniu, ale też poprawiają samopoczucie. 

Białej szałwii przypisuje się jednak znacznie więcej właściwości. Bardzo często wykorzystuje się ją do oczyszczenia negatywnej i toksycznej energii w domu. Czasami zaleca się jej palenie, gdy ktoś przechodzi trudny okres w swoim życiu lub chce uleczyć swoje traumy. Oprócz dużego znaczenia duchowego, białej szałwi przypisuje się pozytywne właściwości, jeśli chodzi o oczyszczanie przedmiotów oraz pomieszczeń. Szczególnie ważne jest oczyszczenie nowych przedmiotów oraz używanych, które zmieniają swojego właściciela. 

Biała szałwia – pochodzenie

Roślina ta pochodzi z południowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych. Nazywana jest także szałwią indiańską, czasami świętą lub ceremonialną. Głównie dlatego, że ma bardzo bogatą historię związaną z duchowymi wierzeniami. Rdzenni amerykanie bardzo długo używali jej w różnych rytuałach uzdrawiających i oczyszczających. W niektórych kulturach świata jest stosowana jako element praktyk plemiennych lub ceremonii.

Ogólne właściwości białej szałwi – kadzidła w pęczkach

Palenie białej szałwi zaleca się głównie w rytuałach oczyszczania. Szałwia ma właściwości przeciwutleniające, przeciwbakteryjne oraz przeciwdrobnoustrojowe i dzięki temu faktycznie oczyszcza pomieszczenia, w których jest palona. Szałwia biała uwalnia też jony ujemne, które neutralizują jony dodatnie (czyli m.in. alergeny kurzu i pleśni). Dlatego palenie białej szałwi może przynieść dużą pomoc osobom, które cierpią na astmę i wszelkie choroby układu oddechowego. Takie osoby powinny przebywać w pokojach, w których palona była szałwia, jednak nie powinny przebywać w pokoju, w którym odbywa się rytuał oczyszczania. Dym może szkodzić chorym. Biała szałwia to świetny odświeżacz powietrza ma wyjątkowych zapach, który kojarzy się wielu osobom z mistycznymi aromatami. Kadzidła w pęczkach z białej szałwi to nie tylko duchowe rytuały, ale też faktycznie oczyszczanie pomieszczeń oraz przedmiotów dzięki wyjątkowym właściwościom szałwii.

Jak palić kadzidła w pęczkach?

Do palenia kadzidła w pęczkach potrzebne jest naczynie odporne na wysokie temperatury. Najlepiej sprawdzi się duża muszla lub naczynie ceramiczne, gliniane albo szklane. Pęczek kadzidła podpal z jednej strony, po czym delikatnie go przygaś i ułóż na podstawce. Susz należy palić tylko kilka minut. Po tym czasie należy go zgasić. W całym pomieszczeniu powinien unosić się przyjemny zapach! 

Kadzidło w pęczkach można użyć kilka razy. Te kadzidła zawinięte są bawełnianym sznureczkiem, który daje pewność, że pęczek się nie rozpadnie. 

W sklepie Ene Due Design znajdziesz najwyższej jakości kadzidła wykonane tylko z naturalnych składników. 

Drewienka Palo Santo

Palo Santo to gatunek drzewa, który rośnie w Peru, Ekwadorze i innych krajach Ameryki Południowej. To drzewo pochodzi z tej samej rodziny co mirra lub kopal. Zapachem przypomina mieszankę cytrusów, mięty lub sosny. Delikatny aromat pomaga się wyciszyć i uspokoić. To drzewo wykorzystywane jest w aromaterapii i medytacji. A dodatkowo działa antyseptycznie i antyzapalnie. Odstrasza komary i inne insekty. 

Drewienka Palo Santo mają bardzo szerokie zastosowania. Głównie wykorzystuje się je, aby oczyścić umysł, zwiększyć przepływ energii ciała i są dużą pomocą podczas medytacji. Spalanie drewienka to nie tylko proces uwalniania pięknego aromatu, ale też pomaga usunąć złą energię, zapewnia ochronę energetyczną i poprawia samopoczucie. Wszelkie zapachy w naszym otoczeniu bardzo mocno wpływają na nasz umysł i ciało. 

Zapach Palo Santo pomaga uspokoić natłok myśli i wyciszyć się po ciężkim dniu. W  sklepie Ene Due Design znajdziesz Palo Santo z pewnego źródła. Palenie go w pomieszczeniu pozwoli na wypełnienie go charakterystycznym i intensywnym zapachem, który pomaga się wyciszyć.  Zapach, który wydziela drewienko Palo Santo działa uspokajająco i poprawia samopoczucie. Dodatkowo posiada ono liczne właściwości lecznicze. Skutecznie zwalcza infekcje wirusowe i grzybicze. Połączenie olejków eterycznych oraz aromatycznej żywicy w Palo Santo pomaga na poprawę samopoczucia podczas leczenia grypy, przeziębienia i migreny. Działa on antyseptycznie i przeciwzapalnie, dzięki temu właśnie bardzo dobrze zwalcza wszelkie infekcje grzybicze i wirusowe. W medycynie ludowej Amazonii od bardzo dawna jest wykorzystywany w przypadku bólu brzucha lub reumatyzmu. 

Drewienka Palo Santo – właściwości 

Palo Santo to drzewo pochodzące z Ameryki Południowej. Często można spotkać się z nazwą “Święte drzewo”, ponieważ od wieków pełni ważną funkcję w wielu tradycyjnych ceremoniach i rytualnych obrzędach. Drewienka Palo Santo polecane są zawsze wtedy, gdy czujesz się nieswojo w swoim domu. Aromatyczna żywica wydziela przyjemny i kojący zapach, który daje poczucie bezpieczeństwa. Można też używać go jako odświeżacz powietrza. Wydziela bardzo intensywny zapach i nawet bez podpalania jest wyczuwalny w pomieszczeniu. 

Jak należy palić drewienka Palo Santo?

Drewienko należy wyciągnąć z opakowania. Na początku należy go zapalić końcówkę drewienka na 30 sekund. Drewienko powinno trzymać się pod kątem ok 45 stopni i lekko w nie dmuchać. Po tym czasie należy zdmuchnąć płomień. Dzięki temu drewienko powinno zacząć się lekko dymić. Właśnie ten dym pomaga uwolnić się od negatywnej energii i wspomagać procesy uzdrowienia ducha i ciała. Okadzanie dymem pokoju pozwoli na wypełnienie pomieszczenia wyjątkowym i intensywnym zapachem. Drewienko można także pozostawić na specjalnej podstawce, aby dymiąca końcówka powoli wypełniała całe pomieszczenie zapachem. To kadzidło można użyć kilkukrotnie, nie trzeba spalać całego drewienka od razu. Spalane drewienko pomaga także skutecznie odstraszać insekty np. komary. Aromat tej rośliny może też zastąpić sztuczne odświeżacze powietrza. Wystarczy włożyć drewienka do materiałowej saszetki i umieścić w różnych miejscach w domu. Dzięki temu zapach będzie się unosił w każdym pomieszczeniu. 

Jak pozyskuje się drewienka Palo Santo?

Palo Santo należy do tej samej rodziny co mirra i kadzidłowiec. Jego drewno jest niezwykle twarde i zbite. Można też wykonać z niego specjalne naczynia do yerba mate – matero. Drzewa Palo Santo zostały objęte specjalną ochroną, ponieważ były bardzo mocno eksploatowane. W tym momencie jest zakaz wycinania rosnących drzew. Wszystkie drewienka pozyskuje się z drzew obumarłych lub z opadłych gałęzi. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio wybierać miejsca, w których kupujemy drewienka Palo Santo, aby mieć pewność, że pochodzą one z legalnego źródła. 

Jak wybrać kadzidło stożkowe?

Zastanawiasz się, co mogłoby Ci pomóc osiągnąć jeszcze lepsze skupienie podczas medytacji? Kadzidła stożkowe! To właśnie one są świetnym dodatkiem do relaksacji i medytacji. Pomagają także podczas praktyki jogi osiągnąć szybciej odpowiedni stan skupienia. Zapach kadzidła stożkowego działa przyjemnie na nasz zmysł węchu i wpływa na samopoczucie. Niektóre nuty zapachowe pomagają się uspokoić i wyciszyć, a inne z nich pobudzają i motywują do działania. Odpowiednia mieszanka zapachowa pomoże Ci się lepiej skupić podczas medytacji. Bardzo ważne jest, aby wybrać naturalne kadzidła! 

Jaka jest różnica pomiędzy kadzidłami stożkowymi, a w patyczkach?

Główna różnica pomiędzy tymi kadzidłami polega na wyglądzie i kształcie. Wygląd wpływa na sposób, w jaki kadzidło się pali.  Kadzidła stożkowe z czasem zwiększa powierzchnię spalania i tym samym zapach, który wydziela, z czasem jest intensywniejszy. Z kolei kadzidła w patyczkach spalają się z taką samą intensywnością podczas całego czasu spalania. 

Jak należy je palić kadzidła stożkowe? 

Kadzidła stożkowe pomimo tego, że są zapalane od góry, czyli od tej szpiczastej krawędzi stożka, to dym wydobywa się od dołu. W środku kadzidełka jest wydrążony specjalny tunel, przez który wydobywa się ten dym. Kadzidło powinno mieć odpowiedni kominek do palenia albo podstawkę, dzięki temu można podziwiać, jak ulatnia się dym. Odpowiednia podstawka pod kadzidełka powinna być wyprofilowana tak, aby dym mógł się wydostać swobodnie z tunelu. Obserwowanie ulatniającego się dymu to świetny sposób na relaks i odprężenie po całym dniu. 

Palenie kadzidła naturalnego podczas praktyki medytacji pozwala na szybsze skupianie myśli, a dobrze dopasowane zapachy pomogą się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu. Sam rytuał palenia kadzidła wprowadza w dobry nastrój i pomaga się zrelaksować. 

Palenie kadzidła stożkowego pomoże Ci zmienić swój nastrój i poprawi samopoczucie. Jeśli znajdziesz zapachy, które wpływają na nas pozytywnie i znajdziemy zapach dopasowany do swoich potrzeb, to palenie kadzidła stanie się jedną z najefektywniejszych sposobów na relaks. 

Kadzidełka w patyczkach

Kadzidła w patyczkach to świetny dodatek do relaksacji i medytacji. Ich wyjątkowy zapach pomaga szybciej osiągnąć skupienie się i pomaga się zrelaksować. Zapach kadzidła może mieć różne aromaty. Konkretne nuty zapachowe odpowiadają za uspokojenie się i wyciszenie, a inne pobudzają i poprawiają nastrój. Bardzo ważne jest, aby zapach kadzidła dopasować także do swoich własnych upodobał. Taka mieszanka zapachowa ma przede wszystkim korzystnie wpłynąć na Twoje samopoczucie.  

Kadzidła w patyczkach – jak należy je palić? 

Palenie kadzidła w patyczkach to swojego rodzaju mały rytuał, który pomaga Ci się skupić, na tym co Cię otacza. Najlepiej jest go powtarzać podczas każdej sesji jogi lub medytacji. Kadzidło w formie patyczków najlepiej jest włożyć do drewnianej specjalnej podstawki. Taka podstawka sprawi, że popiół z kadzidełka nie będzie się rozsypywał na powierzchni stołu, półki lub parapetu. 

Jakie kadzidła wybrać – stożek czy patyczek?

Główna różnica pomiędzy nimi polega na kształcie. Jednak kształt przekłada się na intensywność spalania. Kadzidło patyczkowe pali się przez cały czas równomiernie i dzięki temu uwalnia swój zapach wciąż z taką samą intensywnością. Z kolei kadzidło stożkowe pali wraz z czasem palenia się, zwiększa się powierzchnia spalanej masy i zapach robi się bardziej intensywny. 

Dla każdego coś dobrego. Ja osobiście od lat jestem zakochana w Palo Santo i wszelkich mieszankach w pęczkach z białą szałwią. Na rynku są także dostępne kadzidła w sznureczkach, które zyskują wielu miłośników. Takie kadzidło cedrowe sznurkowe znajdziesz w Ene Due Design. 

Podziel się koniecznie jakie zapachy i kadzidła Ty uwielbiasz 🙂 

Patrycja Ługiewicz

Founder, redaktor, autor

Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. View more
Cookies settings
Akceptuje
Polityka prywatności i cookies
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active
 1.        Zakres Polityki prywatności i cookies

Administratorem danych  jest

Internet pro spółka z o.o.

Ul. Święty Marcin, nr 29, lok. 8, 61-806 Poznań Regon: 387309460, Nip: 7831825741

Zobowiązujemy się postępować właściwie, jeśli chodzi o zbieranie, wykorzystywanie i ochronę danych osobowych. Chcemy, abyś był pewny, że Twoje dane są z nami bezpieczne a także w pełni rozumiał, w jaki sposób je wykorzystujemy, aby zaoferować Ci lepsze i bardziej spersonalizowane usługi. Właśnie dlatego została opracowana ta Polityka prywatności

i cookies (dalej „Polityka”), która:

 •         określa rodzaje danych osobowych, które gromadzimy;
 •         wyjaśnia, w jaki sposób i dlaczego zbieramy i wykorzystujemy Twoje dane osobowe;
 •         wyjaśnia, kiedy i dlaczego udostępnimy Twoje dane osobowe innym organizacjom;
 •         wyjaśnia prawa i wybory, które masz, jeśli chodzi o Twoje dane osobowe.

W związku z oferowaną gamą produktów i usług, chcemy, abyś jasno wiedział, co obejmuje ta Polityka. Niniejsza Polityka dotyczy Ciebie, jeśli korzystasz z naszych produktów i usług (określonych w niniejszej Polityce jako „nasze Usługi”). Korzystanie z naszych Usług oznacza:

 •         Założenie konta w naszym Serwisie oraz korzystanie z naszych Usług oferowanych w ramach jego funkcjonalności;
 •         Zakupy u nas przez telefon, online lub w inny sposób za pomocą dowolnej strony internetowej (dalej „nasze Serwisy”) lub aplikacji mobilnych („nasze aplikacje mobilne”), w których publikowane są niniejsze zasady;
 •         Niniejsza Polityka ma również zastosowanie, jeśli skontaktujesz się z nami lub skontaktujemy się z Tobą w sprawie naszych Usług;
 •         Wybrane części niniejszej Polityki obowiązują również w naszych sklepach i biurach stacjonarnych, w których za pomocą monitoringu CCTV rejestrowane są Twoje zdjęcia.

Nasze Serwisy lub aplikacje mobilne mogą zawierać linki do innych stron internetowych obsługiwanych przez inne podmioty, które mają własne zasady i polityki prywatności, które wyjaśniają, w jaki sposób wykorzystują Twoje dane osobowe. W takich sytuacjach prosimy o dokładne zapoznanie się z rzeczonymi warunkami i politykami prywatności przed podaniem jakichkolwiek danych osobowych na takiej stronie internetowej, ponieważ nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za strony internetowe innych podmiotów.

 1.        Dane osobowe które zbieramy

Ta sekcja zawiera informacje o danych osobowych, które możemy od Ciebie gromadzić podczas korzystania z naszych Usług oraz innych danych osobowych, które możemy otrzymać z innych źródeł.

Rejestrując się w naszych Usługach, możesz przekazać nam: ·         Twoje dane osobowe, w tym adres pocztowy, adres e-mail, numer telefonu oraz data urodzenia;·         Dane logowania do konta, takie jak nazwa użytkownika i hasło, które wybrałeś;
Kupując u nas online, przeglądając nasze Serwisy lub korzystając z naszych aplikacji mobilnych, możemy zbierać: ·         Informacje na temat zakupów online (na przykład, co kupiłeś, kiedy i gdzie kupiłeś oraz jak za to zapłaciłeś);·         Informacje o sposobie przeglądania naszych Serwisów i aplikacji mobilnych oraz informacje o kliknięciu jednej z naszych reklam (w tym na stronach internetowych innych organizacji);·         Informacje o wszelkich urządzeniach używanych do uzyskania dostępu do naszych Usług (w tym marka, model i system operacyjny, adres IP, typ przeglądarki i identyfikatory urządzeń mobilnych);
Jeśli korzystasz z kuponów lub voucherów możemy zbierać: ·         Informacje jak i kiedy używasz kuponów lub voucherów;
Kontaktując się z nami, lub kiedy my kontaktujemy się z Tobą lub biorąc udział w promocjach, konkursach, ankietach lub ankietach dotyczących naszych Usług, możemy zbierać: ·         Dane osobowe, które podajesz na swój temat, za każdym razem, kiedy kontaktujesz się z nami w sprawie naszych Usług (na przykład Twoje imięi nazwisko, nazwa użytkownika, dane kontaktowe, login), w tym przez telefon,e-mail lub pocztę lub podczas rozmowy z nami za pośrednictwem mediów społecznościowych;·         Szczegółowe informacje o wiadomościach e-mail i innych wiadomościach cyfrowych, które wysyłamy do Ciebie, wraz z wszelkimi linkami, które klikniesz;·         Twoja opinia i wkład w ankietach satysfakcji klientów;
Kiedy odwiedzasz nasze sklepy lub biura regionalne ·         Twoje zdjęcia w ramach naszych systemów monitoringu CCTV.
 1.        Inne źródła danych osobowych

Możemy również wykorzystywać dane osobowe z innych źródeł jak: specjalistyczne firmy, które dostarczają informacje, nasi partnerzy handlowi i rejestry publiczne. Tego typu dane osobowe pomagają nam m.in.:

 •         dokonać przeglądu i poprawić dokładność posiadanych przez nas danych;
 •         poprawić i zmierzyć skuteczność naszej komunikacji marketingowej, w tym reklamy online.
 1.        Jak i dlaczego używany danych osobowych

W poniższej tabeli szczegółowo wyjaśniamy w jaki sposób i dlaczego wykorzystujemy dane osobowe:

Używamy danych osobowych do: To oznacza, że przetwarzanie Twoich danych osobowych pozwala nam na: Dlaczego przetwarzamy Twoje dane w ten sposób? Podstawa prawna
Zapewnienia dostępności naszym usługom Zarządzanie kontem, które masz stworzone w naszym Serwisie.Przetwarzanie Twoich zamówieńi zwrotów. Musimy przetwarzać Twoje dane osobowe, abyśmy mogli: zarządzać Twoim kontem użytkownika; dostarczać Ci towary i usługi, które chcesz kupić; pomagać przy zamówieniach i zwrotach, o jakie możesz poprosić. Niezbędność do wykonania umowyGdy przetwarzamy:·         dane o zakupachi transakcjach;·          dane kontaktowe;·         informacje z profilu użytkownika;·         dane dotyczycące dostawy / odbioru.Bez tych informacji nie będziemy w stanie dostarczyć Ci naszych produktów ani usług.Prawnie usprawiedliwiony celDane przetwarzane po realizacji zamówienia w celach obsługi posprzedażowej.
Zarządzaniai usprawniania naszych codziennych operacji biznesowych Zarządzanie i ulepszanie naszych Serwisów i aplikacji mobilnych. Używamy plików cookies i podobnych technologii w naszych Serwisach i w aplikacjach mobilnych, aby poprawić jakość obsługi klienta.Niektóre pliki cookies są niezbędne, więc nie należy ich wyłączać, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji naszych Serwisów i aplikacji mobilnych. Możesz wyłączyć inne pliki cookies, ale może to wpłynąć na Twoje odczuciaz korzystania z naszych witryn. Więcej informacji o plikach cookies i sposobach ich wyłączenia można znaleźć w sekcji Pliki cookies i podobne technologie. Prawnie usprawiedliwiony cel
Rozwijania i ulepszania naszej oferty produktów, usług, know-howi sposobu, w jaki komunikujemy sięz Tobą. Opieramy się na wykorzystaniu danych osobowych do przeprowadzania badań rynkowych, a także do ulepszania naszych systemów informatycznych (w tym bezpieczeństwa) oraz naszego asortymentui usług. Dzięki temu możemy służyć Ci lepiej jako klientowi.
Wykrywania oszustw i innych przestępstw oraz ich zapobiegania. Ważne jest, abyśmy monitorowali nasze Usługi w kontekście wykrywania i zapobiegania oszustwom, innym przestępstwomi niewłaściwemu wykorzystywaniu usług. Pomoże nam to upewnić się, że możesz bezpiecznie korzystać z naszych Usług.
Personalizowania usług pod Twoje oczekiwania Analizowania Twoich nawyków przeglądania naszych Serwisów oraz nawyków zakupowych, aby móc lepiej zrozumieć Cię jako naszego użytkownika i klienta oraz zapewnić Ci spersonalizowane oferty i usługi. Przeglądanie Twoich zachowań i zakupów pozwala nam personalizować nasze oferty oraz usługi. Pomoże nam to spełnić Twoje potrzeby jako klienta. Prawnie usprawiedliwiony cel
Wysyłania odpowiednich komunikatów marketingowych(w tym pocztą elektroniczną, pocztą tradycyjną lub w formie reklamy online), dotyczących naszych produktów i usług oraz usług naszych dostawców i partnerów. W związkuz tym reklama internetowa może być wyświetlana na naszych stronach internetowych oraz na stronach internetowych podmiotów trzecichi innych kanałach mediów online. Możemy również mierzyć skuteczność naszych komunikatów marketingowych oraz naszych dostawców i partnerów handlowych. Chcemy być pewni, że dostarczamy komunikację marketingową, w tym reklamę online, która jest odpowiednia dla Twoich zainteresowań. Aby to osiągnąć, mierzymy Twoje reakcje na komunikację marketingową związaną z oferowanymi przez nas produktamii usługami, co oznacza, że możemy zaoferować Ci produkty i usługi, które lepiej spełniają Twoje potrzeby jako klienta.Możesz zmienić swoje wybory marketingowe, zarówno podczas rejestracji u nas, jaki w dowolnym czasie po tym.Masz również wybór, jeśli chodzi o reklamę online. W dalszej części Polityki przedstawiamy możliwe do wybrania przez Ciebie opcje dotyczące plików cookies i sposobu, w jaki możesz kontrolować swoje preferencje dotyczące behawioralnych zachowań online. W przypadku większości komunikatów marketingowych opieramy się na Twojej zgodzie, ale są sytuacje, w których leży to w naszym prawne usprawiedliwionym celu.
Kontaktui interakcji z Tobą Kontaktu z Tobą w sprawie naszych Usług, na przykład przez telefon,e-mail lub pocztę, lub odpowiadając na posty w mediach społecznościowych, które skierowałeś do nas. Chcemy służyć Ci najlepiej jako klientowi, więc wykorzystujemy dane osobowe w celu udzielenia wyjaśnień lub pomocy w odpowiedzi na Twoją komunikację. Prawnie usprawiedliwiony cel
Zarządzania promocjamii konkursami, w których bierzesz udział, w tym tymi, które prowadzimy z naszymi dostawcami i partnerami handlowymi. Musimy przetworzyć Twoje dane osobowe, abyśmy mogli zarządzać promocjamii konkursami, w których zdecydujesz się uczestniczyć.
Zapraszania do udziału w ankietach satysfakcji klienta i innych badaniach rynku prowadzonych przez nas i inne organizacje działające w naszym imieniu. Przeprowadzamy badania rynkowe w celu udoskonalenia naszych Usług. Jeśli jednak skontaktujemy się z Tobą w tej sprawie, nie musisz brać udziału w badaniu. Jeśli powiesz nam, że nie chcesz, abyśmy skontaktowali sięz Tobą w celu zbadania rynku, uszanujemy ten wybór. Nie wpłynie to na zdolność do korzystania z naszych Usług.
Monitoring CCTV Monitorowania bezpieczeństwa naszych biur i sklepów stacjonarnych, aby zapobiegać przestępstwomi innym niepożądanym zrachowaniom. Aby chronić nasz biznes, lokalną społeczność, klientów i współpracowników. Prawnie usprawiedliwiony cel
 1.        Nasze prawnie usprawiedliwione cele w używaniu Twoich danych osobowych

W miejscach w których wspomnieliśmy powyżej, że wykorzystanie danych osobowych opiera się na naszym „prawnie usprawiedliwionym celu”, są to:

 •         obsługa potrzeb naszych klientów, w tym dostarczania naszych produktów i usług;
 •         promowanie i wprowadzania na rynek naszych produktów i usług;
 •         obsługa konta (na przykład konto zakupów online), zarządzanie skargami i rozwiązywania wszelkich sporów;
 •         zrozumienie naszych klientów, w tym ich wzorców, zachowania, a także ich upodobań i preferencji;
 •         ochrona i wsparcie naszej działalności, współpracowników, klientów i współwłaścicieli;
 •         testowanie i rozwijanie nowych produktów i usług, a także ulepszanie już istniejących;
 •         wymogi prawne / regulacyjne.
 1.        W jaki sposób i dlaczego udostępniamy dane osobowe partnerom handlowym i dostawcom usług

W tej sekcji wyjaśniamy w jaki sposób i dlaczego udostępniamy dane osobowe partnerom handlowym i dostawcom usług. Kiedy udostępniamy dane osobowe tym firmom, wymagamy od nich zachowania bezpieczeństwa i nie wolno im wykorzystywać danych osobowych do własnych celów marketingowych.

Partnerzy handlowi Współpracujemy z wieloma partnerami handlowymi, którzy sprzedają produkty za pośrednictwem naszych usług.W takich sytuacjach udostępniamy tylko te dane osobowe, które umożliwiają naszym partnerom handlowym świadczenie usług. Na przykład, gdy robisz zakupy za pośrednictwem naszego Serwisu, możemy udostępnić naszemu partnerowi handlowemu twoje imię i dane kontaktowe, aby mógł dostarczyć wybrane produkty.
Dostawcy usług Współpracujemy ze starannie wybranymi dostawcami usług, którzy realizują określone funkcjew naszym imieniu. Należą do nich na przykład firmy, które pomagają nam w świadczeniu: usług dla klientów, usług technologicznych, przechowywaniu i łączeniu danych, przetwarzaniu płatnościi dostarczaniu zamówień. Udostępniamy tylko dane osobowe, które umożliwiają naszym dostawcom świadczenie tych usług.Niektórzy z dostawców usług, z którymi współpracujemy, obsługują kanały mediów onlinew ramach których umieszczają odpowiednie reklamy naszych produktów i usług, a także dla naszych dostawców i naszych partnerów handlowych. Na przykład możesz zobaczyć ogłoszenie o naszych produktach i usługach, gdy korzystasz z określonej witryny społecznościowej lub oglądasz telewizję internetową.
 1.        W jaki sposób i dlaczego udostępniamy dane osobowe innym podmiotom

Możemy udostępniać dane osobowe innym organizacjom w następujących okolicznościach:

 •         gdy prawo lub organ publiczny twierdzi, że musimy udostępnić dane osobowe;
 •         gdy musimy udostępnić dane osobowe w celu ustalenia, wykonania lub obrony naszych praw (w tym przekazywania danych osobowych innym osobom w celu zapobiegania oszustwom i zmniejszania ryzyka kredytowego);
 •         do organizacji, której sprzedajemy lub przenosimy (lub przystępujemy do negocjacji w celu sprzedaży lub przeniesienia) któregokolwiek z naszych praw lub obowiązków wynikających z jakiejkolwiek umowy, którą możemy mieć z Tobą zawartą. Jeśli przeniesienie lub sprzedaż się powiedzie, podmiot otrzymujący Twoje dane osobowe może wykorzystywać twoje dane osobowe w taki sam sposób jak my;
 •         do wszelkich następców prawnych związanych z naszą działalnością.
 1.        W jaki sposób chronimy Twoje dane osobowe

Wiemy, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie i zarządzanie danymi osobowymi. Ta sekcja przedstawia wybrane

z wprowadzonych przez nas środków. Aby zapewnić bezpieczeństwo Twoich danych używamy zabezpieczeń komputerowych, takich jak:

 •         ograniczenie dostępu jedynie dla pracowników, którzy potrzebują go do wykonywania swoich obowiązków służbowych;
 •         egzekwujemy fizyczne, elektroniczne i proceduralne zabezpieczenia związane z gromadzeniem, przechowywaniem i ujawnianiem danych osobowych;
 •         fizyczne kontrole dostępu do naszych budynków i plików;
 •         zapory sieciowe i szyfrowanie danych podczas przesyłu za pomocą protokołu Secure Sockets Layer (SSL).

Jednak mimo podjęcia odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych w celu ochrony danych osobowych, nie możemy zagwarantować bezpieczeństwa jakichkolwiek danych osobowych przesyłanych przez Internet do nas.

Dane osobowe, które od Państwa zbieramy, mogą być przekazywane i przechowywane w miejscu docelowym poza Europejskim Obszarem Gospodarczym („EOG”). Mogą być również przetwarzane przez firmy działające poza EOG, które pracują dla nas lub dla jednego z naszych dostawców usług. Jeśli to zrobimy, zapewniamy poszanowanie Twoich praw prywatności zgodnie z niniejszymi Zasadami. Najczęstszym sposobem, w jaki to robimy, jest wprowadzenie konkretnego rodzaju umowy (więcej informacji nt. temat można znaleźć tutaj:https://ec.europa.eu/info/law/law-topic/data-protection/data-transfers-outside-eu_en) lub poprzez zatwierdzony program, taki jak Tarcza Prywatności: https://www.privacyshield.gov/welcome.

 1.        Jak długo przetwarzamy dane osobowe

Nie będziemy przechowywać Twoich danych osobowych dłużej niż potrzebujemy, co jest uzależnione od kilku czynników:

 1. a)        (Przede wszystkim) powodu dla którego je zgromadziliśmy;
 2. b)       Jak dawno temu zostały zebrane;
 3. c)        Czy istnieje podstawa prawna / regulacyjna, abyśmy je zachowali;
 4. d)       Czy ich potrzebujemy, aby chronić Twojego lub naszego interesu.
 5. Możliwość wyboru, w kwestii otrzymywania komunikatów marketingowych i udziału w badaniach rynkowych

Będziemy przesyłać Ci odpowiednie oferty i informacje o naszych produktach i usługach na wiele sposobów, w tym pocztą elektroniczną, ale tylko wtedy, gdy wcześniej wyraziłeś zgodę na otrzymywanie tych informacji marketingowych.

W momencie rejestracji w naszym Serwisie zapytamy Cię, czy chcesz otrzymywać komunikację marketingową. W dowolnym czasie będziesz mieć możliwość zmiany swojego wyboru preferencji marketingowych za pośrednictwem panelu ustawień

w ramach swojego konta użytkownika, przez telefon ( +48 574-171-199 ) lub na piśmie kontakt@internetpro.pl

Chcielibyśmy również poznać Państwa opinie, które pomogą nam ulepszyć nasze Usługi, dlatego może się zdarzyć, że skontaktujemy się z Państwem w celu przeprowadzenia badań rynkowych. Zawsze będziesz miał wybór, czy wziąć udział

w naszych badaniach rynku czy też z nich zrezygnować.

 1. Jak wykorzystujemy pliki cookies

Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne – w szczególności pliki tekstowe – są umieszczane przez nasz Serwis podczas każdej wizyty w urządzeniu końcowym Użytkownika, co pozwala naszym witrynom internetowym zapamiętać komputer Użytkownika lub urządzenie oraz służy realizacji kilku celów. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest Fundacja. Serwer Serwisu automatycznie rejestruje informacje przesyłane przez przeglądarkę Użytkownika w czasie wyświetlania witryny. Dzienniki serwera mogą zawierać informacje takie jak żądanie sieciowe, adres IP, typ i język przeglądarki, data i godzina przesłania żądania. Te informacje pozwalają podnosić jakość naszych Usług dzięki identyfikowaniu i przechowywaniu preferencji Użytkownika oraz śledzeniu trendów, takich jak na przykład sposoby w jakich przeszukiwane są nasze Serwisy.

Na naszych Serwisach wykorzystywane są następujące rodzaje plików cookies:

DZIAŁANIE CHARAKTERYSTYKA TYP
Zapewnienie wydajności §   kompatybilność (np. identyfikacja typu przeglądarki);§   optymalizację (np. pomiar czasu ładowania zawartości Serwisu); Sesyjne -> w chwili zamknięcia przeglądarki ciasteczka są usuwane
Zwiększenie bezpieczeństwa §   sprawdzenie czy urządzenie użytkownika jest bezpiecznie zalogowane przez cały czas trwania jego wizyty w Serwisie; Sesyjne -> w chwili zamknięcia przeglądarki ciasteczka są usuwane
Zapamiętanie preferencji §   ulepszenie działania Serwisu np. poprzez spersonalizowane treści, powitanie lub zapamiętanie wybranego języka; Sesyjne -> w chwili zamknięcia przeglądarki ciasteczka są usuwane
Analiza sposobu korzystaniaz Serwisu §   zbieranie statystyk dotyczących m.in. ogólnej liczby wizyt odsłon oraz odwołań do Serwisu; Stałe -> usuwane po dłuższym braku odwiedzania Serwisu
Informacje zwrotne od Użytkowników Serwisu §   nie wyświetlanie powiadomień o charakterze jednorazowym po przejściu Użytkownika do kolejnej podstrony Serwisu;§   nie wyświetlanie powiadomień cyklicznych przez zdefiniowany okres; Sesyjne -> w chwili zamknięcia przeglądarki ciasteczka są usuwaneStałe -> usuwane po dłuższym braku odwiedzania Serwisu
Wtyczki / widgety §   dzielenie się treściami Serwisu na platformach społecznościowych;§   odnotowywanie interakcji użytkowników w Serwisie (np. za pomocą licznika liczby udostępnień); Stałe -> usuwane po dłuższym braku odwiedzania Serwisu
Dostarczanie właściwych treści marketingowych(w szczególności reklamy online) §   dostarczanie reklam internetowych, które naszym zdaniem są dla Ciebie najbardziej istotne na naszych Serwisach i stronach internetowych innych podmiotów; Stałe -> usuwane po dłuższym braku odwiedzania Serwisu
Pomiar skuteczności naszej komunikacji marketingowej(w tym reklamy online) §   mierzenie skuteczności naszych internetowych kampanii reklamowych oraz tych wysyłanych za pośrednictwem e-mail;§   kontrolowanie liczby wyświetleń reklamy. Stałe -> usuwane po dłuższym braku odwiedzania Serwisu

Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu wykorzystywane mogą być również przez strony trzecie w celu zaoferowania użytkownikom dodatkowych funkcjonalności. Korzystanie z powyższych narzędzi lub widgetów może powodować gromadzenie plików cookies na urządzeniach użytkowników w celu ułatwienia korzystania z tych serwisów i zapewnienia, że interakcja użytkowników jest wyświetlana poprawnie w naszych Serwisach.

 1. Twój wybór w zakresie plików cookies

Pomimo, że większość przeglądarek internetowych automatycznie zezwala na umieszczanie na komputerze plików cookies, Użytkownik może zabronić odbierania plików cookies, przez co pozostanie anonimowy. W takim przypadku należy pamiętać, że nie wyrażając zgody na umieszczanie plików cookies, użytkownik nie będzie mógł w pełni korzystać ze wszystkich funkcji Serwisu. W celu skonfigurowania opcji swojego urządzenia w zakresie wyrażenia zgody na zapisywanie plików cookies oraz określenia zakresu zapisywanych cookies, Użytkownik może dokonać zmian ustawień wykorzystywanej przeglądarki internetowej (w większości przypadków taka opcja znajduje się w Narzędziach lub menu Preferencje przeglądarki).

Informujemy, iż niedokonanie przez Użytkownika zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone

w urządzeniu końcowym Użytkownika. W takim przypadku nasze Serwisy mogą przechowywać informacje w urządzeniu końcowym Użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

Informacje na temat zarządzania plikami cookies w poszczególnych przeglądarkach można znaleźć na stronach dedykowanych poszczególnym przeglądarkom:

Dodatkowe informacje o zarządzaniu plikami cookies znajdują się na takich stronach jak np.http://allaboutcookies.org

 1. Prawo dostępu do danych

Masz prawo do wglądu w swoje dane osobowe, które przechowujemy.

 1. Pozostałe prawa osób, których dane są przetwarzane

W odniesieniu do Twoich danych osobowych masz również:

14.1.  Prawo do poprawienia danych

Jeśli uważasz, że posiadamy niedokładne lub brakujące informacje na Twój temat, daj nam znać, a my to poprawimy.

14.2.  Prawo do sprzeciwu

Sprzeciw ogólny – rozpatrzymy sprzeciw wobec wykorzystania przez nas Twoich danych osobowych. Jeśli Twoje prawa przeważają nad naszymi interesami w korzystaniu z Twoich danych osobowych, wtedy na Twoją prośbę albo ograniczymy ich przetwarzanie (patrz sekcja 14.3 poniżej) albo usuniemy je (patrz sekcja 14.4 poniżej).

Sprzeciw wobec marketingu bezpośredniego – w przypadku wniesienia takiego sprzeciwu przestaniemy wykorzystywać Twoje dane osobowe w celach marketingu bezpośredniego. W wyniku sprzeciwu wobec marketingu bezpośredniego oraz w przypadku gdy nie będziemy mieli żadnych innych podstaw prawnych do ich wykorzystania, przetwarzanie Twoich danych osobowych zostanie wstrzymane w ciągu 30 dni.

14.3.  Prawo do ograniczenia przetwarzania danych

Istnieje kilka sytuacji, w których można ograniczyć korzystanie z danych osobowych, w tym (ale nie tylko):

 •         złożyłeś ogólny sprzeciw (wymieniony w punkcie 14.2 powyżej);
 •         kwestionujesz dokładność danych osobowych, które przechowujemy;
 •         wykorzystaliśmy Twoje dane osobowe bezprawnie, ale nie chcesz, abyśmy je usunęli.

14.4.  Prawo do usunięcia danych

Istnieje kilka sytuacji, w których możesz zlecić nam usunięcie Twoich danych osobowych, w tym (ale nie tylko):

 •         nie musimy już przechowywać Twoich danych osobowych;
 •         z powodzeniem złożyłeś sprzeciw ogólny (wymieniony w punkcie 14.2 powyżej);
 •         wycofaliście Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas Państwa danych osobowych (i nie mamy żadnych innych powodów, aby z nich korzystać);
 •         bezprawnie przetworzyliśmy Twoje dane osobowe.

14.5.  Prawo do przenoszenia danych

Jeśli chcesz otrzymać kopię danych osobowych, które posiadamy o Tobie, skontaktuj się z nami za pośrednictwem adresu: kontakt@internetpro.pl.

14.6.  Prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego

Chcielibyśmy móc rozwiązać wszelkie Państwa wnioski i uwagi, jednakże mają Państwo również prawo złożyć skargę bezpośrednio lokalnemu organowi nadzorczemu jeśli uważacie, że przetwarzamy dane osobowe niezgodnie z prawem.

14.7.  Więcej informacji na temat twoich praw do ochrony danych

Strona internetowa Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) dotycząca ochrony danych zawiera więcej szczegółowych informacji na temat wspomnianych wyżej Państwa praw do ochrony danych osobowych. Jeśli chcesz bardziej szczegółowo porozmawiać z nami na temat tych praw, skorzystaj z sekcji poniżej w której informujemy „jak się z nami skontaktować”.

 1. Jak się z nami skontaktować

Jeśli masz pytania dotyczące sposobu gromadzenia, przechowywania i wykorzystywania danych osobowych, skontaktuj się z nami:

 • Telefon:  +48 698196501
 • E-mail:   Kontakt@internetpro.pl
 • Internet pro spółka z o.o.Ul. Święty Marcin, nr 29, lok. 8, 61-806 Poznań Regon: 387309460, Nip: 7831825741

Z Inspektorem Danych Osobowych Fundacji możesz się również skontaktować za pośrednictwem adresu e-mail:  Kontakt@internetpro.pl

Polityka została ostatnio zaktualizowana: 24 Maj 2020 r.

Save settings
Cookies settings