Kwiatowa pełnia księżyca w Strzelcu będzie miała miejsce 26 maja. Będzie to czas na objawienia i zakończenia – zwłaszcza w odniesieniu do naszych systemów wierzeń, poczucia wolności i pragnień Wszystko po to, abyśmy mogli się dalej rozwijać. Nadchodzi zmiana, jesteś gotowy?

Także oficjalnie wkraczamy w sezon zaćmień! Zaćmienie zachodzi tylko wtedy, gdy płaszczyzna orbity Ziemi wokół Słońca przechodzi przez płaszczyznę orbity Księżyca wokół Ziemi. Słońce, księżyc i ziemia ustawiają się w jednej linii.

Sezon zaćmień trwa tylko kilka tygodni, zwykle zaćmienia występują parami i dzieje się to tylko dwa razy w roku. Ten czas przyniesie Zaćmienie Księżyca w Pełni w Strzelcu 26 maja i Zaćmienie Księżyca w Nowiu w Bliźniętach 10 czerwca. Potem nastąpi sześć miesięcy bez zaćmień.

Dlaczego kwiatowa pełnia księżyca?

Kwiatowa Pełnia 26 maja zmusi nas do zdobywania nowych wyżyn w naszych indywidualnych podróżach do wolności osobistej. Kwiatowa pełnia została nazwana przez okres, w którym występuje – kiedy kwiaty najobficiej kwitną, a przez soczystą zieleń przyrody przebijają się piękne kolory. Ta nazwa została przypisana ludom Algonquin w Ameryce Północnej. Zaćmienie to pokaże nam owoce naszej pracy osiągnięte od zaćmienia księżyca w nowiu 14 grudnia zeszłego roku. 

Ten księżyc jest także nazywany krwawą pełnią ze względu na swój rdzawoczerwony kolor, jednak to zjawisko jest widoczne tylko w nielicznych miejscach. 

Podobnie jak wszystkie księżyce w pełni ten również może wzmocnić wszystko, co aktualnie dzieje się w Twoim życiu w tym uczucia i emocje. To jest urodzajny sezon,  czas początków i rozwoju. Wiosna obfituje, a życie kwitnie dookoła. 

Kwiatowa pełnia

Kwiatowa pełnia księżyca – zaklęcie i rytuał na pełnię w Strzelcu

Pełnia to idealny czas na wszelkiego rodzaju czary i rytuały. Energia księżyca jest ogromna i ma moc to wspierania naszych intencji i pragnień. Oto mój rytuał na kwiatową pełnie księżyca w Strzelcu:

Co jest potrzebne do rytuału majowej pełni?

  • 2 czerwone świece
  • Miska
  • Woda
  • Kwiaty (wszystkie jakie znajdziesz)
  • Czerwona wstążka
  • Marker

Wykonanie rytuału kwiatowej pełni księżyca 

Do rytuału możesz ubrać się w coś czerwonego. Następnie przygotuj wszystko i wejdź w medytacje. Za pomocą markera zapisz swój zamiar lub cel na czerwonej wstążce.

Do miski z wodą dodaj garść kwiatów. Ta woda kwiatowa zostanie naładowana pełnią księżyca. 

Włóż czerwoną wstążkę do miski. Spróbuj zlokalizować Księżyc na niebie lub użyj swojego umysłu, aby go zwizualizować. Skoncentruj się na jego energii schodzącej w kierunku wody.

Zapal jedną z czerwonych świec i powiedz: 

Zaklęcie: “Siło ognia, pełnio księżyca, czysta miłość serca wspieraj moje intencje. W tej chwili przyciągam okoliczności i ludzi, których potrzebuję, aby uzyskać to, czego pragnę”.”

Wymieszaj wodę kwiatową. Medytuj nad swoim pragnieniem. Kiedy skończysz, umieść miskę na zewnątrz lub przy oknie, gdzie będzie miała dostęp do światła księżyca. Zdmuchnij świecę.

Następnego ranka odlej wodę do szklanej butelki lub słoika. Użyj tej wody, aby spryskać drugą czerwoną świecę. W następnych dniach spal obie świece. Przed zapaleniem upewnij się, że knoty są całkowicie suche.

Czerwoną wstążkę dołącz do swojego dziennika lub gdzieś gdzie będziesz ją widziała jako przypomnienie mocy zaklęcia Kwiatowego Księżyca.

Wodę Kwiatową po wyjęciu kwiatów przechowuj w ciemnym, chłodnym miejscu. Możesz ją użyć do umycia kamieni lub do innych rytuałów.

Patrycja Ługiewicz

Founder, redaktor, autor