Bycie uważnym na co dzień ma niesamowicie istotny wpływ na jakość naszego życia. 

Większość społeczeństwa odgrywa codziennie ten sam scenariusz: wstaje rano o tej samej porze, idzie do pracy, po której robi zakupy. Wróciwszy do domu wpada w wir obowiązków domowych. Kolacje spędza przy telewizorze i zaraz koniec dnia. Brzmi znajomo? 

Kiedyś też tak miałam. Brakowało mi czasu na spełnianie marzeń…..w zasadzie to nawet o nich nie wiedziałam, ponieważ nie miałam nawet czasu, aby o nich pomyśleć. Byłam tak pochłonięta rutyną dnia codziennego. 

Kiedy spoglądam na to z perspektywy czasu, jedna rzeczy przychodzi mi na myśl – totalnie spałam, żyłam jakby śpiąc, w jakimiś chorym schemacie, który nie miał nic wspólnego z prawdziwą radością i wolnością życia. 

Dla kogo jest mindfulness?

Jeśli ja mogłam się obudzić i zacząć tworzyć życie swoich marzeń, TY również to potrafisz

Każdy z nas ma ogromne pokłady siły i geniuszu w sobie, ale one pozostają uśpione, kiedy Ty śpisz!!!! Kiedy codziennie odgrywasz tą samą rolę. Kiedy nie zastanawiasz się czego właściwe pragniesz. Trzeba powiedzieć STOP. 

Pewnie teraz pojawia się w Twoje głowie seria stwierdzeń typu:

– Jak to zrobić…..

– To nierealne, przecież z czegoś trzeba żyć….

– co za mrzonki, marzenia pozostaję w sferze głębokich pragnień, ale nie spełniają się…..itd.

Och ile ja miałam „wymówek” po drodze 😊  I ta droga nie była łatwa, nadal się rozwijam, jednak fundamentalne znaczenie ma zrozumienie praw rządzących tym światem, wtedy wiesz, że tylko i wyłącznie Ty masz wpływ na przebieg swojego doświadczenia w miejscu zwanym Ziemia 😊

To czyni Cię niesamowicie mocnym. Nie ma przypadków czy zbiegów okoliczności, nie istnieje nic większego od Ciebie, a co miałoby wpływ na kreację Twojego życia, NIE MA. Jesteś tylko Ty i cała moc jest w Tobie. Ty masz narzędzia w sobie do tworzenia życia jakie pragniesz mieć. Są nimi:

– myśli, słowa,

– wyobraźnia,

– bezgraniczna wiara, zaufanie sobie, że potrafisz,

– uczucia, które są nawigatorem. Pokazują czy zmierzasz w dobrym kierunku.

mindfulness

Przepis na spokojne, spełnione życie

Połączenie powyższych, tworzy Twoje jutro. Absolutnie nie mówię o niczym nowym. Robisz to codziennie, tak, codziennie, tylko nieświadomie 😊 I tutaj przydaje nam się właśnie mindfulness. Kiedy zaczynasz w końcu dostrzegać swój monolog wewnętrzny okazuje się, że Twoje myśli są destrukcyjne. Nawet jeśli jesteś świadomy swoich pragnień, sabotujesz je, mówiąc:

– nie uda mi się,

– to bez sensu, nikt tego nie kupi, nikt tego nie potrzebuje,

– nie dam rady,

– gospodarka pada, wszędzie drogo,

– wieki zajmie mi realizacja mojego biznesu, przecież tak mnie uczono, że aby do czegoś dojść trzeba się ciężko napracować…..itp

Wszystkie te stwierdzenia i inne, jakie w sobie nosisz to negatywne przekonania, które totalnie Cię ograniczają i stoją na przeszkodzie do realizacji Twoich pragnień. 

Pierwsze kroki mindfulnessu

Wszelkie przekonania i wzorce nabywamy już od wczesnych lat dzieciństwa: od rodziców, w szkole, z telewizji, od znajomych, zewsząd. Pomyśl przez chwilę, czy to co stało się komuś innemu, naprawdę może się również przydarzyć Tobie? Dlaczego podjąłeś decyzję, aby wierzyć w to? Dlaczego wzorujesz się na osobach, którym nie wyszło? A może by tak zmienić punkt skupienia i zacząć wzorować się na ludziach sukcesu? Oni dobrze wiedzieli, że rozwój świadomości i wyjście poza schematy, zaufanie i wiara w siebie doprowadzą ich do miejsca, w którym są obecnie. Do wewnętrznego szczęścia, radość i obfitości życia, czego nam wszystkim z całego serca życzę.

Miłość, Radość, Obfitość, Szczęście

INEDUM Beata Urbańczyk