Numerologia to nauka, która przedstawia znaczenie różnych liczb, kombinacji liczbowych, liter i symboli w Twoim życiu. Numerologia może pomóc w zrozumieniu podstawowych wzorców wszechświata i ujawnieniu nowych prawd o tym kim jesteśmy. Przedstawimy Wam poniżej główne liczby występujące w naszym życiu, to co oznaczają oraz jak je wyliczyć. 

Czym dokładnie jest numerologia?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś spojrzeć na zegar dokładnie o 11:11 lub 22:22? Zastanawiasz się, dlaczego tak często spotykasz osoby urodzone tego samego dnia miesiąca? Albo dlaczego Twoja “szczęśliwa liczba” pojawia się w najbardziej nieoczekiwanych miejscach np. na rejestracjach samochodowych? Odpowiedzi, których szukasz kosmiczny wojowniku, są osadzone w ezoterycznych mocach cyfr. Numerologia to mistyczne studium liczb.

Podobnie jak astrologia, planety i znaki zodiaku są powiązane z określonymi atrybutami w astrologii, zgodnie z naukami numerologii pewne liczby są powiązane z określonymi cechami lub tematami. Liczby te służą do wglądu w osobowość, przyszłe wydarzenia, a nawet większy cel życia. Numerologia ujawnia też wiek Twojej duszy.

Numerologia jest niesamowitym towarzyszem astrologii. Połączenie tych nauk pozwala na większe zrozumienie siebie, swoich zachowań, potrzeb, dając więcej niuansów dopełniających horoskop. 

Numerologia jest również doskonałym narzędziem do zrozumienia powtarzających się cyfr. Dzięki numerologii możesz wiele analizować np. adres zamieszkania. Zobaczysz jak zaczniesz wszędzie dostrzegać powtarzające się wzorce.

Numeryczne powtórzenia i synchroniczność były obserwowane od tysięcy lat. Numerologia chaldejska opiera się na starożytnych praktykach babilońskich, a kabalistyczne studia mistycyzmu żydowskiego badają powtarzające się cyfry w Starym Testamencie. 

Praktykowana dzisiaj numerologia opiera się głównie na naukach starożytnego greckiego filozofa Pitagorasa.  Był on genialnym matematykiem, ale interesowały go nie tylko rozwiązania ilościowe. Uważał, że świat fizyczny składa się z energetycznych wibracji liczb i opracował system, który odpowiadał literom liczb całkowitych. Jego praktyka była badaniem wzajemnych połączeń numerycznych.

Czym jest liczba ścieżki życia?

Twój numer ścieżki życiowej jest prawdopodobnie najważniejszym aspektem numerologicznym, który należy wziąć pod uwagę. Ta liczba jest określana na podstawie daty urodzenia i reprezentuje to kim jesteś. Wskazuje konkretne cechy, które są obecne w Twoim życiu.

Czym są liczby mistrzowskie, liczby dusz i liczby aniołów?

Kiedy zaczynamy uczyć się numerologii ilość informacji może być przytłaczająca. Mowa o wielu kombinacjach i znaczeniach. Liczby mistrzowskie, liczby dusz, liczby aniołów… i wiele więcej. 

Liczby mistrzowskie

Obliczając numer naszej drogi życiowej, czy dowolne liczby w naszym portrecie numerologicznym sumujemy je do formy jednocyfrowej. Istnieją jednak wyjątki od tej reguły: 11, 22 33 i 44. Te liczby są uważane za „mistrzowskie” i mają większy potencjał niż inne.

 

Dlaczego są tak wyjątkowe? Ponieważ mają podwójną wibracje. Posiadanie takiego układu może dawać sporo energii i ogromny potenciał, ale należy pamiętać, że zarówno w pozytywny jak i negatywny sposób.

Ważne, aby pamiętać, że liczby mistrzowskie zwykle znajdują się w naszej ścieżce życiowej. Jeśli pojawiają się jako część portretu numerologicznego, nie należy ich sumować do liczby jednocyfrowej.

Liczby dusz

Twój numer duszy znany również jako pragnienie duszy reprezentuje to, czego najbardziej pragniesz. To czego głęboko pragnie Twoja dusza w tym obecnym życiu. To kim jesteś u podstaw i czego potrzebujesz, aby być szczęśliwym. W przeciwieństwie do numeru ścieżki życia, który jest obliczany przez zsumowanie wszystkich cyfr daty urodzin, liczba duszy jest obliczana przy użyciu systemu pitagorejskiego, który przypisuje do każdej litery jednocyfrową liczbę. A to 1, B to 2, C to 3 i tak dalej.

Aby obliczyć swój numer duszy zsumuj wszystkie samogłoski swojego imienia i nazwiska, aż otrzymasz jednocyfrową liczbę. 

Liczby aniołów

Jeśli kiedykolwiek spojrzałeś na zegar o 11:11 lub cena do zapłaty przy kasie wynosiła 66,66 zł to znasz już pojęcie liczb aniołów. Liczby aniołów to powtarzająca się sekwencja liczb działająca jak wiadomości z wszechświata.

Każda liczba w numerologii ma swoją własną wibrację im częściej widzisz tę liczbę tym silniejsza staje się wibracja. Jeśli widzisz często powtarzającą się liczbę, nie ignoruj ​​jej! To może być wszechświat, który próbuje Ci coś powiedzieć.

numerologia

Jak obliczyć numer swojej ścieżki życiowej?

Najłatwiejszym sposobem na rozpoczęcie pracy z numerologią jest analiza naszej daty urodzenia. Dodaj do siebie wszystkie cyfry w dacie swojego urodzenia do otrzymania jednocyfrowego wyniku. Pamiętaj o wyjątkach jakimi są liczby mistrzowskie. 

Numer ścieżki życia jest podobny do astrologicznego znaku słońca: ujawnia Twój największy cel,  słabe strony, talenty i ambicje. Twój numer ścieżki życiowej ujawnia też aspekty z przeszłościm dlaczego pewne wydarzenia miały miejsce i co nas czeka w przyszłości. Mówiąc najprościej łatwo w tym wszystkim wpaść w liczbowe szaleństwo. 

Załóżmy, że masz urodziny 15 grudnia 1992 r. Aby obliczyć numer ścieżki życiowej, zmniejsz każdy składnik tej daty do jednej cyfry:

Miesiąc, 12 jest zredukowany do 1 + 2 = 3 .

Data 15 jest zredukowana do 1 + 5 = 6 .

Rok 1992 jest zredukowany do 1 + 9 + 9 + 2 . To równa się 21. Wtedy 21 zostaje zredukowane do 2 + 1 = 3 .

Następnie dodajemy zredukowane liczby miesiąca, daty i roku (3 + 6 + 3) i dochodzimy do 12. Na koniec dodajemy 1 + 2 i osiągamy 3. 

Jeśli urodziłeś się 15 grudnia 1992 r., Twoja Ścieżka Życia to 3.

Jak obliczyć liczbę przeznaczenia?

Tutaj pomaga nam starożytny kumpel Pitagoras. Zgodnie z jego teoriami, niektóre litery mają określone wartości liczbowe, które wyglądają następującą:

1 = A, J, S

2 = B, K, T

3 = C, L, U

4 = D, M, V

5 = E, N, W

6 = F, O, X

7 = G, P, Y

8 = H, Q, Z

9 = I, R

Aby obliczyć liczbę przeznaczenia dodaj liczby swojego pełnego imienia i nazwiska (pierwsze imię , drugie imię, nazwisko), redukując każde do jednej cyfry i dodając ich sumy.

Na przykład moje imię i nazwisko ujawnia mój Numer Przeznaczenia: PATRYCJA (7+1+ 2+ 9 + 7+3+1+1= 31= 3+1= 4) MARIA  (4+1+9+9+1 = 24 = 2+4 = 6) ŁUGIEWICZ (3+3+7+9+5+5+9+3+8 = 52= 5+2 = 7), co daje liczbę przeznaczenia 8 (ponieważ 4 + 6 + 7 = 17= 1+7 = 8).

Liczba przeznaczenia daje nam wgląd w to, jak wyrażasz swoje największe cele. 

numerologia

Interpretacje liczb w numerologii

Teraz, kiedy już obliczyłeś swoją liczbę ścieżki życia i liczbę przeznaczenia nadszedł czas, aby dowiedzieć się co naprawdę oznaczają te cyfry..

Numerologiczna 1

Tak jak Baran pierwszy znak zodiaku, liczba ta dotyczy działania i inicjacji, tak w numerologii 1 jest powiązany z ruchem do przodu. 1 symbolizuje pionierskiego ducha, niezależność i wrodzone zdolności przywódcze. W zły dzień może być nieco apodyktyczny lub chełpliwy, ukrywając wszelkie niepewności za nadmiernie rozwiniętym poczuciem własnej ważności. Musi pamiętać, że choć jest pierwsza, to bardzo szybko może stać się najbardziej samotną liczbą ze wszystkich. Nawet najbardziej autonomiczne jedynki potrzebują wsparcia przyjaciół, rodziny i miłości

Numerologiczna 2

2 wiąże się z wrażliwością, równowagą i harmonią. W numerologii wibracja 2 przyjmuje rolę mediatora, tworząc harmonię, łącząc przeciwne siły poprzez współczucie, empatię i życzliwość. 2 jest powiązany z intuicją, a jeśli liczba ta pojawi się jako Ścieżka Życia lub liczba przeznaczenia jednostka będzie wyczulona na subtelne zmiany energii i niuanse emocjonalne. Ponieważ 2 jest niesamowicie wrażliwe więc musi uważać żeby nie skończyć z uczuciem niedoceniania. 2 musi unikać szukania zewnętrznej walidacji, a zamiast tego uświadomić sobie, że równowaga już istnieje wewnątrz niej.

Numerologiczna 3

Dla 3 najważniejsza jest komunikacja i sposób wyrazu. 3 jest bardzo uzdolniony w ekspresji, płynnie dzieląc się innowacyjnymi i pionierskimi koncepcjami poprzez sztukę, pisanie i przemawianie. Jej praca inspiruje, motywuje i podnosi na duchu innych, a 3 odnajduje wielką radość, która sprawia, że ​​inni się uśmiechają. Wiadomo jednak, że 3 jest dość nastrojowa, a jeśli czuje się niezrozumiana może całkowicie się wycofać. Ucieczkowe tendencje Trójki można łatwo złagodzić ćwicząc  uważność: przy tak aktywnej wyobraźni ważne jest, aby 3 znalazła chwile spokoju, aby zresetować  i naładować się.

Numerologiczna 4 

W numerologii 4 ma energię silnie uziemiającą energię i koncentruje się na wzmacnianiu swoich korzeni. 4 zdecydowanie wierzy w świat fizyczny i wie, że inwestowanie w solidną infrastrukturę jest niezbędne. Praktyczna, pracowita i odpowiedzialna wibracja cyfry 4 koncentruje się na tworzeniu logicznych systemów, które mogą wspierać skalowalny wzrost. Jednak solidność 4 może szybko przekształcić się w sztywność.  4 muszą pamiętać, że zasady mają na celu wzmacnianie, a nie hamowanie. Czwórka łatwo staje się uparta, więc czerpie korzyści z nauki myślenia nieszablonowego. Czwórka poczuje się wyzwolona i zainspirowana, znajdując odwagę do podjęcia kilku odważnych decyzji.

Numerologiczna 5 

Wolnomyślicielska, żądna przygód i postępowa 5 jest definiowana przez wolność. 5 musi doświadczać świata, angażując jego pięć zmysłów: W przypadku 5, lekcje życia zdobywa się poprzez spontaniczne decyzje. Podobnie jak energia Strzelca w astrologii, 5 jest znana ze swojego figlarnego, impulsywnego i żywego ducha. Ale po drugiej stronie swojej charakterystycznej radości życia 5 może stać się niespokojna i niecierpliwa. Ponieważ 5 zawsze jest głodna odkryć, trudno jest mu zaakceptować codzienne obowiązki — w tym zobowiązania zawodowe i interpersonalne. 5 musi pamiętać, że kiedy zmruży oczy, odkryje, że najbardziej ekscytująca eksploracja istnieje na jego własnym podwórku.

Numerologiczna  6 

6 jest znana ze swojego opiekuńczego, wspierającego i empatycznego charakteru. 6 ma zdolność rozwiązywania problemów zarówno w sferze emocjonalnej jak i fizycznej, Pomagając innym w swoim prostym, ale empatycznym podejściu. 6 ma silne poczucie odpowiedzialności i głęboko troszczy się o swoich przyjaciół, rodzinę i kochanków. Ten numer może również łatwo komunikować się z dziećmi i zwierzętami, okazując czułość i ducha opiekuna. Ale czasami ochronna energia 6 może stać się dominująca i kontrolująca. Aby uniknąć dźwigania całego świata na swoich barkach 6 musi nauczyć się budować zaufanie i zrozumienie dla innych: Mówiąc najprościej, każdy musi podążać własną, niepowtarzalną drogą.

Numerologiczna 7 

7 są znane ze swoich zdolności śledczych i umiejętności analitycznych. Astrologicznie liczbę 7 można traktować jako mieszankę energii Panny i Skorpiona: 7 jest niezwykle zorientowana na szczegóły, ale kieruje się wewnętrzną mądrością, a nie namacalną rzeczywistością. 7 ma bystre oko, a jego wnikliwe obserwacje podsyca bystry, pomysłowy duch. Ponieważ potrafi szybko znaleźć wady w prawie każdym systemie, 7 jest trochę perfekcjonistą. Ważne jest, aby ta liczba zrównoważyła swój wrodzony sceptycyzm otwartym umysłem. Nie wszystko będzie niezawodne — ale to właśnie sprawia, że ​​życie jest zabawne.

Numerologiczna 8

8 dotyczy obfitości. W numerologii liczba ta jest powiązana z bogactwem materialnym i sukcesem finansowym. Ambitny i zorientowany na cel, 8 może bez wysiłku objąć pozycje lidera dzięki naturalnemu magnetyzmowi. 8 stosuje myślenie całościowe, aby poszerzyć jego zakres, wbiegając na szczyt dowolnej drabiny, aby osiągnąć niezwykłe wyżyny. Ale z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność: 8 to typ pracoholika, a w zły dzień może stać się nadmiernie kontrolująca i zaborczy. 8 wykorzystuje swój sukces, aby pomagać innym ponieważ wie, że nie ma nic cenniejszego niż przyczynianie się do większego dobra.

Numerologiczna 9 

Jako ostatnia cyfra w numerologii 9 oznacza bardzo starą duszę. 9 nie są obce wzloty i upadki. W związku z tym 9 może bez wysiłku syntetyzować duże ilości bodźców, psychicznie łącząc kropki w spójną całość. Misją dla 9 jest osiągnięcie najwyższego stanu świadomości i pomaganie innym także w osiągnięciu tej duchowej świadomości. 9 nie boi się transformacji, a jej plastyczny duch inspiruje innych do odkrywania własnych zakresów świadomości. Ponieważ 9 pod wieloma względami przekroczyła płaszczyznę fizyczną, musi stale pamiętać o zakotwiczeniu się. 9 musi nauczyć się równoważyć abstrakcję z namacalnym, ostatecznie znajdując swoje miejsce na granicy fantazji i rzeczywistości.

Numerologiczna liczba mistrzowska 11 

11 podkręca energię numeru 2 jej celem jest uzdrawianie siebie i innych poprzez wzniosłe zdolności duchowe i energetyczne. Często intuicyjne dary 11 są wynikiem ekstremalnych okoliczności życiowych. 11 nie ma innego wyboru jak tylko pielęgnować talenty pozazmysłowe. W numerologii mistrzowska liczba 11 jest powiązana z duchowym oświeceniem, świadomością i filozoficzną równowagą.

Numerologiczna liczba mistrzowska 22 

Mistrzowska liczba 22  wzmacnia wibracje cyfry 4.  22 jest zainspirowany do tworzenia w sferze fizycznej, ale wykraczając poza rzeczywistość — łącząc to co namacalne i niematerialne. 22 kultywuje wieloletnie dziedzictwo. Zdolności 22 są zwykle produktem ubocznym niestabilności we wczesnym dzieciństwie, która napędza innowacyjne myślenie. Pracowita, kreatywna i niezawodna 22 ma zawsze misję transformacji.

Numerologiczna liczba mistrzowska 33 

Mistrzowska liczba 33 wzmacnia wibracje cyfry 3. Czyli tak naprawdę,  oprócz tego że tak  jak wszystkie liczby mistrzowskie jest postrzegana jako wibracja o starej duszy,  dodatkowo ta wibracja reprezentuje tak zwaną miłość uniwersalną. 33 jest wibracją nauczyciela, przewodnika duchowego oraz inicjatora wszelkich zajęć kreatywnych. 

Dobrze wibrująca 33 jest spokojna, łagodna, wyrozumiała oraz spiesząca z pomocą.

Numerologiczna liczba mistrzowska 44 

Mistrzowska liczba 44 wzmacnia wibracje cyfry 4 . Osoba posiadająca tą wibrację w swoim portrecie numerologicznym będzie charakteryzować się niezwykłą charyzmą zapałem oraz niewiarygodnym intelektem. Jej zadaniem w tym wcieleniu jest nauczenie się panowania ducha nad materią.Jeżeli wibracja ta przejawia się w negatywie,  osoba ją posiadająca będzie miała ogromne skłonności do pracoholizmu,  materializmu i trani.

Czym jest portret numerologiczny? 

Typowy portret numerologiczny jest zestawieniem plus minus 15 podwibracji zawierających się w dacie urodzenia, imieniu i nazwisku oraz pseudonimie.

Taki portret pokazuje nam z jakimi lekcjami będziemy musieli się zmierzyć w tym wcieleniu,  kim byliśmy w poprzednich wcieleniach i jakich lekcji nie udało nam się poprawnie odrobić , będzie również zawierał wskazówki dotyczące tego nad czym musimy pracować w tym wcieleniu aby odpracować swoją tak zwaną negatywną karmę, sprawdzi czy w tym wcieleniu również mamy jakąś karmę do odpracowania , pojawi się też tam prognoza na najbliższy rok numerologiczny i wyjaśnienie jak sobie poradzić z takimi energiami.

Jeśli chcesz zamówić portret numerologiczny lub dowiedzieć się więcej o numerologii odsyłam Cię do pięknej duszy Magdy, którą znajdziesz TUTAJ.

Razem z Magdą stworzyłyśmy dla Was ten artykuł i czekamy na Wasze opinie, chcecie więcej takich tematów? Wysyłam Wam moc uścisków.

Namaste!

Patrycja Ługiewicz

Founder, redaktor, autor

Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. View more
Cookies settings
Akceptuje
Odmawiam
Polityka prywatności i cookies
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active
 1.        Zakres Polityki prywatności i cookies

Administratorem danych  jest

Internet pro spółka z o.o.

Ul. Święty Marcin, nr 29, lok. 8, 61-806 Poznań Regon: 387309460, Nip: 7831825741

Zobowiązujemy się postępować właściwie, jeśli chodzi o zbieranie, wykorzystywanie i ochronę danych osobowych. Chcemy, abyś był pewny, że Twoje dane są z nami bezpieczne a także w pełni rozumiał, w jaki sposób je wykorzystujemy, aby zaoferować Ci lepsze i bardziej spersonalizowane usługi. Właśnie dlatego została opracowana ta Polityka prywatności

i cookies (dalej „Polityka”), która:

 •         określa rodzaje danych osobowych, które gromadzimy;
 •         wyjaśnia, w jaki sposób i dlaczego zbieramy i wykorzystujemy Twoje dane osobowe;
 •         wyjaśnia, kiedy i dlaczego udostępnimy Twoje dane osobowe innym organizacjom;
 •         wyjaśnia prawa i wybory, które masz, jeśli chodzi o Twoje dane osobowe.

W związku z oferowaną gamą produktów i usług, chcemy, abyś jasno wiedział, co obejmuje ta Polityka. Niniejsza Polityka dotyczy Ciebie, jeśli korzystasz z naszych produktów i usług (określonych w niniejszej Polityce jako „nasze Usługi”). Korzystanie z naszych Usług oznacza:

 •         Założenie konta w naszym Serwisie oraz korzystanie z naszych Usług oferowanych w ramach jego funkcjonalności;
 •         Zakupy u nas przez telefon, online lub w inny sposób za pomocą dowolnej strony internetowej (dalej „nasze Serwisy”) lub aplikacji mobilnych („nasze aplikacje mobilne”), w których publikowane są niniejsze zasady;
 •         Niniejsza Polityka ma również zastosowanie, jeśli skontaktujesz się z nami lub skontaktujemy się z Tobą w sprawie naszych Usług;
 •         Wybrane części niniejszej Polityki obowiązują również w naszych sklepach i biurach stacjonarnych, w których za pomocą monitoringu CCTV rejestrowane są Twoje zdjęcia.

Nasze Serwisy lub aplikacje mobilne mogą zawierać linki do innych stron internetowych obsługiwanych przez inne podmioty, które mają własne zasady i polityki prywatności, które wyjaśniają, w jaki sposób wykorzystują Twoje dane osobowe. W takich sytuacjach prosimy o dokładne zapoznanie się z rzeczonymi warunkami i politykami prywatności przed podaniem jakichkolwiek danych osobowych na takiej stronie internetowej, ponieważ nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za strony internetowe innych podmiotów.

 1.        Dane osobowe które zbieramy

Ta sekcja zawiera informacje o danych osobowych, które możemy od Ciebie gromadzić podczas korzystania z naszych Usług oraz innych danych osobowych, które możemy otrzymać z innych źródeł.

Rejestrując się w naszych Usługach, możesz przekazać nam: ·         Twoje dane osobowe, w tym adres pocztowy, adres e-mail, numer telefonu oraz data urodzenia;·         Dane logowania do konta, takie jak nazwa użytkownika i hasło, które wybrałeś;
Kupując u nas online, przeglądając nasze Serwisy lub korzystając z naszych aplikacji mobilnych, możemy zbierać: ·         Informacje na temat zakupów online (na przykład, co kupiłeś, kiedy i gdzie kupiłeś oraz jak za to zapłaciłeś);·         Informacje o sposobie przeglądania naszych Serwisów i aplikacji mobilnych oraz informacje o kliknięciu jednej z naszych reklam (w tym na stronach internetowych innych organizacji);·         Informacje o wszelkich urządzeniach używanych do uzyskania dostępu do naszych Usług (w tym marka, model i system operacyjny, adres IP, typ przeglądarki i identyfikatory urządzeń mobilnych);
Jeśli korzystasz z kuponów lub voucherów możemy zbierać: ·         Informacje jak i kiedy używasz kuponów lub voucherów;
Kontaktując się z nami, lub kiedy my kontaktujemy się z Tobą lub biorąc udział w promocjach, konkursach, ankietach lub ankietach dotyczących naszych Usług, możemy zbierać: ·         Dane osobowe, które podajesz na swój temat, za każdym razem, kiedy kontaktujesz się z nami w sprawie naszych Usług (na przykład Twoje imięi nazwisko, nazwa użytkownika, dane kontaktowe, login), w tym przez telefon,e-mail lub pocztę lub podczas rozmowy z nami za pośrednictwem mediów społecznościowych;·         Szczegółowe informacje o wiadomościach e-mail i innych wiadomościach cyfrowych, które wysyłamy do Ciebie, wraz z wszelkimi linkami, które klikniesz;·         Twoja opinia i wkład w ankietach satysfakcji klientów;
Kiedy odwiedzasz nasze sklepy lub biura regionalne ·         Twoje zdjęcia w ramach naszych systemów monitoringu CCTV.
 1.        Inne źródła danych osobowych

Możemy również wykorzystywać dane osobowe z innych źródeł jak: specjalistyczne firmy, które dostarczają informacje, nasi partnerzy handlowi i rejestry publiczne. Tego typu dane osobowe pomagają nam m.in.:

 •         dokonać przeglądu i poprawić dokładność posiadanych przez nas danych;
 •         poprawić i zmierzyć skuteczność naszej komunikacji marketingowej, w tym reklamy online.
 1.        Jak i dlaczego używany danych osobowych

W poniższej tabeli szczegółowo wyjaśniamy w jaki sposób i dlaczego wykorzystujemy dane osobowe:

Używamy danych osobowych do: To oznacza, że przetwarzanie Twoich danych osobowych pozwala nam na: Dlaczego przetwarzamy Twoje dane w ten sposób? Podstawa prawna
Zapewnienia dostępności naszym usługom Zarządzanie kontem, które masz stworzone w naszym Serwisie.Przetwarzanie Twoich zamówieńi zwrotów. Musimy przetwarzać Twoje dane osobowe, abyśmy mogli: zarządzać Twoim kontem użytkownika; dostarczać Ci towary i usługi, które chcesz kupić; pomagać przy zamówieniach i zwrotach, o jakie możesz poprosić. Niezbędność do wykonania umowyGdy przetwarzamy:·         dane o zakupachi transakcjach;·          dane kontaktowe;·         informacje z profilu użytkownika;·         dane dotyczycące dostawy / odbioru.Bez tych informacji nie będziemy w stanie dostarczyć Ci naszych produktów ani usług.Prawnie usprawiedliwiony celDane przetwarzane po realizacji zamówienia w celach obsługi posprzedażowej.
Zarządzaniai usprawniania naszych codziennych operacji biznesowych Zarządzanie i ulepszanie naszych Serwisów i aplikacji mobilnych. Używamy plików cookies i podobnych technologii w naszych Serwisach i w aplikacjach mobilnych, aby poprawić jakość obsługi klienta.Niektóre pliki cookies są niezbędne, więc nie należy ich wyłączać, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji naszych Serwisów i aplikacji mobilnych. Możesz wyłączyć inne pliki cookies, ale może to wpłynąć na Twoje odczuciaz korzystania z naszych witryn. Więcej informacji o plikach cookies i sposobach ich wyłączenia można znaleźć w sekcji Pliki cookies i podobne technologie. Prawnie usprawiedliwiony cel
Rozwijania i ulepszania naszej oferty produktów, usług, know-howi sposobu, w jaki komunikujemy sięz Tobą. Opieramy się na wykorzystaniu danych osobowych do przeprowadzania badań rynkowych, a także do ulepszania naszych systemów informatycznych (w tym bezpieczeństwa) oraz naszego asortymentui usług. Dzięki temu możemy służyć Ci lepiej jako klientowi.
Wykrywania oszustw i innych przestępstw oraz ich zapobiegania. Ważne jest, abyśmy monitorowali nasze Usługi w kontekście wykrywania i zapobiegania oszustwom, innym przestępstwomi niewłaściwemu wykorzystywaniu usług. Pomoże nam to upewnić się, że możesz bezpiecznie korzystać z naszych Usług.
Personalizowania usług pod Twoje oczekiwania Analizowania Twoich nawyków przeglądania naszych Serwisów oraz nawyków zakupowych, aby móc lepiej zrozumieć Cię jako naszego użytkownika i klienta oraz zapewnić Ci spersonalizowane oferty i usługi. Przeglądanie Twoich zachowań i zakupów pozwala nam personalizować nasze oferty oraz usługi. Pomoże nam to spełnić Twoje potrzeby jako klienta. Prawnie usprawiedliwiony cel
Wysyłania odpowiednich komunikatów marketingowych(w tym pocztą elektroniczną, pocztą tradycyjną lub w formie reklamy online), dotyczących naszych produktów i usług oraz usług naszych dostawców i partnerów. W związkuz tym reklama internetowa może być wyświetlana na naszych stronach internetowych oraz na stronach internetowych podmiotów trzecichi innych kanałach mediów online. Możemy również mierzyć skuteczność naszych komunikatów marketingowych oraz naszych dostawców i partnerów handlowych. Chcemy być pewni, że dostarczamy komunikację marketingową, w tym reklamę online, która jest odpowiednia dla Twoich zainteresowań. Aby to osiągnąć, mierzymy Twoje reakcje na komunikację marketingową związaną z oferowanymi przez nas produktamii usługami, co oznacza, że możemy zaoferować Ci produkty i usługi, które lepiej spełniają Twoje potrzeby jako klienta.Możesz zmienić swoje wybory marketingowe, zarówno podczas rejestracji u nas, jaki w dowolnym czasie po tym.Masz również wybór, jeśli chodzi o reklamę online. W dalszej części Polityki przedstawiamy możliwe do wybrania przez Ciebie opcje dotyczące plików cookies i sposobu, w jaki możesz kontrolować swoje preferencje dotyczące behawioralnych zachowań online. W przypadku większości komunikatów marketingowych opieramy się na Twojej zgodzie, ale są sytuacje, w których leży to w naszym prawne usprawiedliwionym celu.
Kontaktui interakcji z Tobą Kontaktu z Tobą w sprawie naszych Usług, na przykład przez telefon,e-mail lub pocztę, lub odpowiadając na posty w mediach społecznościowych, które skierowałeś do nas. Chcemy służyć Ci najlepiej jako klientowi, więc wykorzystujemy dane osobowe w celu udzielenia wyjaśnień lub pomocy w odpowiedzi na Twoją komunikację. Prawnie usprawiedliwiony cel
Zarządzania promocjamii konkursami, w których bierzesz udział, w tym tymi, które prowadzimy z naszymi dostawcami i partnerami handlowymi. Musimy przetworzyć Twoje dane osobowe, abyśmy mogli zarządzać promocjamii konkursami, w których zdecydujesz się uczestniczyć.
Zapraszania do udziału w ankietach satysfakcji klienta i innych badaniach rynku prowadzonych przez nas i inne organizacje działające w naszym imieniu. Przeprowadzamy badania rynkowe w celu udoskonalenia naszych Usług. Jeśli jednak skontaktujemy się z Tobą w tej sprawie, nie musisz brać udziału w badaniu. Jeśli powiesz nam, że nie chcesz, abyśmy skontaktowali sięz Tobą w celu zbadania rynku, uszanujemy ten wybór. Nie wpłynie to na zdolność do korzystania z naszych Usług.
Monitoring CCTV Monitorowania bezpieczeństwa naszych biur i sklepów stacjonarnych, aby zapobiegać przestępstwomi innym niepożądanym zrachowaniom. Aby chronić nasz biznes, lokalną społeczność, klientów i współpracowników. Prawnie usprawiedliwiony cel
 1.        Nasze prawnie usprawiedliwione cele w używaniu Twoich danych osobowych

W miejscach w których wspomnieliśmy powyżej, że wykorzystanie danych osobowych opiera się na naszym „prawnie usprawiedliwionym celu”, są to:

 •         obsługa potrzeb naszych klientów, w tym dostarczania naszych produktów i usług;
 •         promowanie i wprowadzania na rynek naszych produktów i usług;
 •         obsługa konta (na przykład konto zakupów online), zarządzanie skargami i rozwiązywania wszelkich sporów;
 •         zrozumienie naszych klientów, w tym ich wzorców, zachowania, a także ich upodobań i preferencji;
 •         ochrona i wsparcie naszej działalności, współpracowników, klientów i współwłaścicieli;
 •         testowanie i rozwijanie nowych produktów i usług, a także ulepszanie już istniejących;
 •         wymogi prawne / regulacyjne.
 1.        W jaki sposób i dlaczego udostępniamy dane osobowe partnerom handlowym i dostawcom usług

W tej sekcji wyjaśniamy w jaki sposób i dlaczego udostępniamy dane osobowe partnerom handlowym i dostawcom usług. Kiedy udostępniamy dane osobowe tym firmom, wymagamy od nich zachowania bezpieczeństwa i nie wolno im wykorzystywać danych osobowych do własnych celów marketingowych.

Partnerzy handlowi Współpracujemy z wieloma partnerami handlowymi, którzy sprzedają produkty za pośrednictwem naszych usług.W takich sytuacjach udostępniamy tylko te dane osobowe, które umożliwiają naszym partnerom handlowym świadczenie usług. Na przykład, gdy robisz zakupy za pośrednictwem naszego Serwisu, możemy udostępnić naszemu partnerowi handlowemu twoje imię i dane kontaktowe, aby mógł dostarczyć wybrane produkty.
Dostawcy usług Współpracujemy ze starannie wybranymi dostawcami usług, którzy realizują określone funkcjew naszym imieniu. Należą do nich na przykład firmy, które pomagają nam w świadczeniu: usług dla klientów, usług technologicznych, przechowywaniu i łączeniu danych, przetwarzaniu płatnościi dostarczaniu zamówień. Udostępniamy tylko dane osobowe, które umożliwiają naszym dostawcom świadczenie tych usług.Niektórzy z dostawców usług, z którymi współpracujemy, obsługują kanały mediów onlinew ramach których umieszczają odpowiednie reklamy naszych produktów i usług, a także dla naszych dostawców i naszych partnerów handlowych. Na przykład możesz zobaczyć ogłoszenie o naszych produktach i usługach, gdy korzystasz z określonej witryny społecznościowej lub oglądasz telewizję internetową.
 1.        W jaki sposób i dlaczego udostępniamy dane osobowe innym podmiotom

Możemy udostępniać dane osobowe innym organizacjom w następujących okolicznościach:

 •         gdy prawo lub organ publiczny twierdzi, że musimy udostępnić dane osobowe;
 •         gdy musimy udostępnić dane osobowe w celu ustalenia, wykonania lub obrony naszych praw (w tym przekazywania danych osobowych innym osobom w celu zapobiegania oszustwom i zmniejszania ryzyka kredytowego);
 •         do organizacji, której sprzedajemy lub przenosimy (lub przystępujemy do negocjacji w celu sprzedaży lub przeniesienia) któregokolwiek z naszych praw lub obowiązków wynikających z jakiejkolwiek umowy, którą możemy mieć z Tobą zawartą. Jeśli przeniesienie lub sprzedaż się powiedzie, podmiot otrzymujący Twoje dane osobowe może wykorzystywać twoje dane osobowe w taki sam sposób jak my;
 •         do wszelkich następców prawnych związanych z naszą działalnością.
 1.        W jaki sposób chronimy Twoje dane osobowe

Wiemy, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie i zarządzanie danymi osobowymi. Ta sekcja przedstawia wybrane

z wprowadzonych przez nas środków. Aby zapewnić bezpieczeństwo Twoich danych używamy zabezpieczeń komputerowych, takich jak:

 •         ograniczenie dostępu jedynie dla pracowników, którzy potrzebują go do wykonywania swoich obowiązków służbowych;
 •         egzekwujemy fizyczne, elektroniczne i proceduralne zabezpieczenia związane z gromadzeniem, przechowywaniem i ujawnianiem danych osobowych;
 •         fizyczne kontrole dostępu do naszych budynków i plików;
 •         zapory sieciowe i szyfrowanie danych podczas przesyłu za pomocą protokołu Secure Sockets Layer (SSL).

Jednak mimo podjęcia odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych w celu ochrony danych osobowych, nie możemy zagwarantować bezpieczeństwa jakichkolwiek danych osobowych przesyłanych przez Internet do nas.

Dane osobowe, które od Państwa zbieramy, mogą być przekazywane i przechowywane w miejscu docelowym poza Europejskim Obszarem Gospodarczym („EOG”). Mogą być również przetwarzane przez firmy działające poza EOG, które pracują dla nas lub dla jednego z naszych dostawców usług. Jeśli to zrobimy, zapewniamy poszanowanie Twoich praw prywatności zgodnie z niniejszymi Zasadami. Najczęstszym sposobem, w jaki to robimy, jest wprowadzenie konkretnego rodzaju umowy (więcej informacji nt. temat można znaleźć tutaj:https://ec.europa.eu/info/law/law-topic/data-protection/data-transfers-outside-eu_en) lub poprzez zatwierdzony program, taki jak Tarcza Prywatności: https://www.privacyshield.gov/welcome.

 1.        Jak długo przetwarzamy dane osobowe

Nie będziemy przechowywać Twoich danych osobowych dłużej niż potrzebujemy, co jest uzależnione od kilku czynników:

 1. a)        (Przede wszystkim) powodu dla którego je zgromadziliśmy;
 2. b)       Jak dawno temu zostały zebrane;
 3. c)        Czy istnieje podstawa prawna / regulacyjna, abyśmy je zachowali;
 4. d)       Czy ich potrzebujemy, aby chronić Twojego lub naszego interesu.
 5. Możliwość wyboru, w kwestii otrzymywania komunikatów marketingowych i udziału w badaniach rynkowych

Będziemy przesyłać Ci odpowiednie oferty i informacje o naszych produktach i usługach na wiele sposobów, w tym pocztą elektroniczną, ale tylko wtedy, gdy wcześniej wyraziłeś zgodę na otrzymywanie tych informacji marketingowych.

W momencie rejestracji w naszym Serwisie zapytamy Cię, czy chcesz otrzymywać komunikację marketingową. W dowolnym czasie będziesz mieć możliwość zmiany swojego wyboru preferencji marketingowych za pośrednictwem panelu ustawień

w ramach swojego konta użytkownika, przez telefon ( +48 574-171-199 ) lub na piśmie kontakt@internetpro.pl

Chcielibyśmy również poznać Państwa opinie, które pomogą nam ulepszyć nasze Usługi, dlatego może się zdarzyć, że skontaktujemy się z Państwem w celu przeprowadzenia badań rynkowych. Zawsze będziesz miał wybór, czy wziąć udział

w naszych badaniach rynku czy też z nich zrezygnować.

 1. Jak wykorzystujemy pliki cookies

Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne – w szczególności pliki tekstowe – są umieszczane przez nasz Serwis podczas każdej wizyty w urządzeniu końcowym Użytkownika, co pozwala naszym witrynom internetowym zapamiętać komputer Użytkownika lub urządzenie oraz służy realizacji kilku celów. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest Fundacja. Serwer Serwisu automatycznie rejestruje informacje przesyłane przez przeglądarkę Użytkownika w czasie wyświetlania witryny. Dzienniki serwera mogą zawierać informacje takie jak żądanie sieciowe, adres IP, typ i język przeglądarki, data i godzina przesłania żądania. Te informacje pozwalają podnosić jakość naszych Usług dzięki identyfikowaniu i przechowywaniu preferencji Użytkownika oraz śledzeniu trendów, takich jak na przykład sposoby w jakich przeszukiwane są nasze Serwisy.

Na naszych Serwisach wykorzystywane są następujące rodzaje plików cookies:

DZIAŁANIE CHARAKTERYSTYKA TYP
Zapewnienie wydajności §   kompatybilność (np. identyfikacja typu przeglądarki);§   optymalizację (np. pomiar czasu ładowania zawartości Serwisu); Sesyjne -> w chwili zamknięcia przeglądarki ciasteczka są usuwane
Zwiększenie bezpieczeństwa §   sprawdzenie czy urządzenie użytkownika jest bezpiecznie zalogowane przez cały czas trwania jego wizyty w Serwisie; Sesyjne -> w chwili zamknięcia przeglądarki ciasteczka są usuwane
Zapamiętanie preferencji §   ulepszenie działania Serwisu np. poprzez spersonalizowane treści, powitanie lub zapamiętanie wybranego języka; Sesyjne -> w chwili zamknięcia przeglądarki ciasteczka są usuwane
Analiza sposobu korzystaniaz Serwisu §   zbieranie statystyk dotyczących m.in. ogólnej liczby wizyt odsłon oraz odwołań do Serwisu; Stałe -> usuwane po dłuższym braku odwiedzania Serwisu
Informacje zwrotne od Użytkowników Serwisu §   nie wyświetlanie powiadomień o charakterze jednorazowym po przejściu Użytkownika do kolejnej podstrony Serwisu;§   nie wyświetlanie powiadomień cyklicznych przez zdefiniowany okres; Sesyjne -> w chwili zamknięcia przeglądarki ciasteczka są usuwaneStałe -> usuwane po dłuższym braku odwiedzania Serwisu
Wtyczki / widgety §   dzielenie się treściami Serwisu na platformach społecznościowych;§   odnotowywanie interakcji użytkowników w Serwisie (np. za pomocą licznika liczby udostępnień); Stałe -> usuwane po dłuższym braku odwiedzania Serwisu
Dostarczanie właściwych treści marketingowych(w szczególności reklamy online) §   dostarczanie reklam internetowych, które naszym zdaniem są dla Ciebie najbardziej istotne na naszych Serwisach i stronach internetowych innych podmiotów; Stałe -> usuwane po dłuższym braku odwiedzania Serwisu
Pomiar skuteczności naszej komunikacji marketingowej(w tym reklamy online) §   mierzenie skuteczności naszych internetowych kampanii reklamowych oraz tych wysyłanych za pośrednictwem e-mail;§   kontrolowanie liczby wyświetleń reklamy. Stałe -> usuwane po dłuższym braku odwiedzania Serwisu

Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu wykorzystywane mogą być również przez strony trzecie w celu zaoferowania użytkownikom dodatkowych funkcjonalności. Korzystanie z powyższych narzędzi lub widgetów może powodować gromadzenie plików cookies na urządzeniach użytkowników w celu ułatwienia korzystania z tych serwisów i zapewnienia, że interakcja użytkowników jest wyświetlana poprawnie w naszych Serwisach.

 1. Twój wybór w zakresie plików cookies

Pomimo, że większość przeglądarek internetowych automatycznie zezwala na umieszczanie na komputerze plików cookies, Użytkownik może zabronić odbierania plików cookies, przez co pozostanie anonimowy. W takim przypadku należy pamiętać, że nie wyrażając zgody na umieszczanie plików cookies, użytkownik nie będzie mógł w pełni korzystać ze wszystkich funkcji Serwisu. W celu skonfigurowania opcji swojego urządzenia w zakresie wyrażenia zgody na zapisywanie plików cookies oraz określenia zakresu zapisywanych cookies, Użytkownik może dokonać zmian ustawień wykorzystywanej przeglądarki internetowej (w większości przypadków taka opcja znajduje się w Narzędziach lub menu Preferencje przeglądarki).

Informujemy, iż niedokonanie przez Użytkownika zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone

w urządzeniu końcowym Użytkownika. W takim przypadku nasze Serwisy mogą przechowywać informacje w urządzeniu końcowym Użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

Informacje na temat zarządzania plikami cookies w poszczególnych przeglądarkach można znaleźć na stronach dedykowanych poszczególnym przeglądarkom:

Dodatkowe informacje o zarządzaniu plikami cookies znajdują się na takich stronach jak np.http://allaboutcookies.org

 1. Prawo dostępu do danych

Masz prawo do wglądu w swoje dane osobowe, które przechowujemy.

 1. Pozostałe prawa osób, których dane są przetwarzane

W odniesieniu do Twoich danych osobowych masz również:

14.1.  Prawo do poprawienia danych

Jeśli uważasz, że posiadamy niedokładne lub brakujące informacje na Twój temat, daj nam znać, a my to poprawimy.

14.2.  Prawo do sprzeciwu

Sprzeciw ogólny – rozpatrzymy sprzeciw wobec wykorzystania przez nas Twoich danych osobowych. Jeśli Twoje prawa przeważają nad naszymi interesami w korzystaniu z Twoich danych osobowych, wtedy na Twoją prośbę albo ograniczymy ich przetwarzanie (patrz sekcja 14.3 poniżej) albo usuniemy je (patrz sekcja 14.4 poniżej).

Sprzeciw wobec marketingu bezpośredniego – w przypadku wniesienia takiego sprzeciwu przestaniemy wykorzystywać Twoje dane osobowe w celach marketingu bezpośredniego. W wyniku sprzeciwu wobec marketingu bezpośredniego oraz w przypadku gdy nie będziemy mieli żadnych innych podstaw prawnych do ich wykorzystania, przetwarzanie Twoich danych osobowych zostanie wstrzymane w ciągu 30 dni.

14.3.  Prawo do ograniczenia przetwarzania danych

Istnieje kilka sytuacji, w których można ograniczyć korzystanie z danych osobowych, w tym (ale nie tylko):

 •         złożyłeś ogólny sprzeciw (wymieniony w punkcie 14.2 powyżej);
 •         kwestionujesz dokładność danych osobowych, które przechowujemy;
 •         wykorzystaliśmy Twoje dane osobowe bezprawnie, ale nie chcesz, abyśmy je usunęli.

14.4.  Prawo do usunięcia danych

Istnieje kilka sytuacji, w których możesz zlecić nam usunięcie Twoich danych osobowych, w tym (ale nie tylko):

 •         nie musimy już przechowywać Twoich danych osobowych;
 •         z powodzeniem złożyłeś sprzeciw ogólny (wymieniony w punkcie 14.2 powyżej);
 •         wycofaliście Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas Państwa danych osobowych (i nie mamy żadnych innych powodów, aby z nich korzystać);
 •         bezprawnie przetworzyliśmy Twoje dane osobowe.

14.5.  Prawo do przenoszenia danych

Jeśli chcesz otrzymać kopię danych osobowych, które posiadamy o Tobie, skontaktuj się z nami za pośrednictwem adresu: kontakt@internetpro.pl.

14.6.  Prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego

Chcielibyśmy móc rozwiązać wszelkie Państwa wnioski i uwagi, jednakże mają Państwo również prawo złożyć skargę bezpośrednio lokalnemu organowi nadzorczemu jeśli uważacie, że przetwarzamy dane osobowe niezgodnie z prawem.

14.7.  Więcej informacji na temat twoich praw do ochrony danych

Strona internetowa Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) dotycząca ochrony danych zawiera więcej szczegółowych informacji na temat wspomnianych wyżej Państwa praw do ochrony danych osobowych. Jeśli chcesz bardziej szczegółowo porozmawiać z nami na temat tych praw, skorzystaj z sekcji poniżej w której informujemy „jak się z nami skontaktować”.

 1. Jak się z nami skontaktować

Jeśli masz pytania dotyczące sposobu gromadzenia, przechowywania i wykorzystywania danych osobowych, skontaktuj się z nami:

 • Telefon:  +48 698196501
 • E-mail:   Kontakt@internetpro.pl
 • Internet pro spółka z o.o.Ul. Święty Marcin, nr 29, lok. 8, 61-806 Poznań Regon: 387309460, Nip: 7831825741

Z Inspektorem Danych Osobowych Fundacji możesz się również skontaktować za pośrednictwem adresu e-mail:  Kontakt@internetpro.pl

Polityka została ostatnio zaktualizowana: 24 Maj 2020 r.

Save settings
Cookies settings