Numerologia to nauka, która przedstawia znaczenie różnych liczb, kombinacji liczbowych, liter i symboli w Twoim życiu. Numerologia może pomóc w zrozumieniu podstawowych wzorców wszechświata i ujawnieniu nowych prawd o tym kim jesteśmy. Przedstawimy Wam poniżej główne liczby występujące w naszym życiu, to co oznaczają oraz jak je wyliczyć. 

Czym dokładnie jest numerologia?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś spojrzeć na zegar dokładnie o 11:11 lub 22:22? Zastanawiasz się, dlaczego tak często spotykasz osoby urodzone tego samego dnia miesiąca? Albo dlaczego Twoja “szczęśliwa liczba” pojawia się w najbardziej nieoczekiwanych miejscach np. na rejestracjach samochodowych? Odpowiedzi, których szukasz kosmiczny wojowniku, są osadzone w ezoterycznych mocach cyfr. Numerologia to mistyczne studium liczb.

Podobnie jak astrologia, planety i znaki zodiaku są powiązane z określonymi atrybutami w astrologii, zgodnie z naukami numerologii pewne liczby są powiązane z określonymi cechami lub tematami. Liczby te służą do wglądu w osobowość, przyszłe wydarzenia, a nawet większy cel życia. Numerologia ujawnia też wiek Twojej duszy.

Numerologia jest niesamowitym towarzyszem astrologii. Połączenie tych nauk pozwala na większe zrozumienie siebie, swoich zachowań, potrzeb, dając więcej niuansów dopełniających horoskop. 

Numerologia jest również doskonałym narzędziem do zrozumienia powtarzających się cyfr. Dzięki numerologii możesz wiele analizować np. adres zamieszkania. Zobaczysz jak zaczniesz wszędzie dostrzegać powtarzające się wzorce.

Numeryczne powtórzenia i synchroniczność były obserwowane od tysięcy lat. Numerologia chaldejska opiera się na starożytnych praktykach babilońskich, a kabalistyczne studia mistycyzmu żydowskiego badają powtarzające się cyfry w Starym Testamencie. 

Praktykowana dzisiaj numerologia opiera się głównie na naukach starożytnego greckiego filozofa Pitagorasa.  Był on genialnym matematykiem, ale interesowały go nie tylko rozwiązania ilościowe. Uważał, że świat fizyczny składa się z energetycznych wibracji liczb i opracował system, który odpowiadał literom liczb całkowitych. Jego praktyka była badaniem wzajemnych połączeń numerycznych.

Czym jest liczba ścieżki życia?

Twój numer ścieżki życiowej jest prawdopodobnie najważniejszym aspektem numerologicznym, który należy wziąć pod uwagę. Ta liczba jest określana na podstawie daty urodzenia i reprezentuje to kim jesteś. Wskazuje konkretne cechy, które są obecne w Twoim życiu.

Czym są liczby mistrzowskie, liczby dusz i liczby aniołów?

Kiedy zaczynamy uczyć się numerologii ilość informacji może być przytłaczająca. Mowa o wielu kombinacjach i znaczeniach. Liczby mistrzowskie, liczby dusz, liczby aniołów… i wiele więcej. 

Liczby mistrzowskie

Obliczając numer naszej drogi życiowej, czy dowolne liczby w naszym portrecie numerologicznym sumujemy je do formy jednocyfrowej. Istnieją jednak wyjątki od tej reguły: 11, 22 33 i 44. Te liczby są uważane za „mistrzowskie” i mają większy potencjał niż inne.

 

Dlaczego są tak wyjątkowe? Ponieważ mają podwójną wibracje. Posiadanie takiego układu może dawać sporo energii i ogromny potenciał, ale należy pamiętać, że zarówno w pozytywny jak i negatywny sposób.

Ważne, aby pamiętać, że liczby mistrzowskie zwykle znajdują się w naszej ścieżce życiowej. Jeśli pojawiają się jako część portretu numerologicznego, nie należy ich sumować do liczby jednocyfrowej.

Liczby dusz

Twój numer duszy znany również jako pragnienie duszy reprezentuje to, czego najbardziej pragniesz. To czego głęboko pragnie Twoja dusza w tym obecnym życiu. To kim jesteś u podstaw i czego potrzebujesz, aby być szczęśliwym. W przeciwieństwie do numeru ścieżki życia, który jest obliczany przez zsumowanie wszystkich cyfr daty urodzin, liczba duszy jest obliczana przy użyciu systemu pitagorejskiego, który przypisuje do każdej litery jednocyfrową liczbę. A to 1, B to 2, C to 3 i tak dalej.

Aby obliczyć swój numer duszy zsumuj wszystkie samogłoski swojego imienia i nazwiska, aż otrzymasz jednocyfrową liczbę. 

Liczby aniołów

Jeśli kiedykolwiek spojrzałeś na zegar o 11:11 lub cena do zapłaty przy kasie wynosiła 66,66 zł to znasz już pojęcie liczb aniołów. Liczby aniołów to powtarzająca się sekwencja liczb działająca jak wiadomości z wszechświata.

Każda liczba w numerologii ma swoją własną wibrację im częściej widzisz tę liczbę tym silniejsza staje się wibracja. Jeśli widzisz często powtarzającą się liczbę, nie ignoruj ​​jej! To może być wszechświat, który próbuje Ci coś powiedzieć.

numerologia

Jak obliczyć numer swojej ścieżki życiowej?

Najłatwiejszym sposobem na rozpoczęcie pracy z numerologią jest analiza naszej daty urodzenia. Dodaj do siebie wszystkie cyfry w dacie swojego urodzenia do otrzymania jednocyfrowego wyniku. Pamiętaj o wyjątkach jakimi są liczby mistrzowskie. 

Numer ścieżki życia jest podobny do astrologicznego znaku słońca: ujawnia Twój największy cel,  słabe strony, talenty i ambicje. Twój numer ścieżki życiowej ujawnia też aspekty z przeszłościm dlaczego pewne wydarzenia miały miejsce i co nas czeka w przyszłości. Mówiąc najprościej łatwo w tym wszystkim wpaść w liczbowe szaleństwo. 

Załóżmy, że masz urodziny 15 grudnia 1992 r. Aby obliczyć numer ścieżki życiowej, zmniejsz każdy składnik tej daty do jednej cyfry:

Miesiąc, 12 jest zredukowany do 1 + 2 = 3 .

Data 15 jest zredukowana do 1 + 5 = 6 .

Rok 1992 jest zredukowany do 1 + 9 + 9 + 2 . To równa się 21. Wtedy 21 zostaje zredukowane do 2 + 1 = 3 .

Następnie dodajemy zredukowane liczby miesiąca, daty i roku (3 + 6 + 3) i dochodzimy do 12. Na koniec dodajemy 1 + 2 i osiągamy 3. 

Jeśli urodziłeś się 15 grudnia 1992 r., Twoja Ścieżka Życia to 3.

Jak obliczyć liczbę przeznaczenia?

Tutaj pomaga nam starożytny kumpel Pitagoras. Zgodnie z jego teoriami, niektóre litery mają określone wartości liczbowe, które wyglądają następującą:

1 = A, J, S

2 = B, K, T

3 = C, L, U

4 = D, M, V

5 = E, N, W

6 = F, O, X

7 = G, P, Y

8 = H, Q, Z

9 = I, R

Aby obliczyć liczbę przeznaczenia dodaj liczby swojego pełnego imienia i nazwiska (pierwsze imię , drugie imię, nazwisko), redukując każde do jednej cyfry i dodając ich sumy.

Na przykład moje imię i nazwisko ujawnia mój Numer Przeznaczenia: PATRYCJA (7+1+ 2+ 9 + 7+3+1+1= 31= 3+1= 4) MARIA  (4+1+9+9+1 = 24 = 2+4 = 6) ŁUGIEWICZ (3+3+7+9+5+5+9+3+8 = 52= 5+2 = 7), co daje liczbę przeznaczenia 8 (ponieważ 4 + 6 + 7 = 17= 1+7 = 8).

Liczba przeznaczenia daje nam wgląd w to, jak wyrażasz swoje największe cele. 

numerologia

Interpretacje liczb w numerologii

Teraz, kiedy już obliczyłeś swoją liczbę ścieżki życia i liczbę przeznaczenia nadszedł czas, aby dowiedzieć się co naprawdę oznaczają te cyfry..

Numerologiczna 1

Tak jak Baran pierwszy znak zodiaku, liczba ta dotyczy działania i inicjacji, tak w numerologii 1 jest powiązany z ruchem do przodu. 1 symbolizuje pionierskiego ducha, niezależność i wrodzone zdolności przywódcze. W zły dzień może być nieco apodyktyczny lub chełpliwy, ukrywając wszelkie niepewności za nadmiernie rozwiniętym poczuciem własnej ważności. Musi pamiętać, że choć jest pierwsza, to bardzo szybko może stać się najbardziej samotną liczbą ze wszystkich. Nawet najbardziej autonomiczne jedynki potrzebują wsparcia przyjaciół, rodziny i miłości

Numerologiczna 2

2 wiąże się z wrażliwością, równowagą i harmonią. W numerologii wibracja 2 przyjmuje rolę mediatora, tworząc harmonię, łącząc przeciwne siły poprzez współczucie, empatię i życzliwość. 2 jest powiązany z intuicją, a jeśli liczba ta pojawi się jako Ścieżka Życia lub liczba przeznaczenia jednostka będzie wyczulona na subtelne zmiany energii i niuanse emocjonalne. Ponieważ 2 jest niesamowicie wrażliwe więc musi uważać żeby nie skończyć z uczuciem niedoceniania. 2 musi unikać szukania zewnętrznej walidacji, a zamiast tego uświadomić sobie, że równowaga już istnieje wewnątrz niej.

Numerologiczna 3

Dla 3 najważniejsza jest komunikacja i sposób wyrazu. 3 jest bardzo uzdolniony w ekspresji, płynnie dzieląc się innowacyjnymi i pionierskimi koncepcjami poprzez sztukę, pisanie i przemawianie. Jej praca inspiruje, motywuje i podnosi na duchu innych, a 3 odnajduje wielką radość, która sprawia, że ​​inni się uśmiechają. Wiadomo jednak, że 3 jest dość nastrojowa, a jeśli czuje się niezrozumiana może całkowicie się wycofać. Ucieczkowe tendencje Trójki można łatwo złagodzić ćwicząc  uważność: przy tak aktywnej wyobraźni ważne jest, aby 3 znalazła chwile spokoju, aby zresetować  i naładować się.

Numerologiczna 4 

W numerologii 4 ma energię silnie uziemiającą energię i koncentruje się na wzmacnianiu swoich korzeni. 4 zdecydowanie wierzy w świat fizyczny i wie, że inwestowanie w solidną infrastrukturę jest niezbędne. Praktyczna, pracowita i odpowiedzialna wibracja cyfry 4 koncentruje się na tworzeniu logicznych systemów, które mogą wspierać skalowalny wzrost. Jednak solidność 4 może szybko przekształcić się w sztywność.  4 muszą pamiętać, że zasady mają na celu wzmacnianie, a nie hamowanie. Czwórka łatwo staje się uparta, więc czerpie korzyści z nauki myślenia nieszablonowego. Czwórka poczuje się wyzwolona i zainspirowana, znajdując odwagę do podjęcia kilku odważnych decyzji.

Numerologiczna 5 

Wolnomyślicielska, żądna przygód i postępowa 5 jest definiowana przez wolność. 5 musi doświadczać świata, angażując jego pięć zmysłów: W przypadku 5, lekcje życia zdobywa się poprzez spontaniczne decyzje. Podobnie jak energia Strzelca w astrologii, 5 jest znana ze swojego figlarnego, impulsywnego i żywego ducha. Ale po drugiej stronie swojej charakterystycznej radości życia 5 może stać się niespokojna i niecierpliwa. Ponieważ 5 zawsze jest głodna odkryć, trudno jest mu zaakceptować codzienne obowiązki — w tym zobowiązania zawodowe i interpersonalne. 5 musi pamiętać, że kiedy zmruży oczy, odkryje, że najbardziej ekscytująca eksploracja istnieje na jego własnym podwórku.

Numerologiczna  6 

6 jest znana ze swojego opiekuńczego, wspierającego i empatycznego charakteru. 6 ma zdolność rozwiązywania problemów zarówno w sferze emocjonalnej jak i fizycznej, Pomagając innym w swoim prostym, ale empatycznym podejściu. 6 ma silne poczucie odpowiedzialności i głęboko troszczy się o swoich przyjaciół, rodzinę i kochanków. Ten numer może również łatwo komunikować się z dziećmi i zwierzętami, okazując czułość i ducha opiekuna. Ale czasami ochronna energia 6 może stać się dominująca i kontrolująca. Aby uniknąć dźwigania całego świata na swoich barkach 6 musi nauczyć się budować zaufanie i zrozumienie dla innych: Mówiąc najprościej, każdy musi podążać własną, niepowtarzalną drogą.

Numerologiczna 7 

7 są znane ze swoich zdolności śledczych i umiejętności analitycznych. Astrologicznie liczbę 7 można traktować jako mieszankę energii Panny i Skorpiona: 7 jest niezwykle zorientowana na szczegóły, ale kieruje się wewnętrzną mądrością, a nie namacalną rzeczywistością. 7 ma bystre oko, a jego wnikliwe obserwacje podsyca bystry, pomysłowy duch. Ponieważ potrafi szybko znaleźć wady w prawie każdym systemie, 7 jest trochę perfekcjonistą. Ważne jest, aby ta liczba zrównoważyła swój wrodzony sceptycyzm otwartym umysłem. Nie wszystko będzie niezawodne — ale to właśnie sprawia, że ​​życie jest zabawne.

Numerologiczna 8

8 dotyczy obfitości. W numerologii liczba ta jest powiązana z bogactwem materialnym i sukcesem finansowym. Ambitny i zorientowany na cel, 8 może bez wysiłku objąć pozycje lidera dzięki naturalnemu magnetyzmowi. 8 stosuje myślenie całościowe, aby poszerzyć jego zakres, wbiegając na szczyt dowolnej drabiny, aby osiągnąć niezwykłe wyżyny. Ale z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność: 8 to typ pracoholika, a w zły dzień może stać się nadmiernie kontrolująca i zaborczy. 8 wykorzystuje swój sukces, aby pomagać innym ponieważ wie, że nie ma nic cenniejszego niż przyczynianie się do większego dobra.

Numerologiczna 9 

Jako ostatnia cyfra w numerologii 9 oznacza bardzo starą duszę. 9 nie są obce wzloty i upadki. W związku z tym 9 może bez wysiłku syntetyzować duże ilości bodźców, psychicznie łącząc kropki w spójną całość. Misją dla 9 jest osiągnięcie najwyższego stanu świadomości i pomaganie innym także w osiągnięciu tej duchowej świadomości. 9 nie boi się transformacji, a jej plastyczny duch inspiruje innych do odkrywania własnych zakresów świadomości. Ponieważ 9 pod wieloma względami przekroczyła płaszczyznę fizyczną, musi stale pamiętać o zakotwiczeniu się. 9 musi nauczyć się równoważyć abstrakcję z namacalnym, ostatecznie znajdując swoje miejsce na granicy fantazji i rzeczywistości.

Numerologiczna liczba mistrzowska 11 

11 podkręca energię numeru 2 jej celem jest uzdrawianie siebie i innych poprzez wzniosłe zdolności duchowe i energetyczne. Często intuicyjne dary 11 są wynikiem ekstremalnych okoliczności życiowych. 11 nie ma innego wyboru jak tylko pielęgnować talenty pozazmysłowe. W numerologii mistrzowska liczba 11 jest powiązana z duchowym oświeceniem, świadomością i filozoficzną równowagą.

Numerologiczna liczba mistrzowska 22 

Mistrzowska liczba 22  wzmacnia wibracje cyfry 4.  22 jest zainspirowany do tworzenia w sferze fizycznej, ale wykraczając poza rzeczywistość — łącząc to co namacalne i niematerialne. 22 kultywuje wieloletnie dziedzictwo. Zdolności 22 są zwykle produktem ubocznym niestabilności we wczesnym dzieciństwie, która napędza innowacyjne myślenie. Pracowita, kreatywna i niezawodna 22 ma zawsze misję transformacji.

Numerologiczna liczba mistrzowska 33 

Mistrzowska liczba 33 wzmacnia wibracje cyfry 3. Czyli tak naprawdę,  oprócz tego że tak  jak wszystkie liczby mistrzowskie jest postrzegana jako wibracja o starej duszy,  dodatkowo ta wibracja reprezentuje tak zwaną miłość uniwersalną. 33 jest wibracją nauczyciela, przewodnika duchowego oraz inicjatora wszelkich zajęć kreatywnych. 

Dobrze wibrująca 33 jest spokojna, łagodna, wyrozumiała oraz spiesząca z pomocą.

Numerologiczna liczba mistrzowska 44 

Mistrzowska liczba 44 wzmacnia wibracje cyfry 4 . Osoba posiadająca tą wibrację w swoim portrecie numerologicznym będzie charakteryzować się niezwykłą charyzmą zapałem oraz niewiarygodnym intelektem. Jej zadaniem w tym wcieleniu jest nauczenie się panowania ducha nad materią.Jeżeli wibracja ta przejawia się w negatywie,  osoba ją posiadająca będzie miała ogromne skłonności do pracoholizmu,  materializmu i trani.

Czym jest portret numerologiczny? 

Typowy portret numerologiczny jest zestawieniem plus minus 15 podwibracji zawierających się w dacie urodzenia, imieniu i nazwisku oraz pseudonimie.

Taki portret pokazuje nam z jakimi lekcjami będziemy musieli się zmierzyć w tym wcieleniu,  kim byliśmy w poprzednich wcieleniach i jakich lekcji nie udało nam się poprawnie odrobić , będzie również zawierał wskazówki dotyczące tego nad czym musimy pracować w tym wcieleniu aby odpracować swoją tak zwaną negatywną karmę, sprawdzi czy w tym wcieleniu również mamy jakąś karmę do odpracowania , pojawi się też tam prognoza na najbliższy rok numerologiczny i wyjaśnienie jak sobie poradzić z takimi energiami.

Jeśli chcesz zamówić portret numerologiczny lub dowiedzieć się więcej o numerologii odsyłam Cię do pięknej duszy Magdy, którą znajdziesz TUTAJ.

Razem z Magdą stworzyłyśmy dla Was ten artykuł i czekamy na Wasze opinie, chcecie więcej takich tematów? Wysyłam Wam moc uścisków.

Namaste!

Patrycja Ługiewicz

Founder, redaktor, autor