Zbliża się lipcowa pełnia księżyca w Koziorożcu — będzie miała miejsce już w poniedziałek, 3 lipca. Ten księżyc w pełni znajdzie się najbliżej Ziemi w całym roku, co czyni go największym i najjaśniejszym superksiężycem 2023 roku! W najbliższym punkcie będzie znajdował się w 357.418 km od Ziem. Superksiężyc wydaje się dużo większy i jaśniejszy,  tak naprawdę jest większy tylko o około 7% – co może być niezauważalną różnicą dla ludzkiego oka.

Pełnia księżyca w znaku Koziorożca – 3 lipiec 2023

Kiedy księżyc w pełni znajdzie się w Koziorożcu, stanie tym samym naprzeciw słońca w Raku. Oś Rak-Koziorożec dotyczy bezpieczeństwa – zarówno materialnego, jak i emocjonalnego. Ta lunacja prosi o głębszą refleksję nad tym jak ta dychotomia się przejawia w Tobie. Czy coś dzieje się kosztem czegoś innego?

Koziorożec poszukuje statusu materialnego i pragnie osiągnąć nowe szczyty poprzez prestiż i uznanie. Tak więc pełnia księżyca w Koziorożcu może pozwolić nam zastanowić się nad równowagą między życiem zawodowym a prywatnym. W tej pełni Księżyca istnieje duży potencjał wzrostu i rozwoju, zwłaszcza jeśli przyjmiemy i wykorzystamy to, co nam zaoferuje. Wraz z księżycem w Koziorożcu dostajemy silną potrzebę produktywności. Nawet gdy przeżywamy aktualnie problemy emocjonalne, z zewnątrz wydajemy się być spokojni i opanowani. Może się nam zakręcić mocniej zawór bezpieczeństwa i możemy staranniej planować swoje strategie. 

Pluton, Pan Podziemia, unosi się blisko tego Księżyca w pełni, tworząc ciężkie wibracje. Może się okazać, że musimy stanąć twarzą w twarz z pewnymi niewygodnymi rzeczami.

Ta pełnia księżyca może również przynieść świadomość, że niektóre rzeczy muszą się skończyć, szczególnie te rzeczy, które blokują nasz rozwój. Może się okazać, że musimy dojrzeć, odpuścić i zdać sobie sprawę, że pewne pomysły, działania lub starania są po prostu niemożliwe w tej chwili lub wcale.

Odpuszczanie, zamykanie drzwi, pożegnanie mogą być trudne, ale ta pełnia księżyca jest naszą okazją do napisania naszego następnego rozdziału na nowo, do przekształcenia naszych marzeń i celów, które się nie sprawdziły w inne. W tym życiu naprawdę nie ma złych ścieżek, są tylko lekcje, które czynią nas mądrzejszymi, lepszymi i bardziej zdolnymi istotami.

Merkury, planeta komunikacji, również unosi się blisko Księżyca, więc prawdopodobnie przed nami trudne rozmowy.

Pełnia w koziorożcu aspetk astrologiczny

 • Koziorożec jako znak zodiaku: Koziorożec jest związany z cechami takimi jak determinacja, wytrwałość i praktyczność. W okresie pełni Księżyca, możemy odczuwać potrzebę skupienia się na długoterminowych celach, budowaniu solidnych fundamentów i realizowaniu naszych ambicji.
 • Ziemska energia: Koziorożec jest związany z energią ziemi, co oznacza, że podczas tej pełni Księżyca możemy czuć się bardziej ukorzenieni i skoncentrowani na sprawach materialnych. Może to być dobry czas na planowanie i podejmowanie praktycznych kroków w celu osiągnięcia swoich celów.
 • Odwaga i przekraczanie granic: Koziorożec jest również związany z odwagą i przekraczaniem granic. Podczas tej pełni Księżyca możemy odkryć w sobie siłę i determinację do pokonywania przeszkód oraz podejmowania wyzwań, które przyniosą rozwój i wzrost osobisty.
 • Odpowiedzialność i przemyślane działanie: Koziorożec jest znakiem odpowiedzialności i przemyślanego działania. Może to być dobry czas do podejmowania odpowiedzialnych decyzji, zarządzania naszymi zobowiązaniami i dążenia do osiągnięcia sukcesu poprzez konsekwentne wysiłki.
pełnia księżyca w koziorożcu

Jak wpłynie na nas lipcowa pełnia księżyca w Koziorożcu?

Koziorożec (morska koza) rozwinął umiejętności potrzebne do wspinania się na najwyższe góry za pomocą swojej podobnej koziej połowy i schodzenia na dno oceanu dzięki swojej morskiej części. Ta umiejętność podróżowania przez oceany i góry daje koziorożcowi wyjątkową perspektywę na świat. Daje mu zrozumienie i tolerancję, że istnieje wiele sposobów patrzenia i wiele różnych perspektyw. Daje mu również szereg umiejętności, z którymi żadne inne zwierzę nie może konkurować!

Pełnia księżyca w Koziorożcu to nauka wspinania się na szczyt i pływania w głębinach – nie jest łatwym wyczynem, ale musimy nauczyć się akceptować obie strony swojej istoty i opanować każdą z tych umiejętności.

Ta lunacja jest zdecydowanie ciężka, ale w jej głębi kryje się tak wiele klejnotów, jeśli chcemy zanurkować na dno lub wspiąć się na szczyt, aby do nich dotrzeć. Ci, którzy wyruszą w podróż nie pożałują!

Rytuał a pełnię księżyca w Koziorożcu

Ten rytuał najlepiej wykonać w nocy 3,4 lub 5 lipca, ale możesz go również wykonać w dowolnym momencie między 3 a 20 lipca 2023 r.

Będziesz potrzebować:

 • Wybrane narzędzie do oczyszczania (kadzidło itp.)
 • Kamień który znajdziesz na spacerze, taki który przyciągnie Twój wzrok. 
 • Miska z wodą (wystarczająco duża, aby zanurzyć kamień lub kij)

Jak wykonać rytuał na pełnia w Koziorożcu:

 1. Oczyść swoją aurę od stóp do głów. Podczas oczyszczania możesz wyrecytować trzy razy:

„Jestem spokojna i ugruntowana. Mój umysł, ciało i dusza dostrajają się do siebie. Jestem oczyszczona. Jestem wolna. Jestem lekka. Jestem sobą.”

 1. Po oczyszczeniu siebie oczyść przestrzeń i kamień. Możesz wyrecytować następujące słowa:

„Oczyszczam tę przestrzeń światłem i miłością. Moja przestrzeń jest oczyszczona. Moja przestrzeń jest czysta. Moja przestrzeń jest chroniona. Oczyszczam te składniki światłem i miłością. Dziękuję Ci. Dziękuję Ci. Dziękuję Ci.”

 1. Weź swój kamień i trzymaj go w obu rękach. Wyrecytuj do niego następujące słowa:

„Wszystko, co ciąży mi na barkach. Wszystko co obciąża mój umysł i serce. Wszystko co osłabia mój nastrój i ducha. Wszystko co mnie martwi. Wszystko co mnie stresuje. Wszystko co nie daje mi w nocy spać. Całe poczucie winy. Wszelkie bóle. Wypuszczam teraz do tego kamienia w celu oczyszczenia i transformacji.”

Nie krępuj się dodawać własne słowa. Po odmówieniu modlitwy dmuchnij w kamień, aby zakończyć transfer. 

 1. Wciąż trzymając swój kamień, podziękuj, wyraź swoją wdzięczność za niego, a następnie włóż go do miski z wodą, aby rozpocząć proces oczyszczenia.”.
 2. Umieść miskę z kamieniem na zewnątrz pod Księżycem lub w pobliżu okna.
 3. Zostaw miskę z wodą na noc. Rano wylej je gdzieś pod drzewem.

Rytuał z kwiatem melisy na burzową pełnię w Koziorożcu!

Ten rytuał ma na celu przyciągnąć do Twojego życia więcej obfitości – w życiu finansowym, miłosnym i rozwoju osobistego. Melisa lekarska znana jest od czasów starożytnych. Setki lat temu używano jej w medycynie greckiej i uważano za „eliksir życia”, który był w stanie przywrócić siły każdemu człowiekowi.

Pamiętaj, że ten rytuał działa tylko podczas lipcowej pełni, znanej jako Pełnia Koźlego Księżyca. Mamy zatem jedną okazję w roku, aby z niego skorzystać, więc nie warto tracić czasu. 

Umieszczając kwiat melisy pod poduszką, możemy spełnić nasze najskrytsze marzenia. Niedawno wspominałam Wam, że kwiat paproci przyciąga bogactwo i szczęście, jeśli zbierzemy go w Noc Świętojańską. A okazuje się, że podobnie działa kwiat melisy, ale w innym terminie, mianowicie w okresie lipcowej pełni.

Rytuał pomoże nam rozwiązać podstawowy problem związaną z pełnią – bezsenności. Zmniejszy napięcie i zapewni nam spokojny, głęboki sen podczas pełni Księżyca. Jednak to nie wszystko.

 

Potrzebne przedmioty do rytuału:

 • Kwiat melisy 
 • Czysta poszewka i wygodna poduszka
 • Biała świeca
 • Kryształ obfitości (np. kryształ kwarcu, cytrynu lub jadeitu)
 • Kawałek papieru i długopis
 • Miska z wodą

Kroki do wykonania rytuału:

Wybierz kwiat melisy do rytuału. Upewnij się, że jest w dobrym stanie. Przygotuj także czystą i wygodną poduszkę, pod którą włożysz kwiat lub liść.

Przed rozpoczęciem rytuału, zalecam wykonanie krótkiej medytacji lub praktyki oddechowej, aby uspokoić umysł i wyciszyć się. Zamknij oczy, skoncentruj się na oddechu i pozwól sobie uwolnić od zewnętrznych myśli i napięć.

Łączenie z energią Księżyca: Wyjdź na zewnątrz lub otwórz okno, aby móc zobaczyć Księżyc. Skup się na jego jasnym świetle i wyobraź sobie, jak jego energia wypełnia Ciebie i Twoje otoczenie. Wyraź swoją intencję, że chcesz połączyć się z energią Księżyca i przyciągnąć obfitość do swojego życia.

Przygotowanie poduszki: Umieść kwiat melisy lub liść paproci pod swoją poduszką. Możesz również umieścić go w specjalnym woreczku, jeśli wolisz. W tym momencie możesz również wypowiedzieć intencję, np. „Podczas snu, proszę Księżyc o przyciągnięcie obfitości do mojego życia w aspekcie……. „.

Kryształ obfitości: Umieść kryształ obfitości na swoim blacie lub przy łóżku. Ten kryształ symbolizuje moc manifestacji i przyciągania obfitości. Skoncentruj się na jego energii i wyobraź sobie, jak przyciąga on do Ciebie obfitość we wszystkich aspektach życia.

Pisemne intencje: Weź kawałek papieru i długopis i napisz kilka intencji dotyczących obfitości. Może to obejmować zdrowie, miłość, sukces zawodowy, finanse itp. Wyraź swoje pragnienia..

Kwiat melisy może również przyciągnąć do nas pieniądze i miłość. Jeśli zależy nam na bogactwie, po nocy pełni wystarczy wyjąć kwiat spod poduszki, zerwać z niego płatek i umieścić go w portfelu. A co, jeśli pragniemy przyciągnąć miłość do naszego życia?

Magiczny kwiat melisy pomoże zdobyć serce ukochanej osoby, jeśli umieścimy jej zdjęcie pod poduszką razem z kwiatem. Wówczas nasz wybranek ujrzy nas w swoich snach i nie będzie mógł oprzeć się naszej miłości.. (Tak mówią :P)

Pozwól magii działać.

Życzę Ci pięknej pełni w znaku Koziorożca!

Namaste!

Patrycja Ługiewicz

Founder, redaktor, autor