Kwiecień przyniósł nam retrogradację Plutona, pierwszy w tym roku superksiężyc i mnóstwo uziemiającej energii Byka. Ale najważniejsze wydarzenia astrologiczne w 2021 roku są jeszcze przed nami jedynym z nich jest retrogradacja Merkurego.

Sezon Bliźniąt maj 2021

Sezon Bliźniąt rozpocznie się 20 maja, wtedy to słońce opuści statycznego Byka i wkroczy w ten zmienny znak powietrzny. Bliźnięta są gadatliwe, ciekawe i uwielbiają przyswajać nowe informacje, więc jest to świetny czas na wszelkiego rodzaju intelektualne zajęcia. Będziemy przetwarzać wszystko z dużą szybkością co przełoży się na wielozadaniowość. Sezon Bliźniąt zaowocuje wszelkiego rodzaju nowymi pomysłami, które wypchną nas w świat w nowy, świeży sposób.

Pierwsze zaćmienie księżyca 26 maj 2021

To zaćmienie odbędzie się w znaku ognistego i porywczego Strzelca. Oznacza to, że możemy spodziewać się wybuchowych uczuć. Zaćmienia w astrologii zawsze przynoszą nagłe wstrząsy i objawienia, dają pogląd na nowe perspektywy. 

Retrogradacja Merkurego maj 2021

Kwiecień zakończyliśmy retrogradacją Plutona, ale ostatni tydzień maja ma jeszcze bardziej wybuchowy finał, ponieważ przynosi zarówno retrogradację Saturna jak i retrogradację Merkurego.

Saturn to planeta zasad i ograniczeń. 23 maja 2021 retrogradacja Saturna rozpoczyna się w zbuntowanym znaku Wodnika. Podczas swojej rotacji wstecznej, która potrwa do 10 października Saturn da szansę na ponowne oszacowanie naszych granic i zasad. Działanie Saturna w astrologii polega na dawaniu nam lekcji życia i dojrzałości, więc ta retrogradacja to czas na refleksję nad naszymi obowiązkami. To może wydawać się dużym energetycznym brzemieniem, ale ostatecznie pomoże nam się rozwijać.

29 maja rozpoczyna się retrogradacja Merkurego, która potrwa 23 czerwca, ale do swojego kierunku całkowicie powróci 7 lipca. Jest to druga rotacja wsteczna Merkurego w tym roku. Merkury to planeta, która rządzi komunikacją, myśleniem, synchronizacją i planowaniem także jej nieznośne retrogradacje mogą naprawdę zepsuć naszą codzienną równowagę. Spodziewaj się problemów technicznych i nieudanych spotkań. 

retrogradacja Merkurego

Nad czym pracować podczas retrogradacji Merkurego? 

Skup się na wyrażaniu siebie. Komunikacja to tak naprawdę forma sztuki. To poprzez nasz głos możemy połączyć się z naszą prawdą, potwierdzić nasze przekonania, nawiązać relacje, a nawet stworzyć rzeczywistość. Wydaje się, że komunikacja powinna być łatwa, ale każdy z nas ma własne perspektywy, system wierzeń i sposoby komunikowania się, które mogą wpływać na doświadczenie. Bardzo często brak komunikacji  jest przyczyną większości konfliktów.

Retrogradacja Merkurego w Bliźniętach to okazja, aby zatrzymać się, usiąść i zastanowić się, w jaki sposób i co komunikujemy innym i wszechświatowi. Zdecydowanie nie jest łatwo dotrzeć do środka i połączyć się ze swoim autentycznym głosem.  Pierwszym krokiem do osiągnięcia tego stanu jest nauczenie się uporządkowania mentalnego bałaganu i wsłuchanie się w nieruchomy głos, który znajduje się w środku. .

Medytacja jest fantastycznym narzędziem do tego, ale tak samo jak pisanie dziennika, spędzanie czasu na łonie natury i praca energiami. Kiedy połączymy się nawet z szeptem naszego prawdziwego, autentycznego głosu możemy zacząć podejmować jaśniejsze decyzje i czuć większe zrozumienie. 

Zarówno Merkury jak i Bliźnięta są połączone z czakrą gardła co sprawia, że ​​jest to dobry moment do pracy nad komunikacją.

Retrogradacje planet 2021

  • retrogradacja Plutona (27 kwietnia do 6 października), 
  • retrogradacja Saturna (23 maja do 11 października), 
  • retrogradacja Merkurego (30 maja do 23 czerwca), 
  • retrogradacja Jowisza (20 czerwca do 18 października),
  • retrogradacja Neptuna (czerwiec 25 do 10 grudnia). 

Są momenty kiedy cztery planety będą się cofać jednocześnie Jowisz wchodzi w retrogradację 20 czerwca, Merkury zmienia kierunek 22 czerwca, a Neptun zaczyna retrogradację 25 czerwca. Może to być okres, w którym rozwinie się komunikacja, ale może iść za tym wiele problemów. Będzie to owocny czas dla artystów i osób pracujących z energiami. 

Cykli wstecznych nie należy się obawiać, ale raczej przyjąć je jako pomoc w rozwoju. Kiedy poświęcimy czas na zagłębienie się w siebie możemy uzyskać dostęp do spostrzeżeń, które w innym przypadku byłby przeoczone. 

Patrycja Ługiewicz

Founder, redaktor, autor