Urodzinowy rytuał dla wiedźm to coś co postanowiłam zrobić dla siebie w dniu swoich urodzin. Co roku miałam wielkie oczekiwania za którymi nic nie szło, dlatego w tym roku chciałam podejść do tego odrobinę inaczej. 

Moje urodziny były kilka dni temu i stwierdziłam, że chętnie podzielę się z Tobą tym rytuałem. Jeśli dzisiaj są Twoje urodziny to mam nadzieję, że masz wspaniały dzień – dzień autentycznych życzeń, radosnych uniesień, kontemplacji i świętowania. Wszyscy powinniśmy spędzać nasze urodziny w takim akompaniamencie. 

Czym właściwie jest urodzinowy  rytuał? 

Urodzinowy rytuał to po prostu celebrowanie tego dnia i ukochanie siebie. Zwykle co roku staram się unikać mówienia, że są moje urodziny, a jednocześnie robi mi się smutno gdy ludzie wokół zapomną. Podejrzewam, że nie jestem w tym sama, hm?

W zeszłym tygodniu skończyłam 26 lat i muszę Wam powiedzieć, że to były NAJLEPSZE urodziny jakie miałam odkąd skończyłem prawdopodobnie 5 lat.

Co jest potrzebne do rytuału urodzinowego?

 • Stare i aktualne zdjęcia
 • Dziennik 
 • Świece 
 • Sól do kąpieli
 • Szklana butelka
 • Marker
 • Kryształy
 • Ulubione kwiaty
 • Ulubiona playlista
 • Śliczna, seksowna piżama
 • Pięknie zapakowany prezent ode mnie dla mnie!

Jak przeprowadzić urodzinowy rytuał?

Rytuał przeprowadzam wieczorem przeddzień urodzin z tego względu, że wieczorem łatwiej mi się wyciszyć przy klimacie świec, a w dzień urodzin nie zawsze mam siłę. 

Ten wieczór jest Twój, także dobrze jest sobie zorganizować przestrzeń wolną od ludzi i gwaru. Wyciszyć się zrobić małe SPA, schłodzić szampana, włączyć ulubioną piosenkę. Dać sobie szansę na najpiękniejsze i najromantyczniejsze spotkanie.. Spotkanie z Tobą. 

Ja zaczynam tak.. 

Najpierw biorę kojącą kąpiel w soli i z kryształami. Myjąc się symbolicznie zmywam ubiegłoroczny ból, smutek, żal, błędy i poczucie winy. Stwórz sobie cudowny, ciepły klimat takim, w którym odpłyniesz. 

Zapal świece, obrzuć wannę płatkami kwiatów, dodaj do wody olejek eteryczny czy sól do kąpieli. Napawaj się zapachami i dźwiękami ulubionej muzyki. Wejdź do wanny i się zrelaksuj.

To jest idealny czas aby odrzucić zmartwienia i krytykę, które nosisz przy sobie. Pozbądź się rozczarowania i wypuść całe poczucie winy! Zaobserwuj czy są rzeczy lub sytuacje, które jakoś wyjątkowy Cię dotknęły czy poruszyły. Postaraj się je odczuć w ciele i poprowadzić tam oddech. Przemywaj ciało wyobrażając sobie, że zmywasz to wszystko z siebie, oddając wodzie, która to transformuje w wspierające doświadczenia i lekcje, które Cię kształtują. Poczuj za to wszystko wdzięczność. 

Wypuść do wody poczucie winy za to, że nie jesteś wystarczająco dobrą mamą, żoną, siostrą, przyjaciółką… poczucie winy za to, że rzeczy nie są takie jak chciałaś, poczucie winy za rzeczy, których nie chciałaś mieć. Zmyj to wszystko..

Odpuść, to jest czysta kartka na kolejny rok Twojego życia. 

Po kąpieli idę do sypialni i zapalam kilka świeczek. W tle nadal gra moja ulubiona muzyka, powietrze wypełnia pachnące kadzidło, a obok łóżka leży bukiet moich ulubionych kwiatów. Ubieram jedwabną piżamę albo coś w czym jest mi komfortowo i czuje się seksownie. 

Następnie siadam do pisania wdzięczności za cały rok. Patrzę przy tym na stare i aktualne fotografie, potem czytam fragmenty z mojego dziennika. Tyle wspaniałych chwil z minionego roku umknęło mojej pamięci..

Później do szklanej butelki wlewamy wodę, wrzucamy płatki kwiatów i kryształy.  A na jej powierzchni piszę o co chciałbym w tym kolejnym roku poprosić. zrealizowanie marzenia lub planu, przezwyciężyć strach lub uwolnić się od starego bólu, doświadczyć nowej wolności, znaleźć nowego przyjaciela, osiągnąć długo oczekiwany cel czy co tam Ci do głowy przyjdzie. Zapisz wszystko. 

Możesz otworzyć szampana i odpakować swój prezent od Ciebie dla Ciebie. I zakończyć ten wieczór jak tylko chcesz. 

rytuał urodzinowy

Jak wpływa na mnie rytuał urodzinowy?

Wiele osób, które nas kochają na pewno spróbuje nas zaskoczyć, ale pamiętaj, że nikt nie może uczcić Twoich urodzin dokładnie takimi jak właśnie potrzebujesz żeby poczuć się ważna. To dlatego, że nikt tak naprawdę nie wie co w tym roku się wydarzyło, co się zmieniło..  nikt inny go nie przeżył. a każdy rok jest inny. Twój mąż, kochanek,  dzieci, przyjaciele i współpracownicy mogą być świadomi tych wydarzeń, ale tylko Twoje autentyczne ja wie, jak głęboko te wydarzenia odbiły się echem.

Najbardziej magiczną rzeczą jaka mi się przydarzyła podczas tego rytuału było to, że nie miałam żadnych oczekiwań wobec innych co do tego jak powinny być obchodzone moje urodziny, co z kolei objawiło się obfitością miłości napływającej od innych.

Z każdym rokiem staje się coraz bardziej swoją najlepszą przyjaciółką i daję sobie to, co przez tak długi czas wydawało mi się, że muszę dostać od innych.

Kiedy uwalniamy innych od potrzeby bycia źródłem naszego szczęścia ironią jest to, że o wiele więcej miłości i aktów życzliwości do nas napływa. A im więcej miłości dajemy sobie, tym głębsze staje się nasze poczucie wartości, dzięki czemu jesteśmy w stanie pozwolić innym nas kochać, zamiast odpychać przez to, że nie czujemy się godni. To piękny efekt!

Jak obchodzisz swoje urodziny? Mam nadzieję, że cokolwiek zrobisz w tym roku w swoje urodziny znajdziesz czas, aby dać sobie czas z samą sobą. 

Dziękuję za przeczytanie. Mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł i znalazłaś coś dla siebie.

Z miłością, 

Namaste!

Patrycja Ługiewicz

Founder, redaktor, autor