• Księżyc w nowiu: 19° Bliźnięta 47′
 • Data: 10 czerwca o 6:52 ET / 3:52 PST
 • Element: Powietrze
 • Władca: Merkury

Czym jest zaćmienie słońca?

Zaćmienia Słońca występują tylko podczas nowiu. Dzieje się tak, ponieważ Księżyc musi stać między Ziemią a Słońcem, co może się zdarzyć tylko podczas tej fazy księżycowej, która powtarza się co około 28 dni. Księżyc przechodzi przed Słońcem, tymczasowo blokując docieranie do nas promieni słonecznych, rzucając cień na Ziemię.

Całkowite Zaćmienie Słońca ma miejsce gdy Księżyc całkowicie przesłania światło Słońca, dzięki czemu widoczna jest tylko słaba korona. Zaćmienie pierścieniowe Słońca ma miejsce, gdy Księżyc pozostawia tylko widoczne zewnętrzne krawędzie Słońca, tworząc pierścień ognia, który otacza Ciemny Księżyc.

Zaćmienia słońca, a węzły księżycowe

Północ (głowa smoka) i węzeł południowy (ogon smoka) to niewidoczne punkty, które wskazują, gdzie występują zaćmienia, czyli gdy orbita Księżyca przecina się z ekliptyką. Tak więc, ponieważ węzły księżycowe zawsze znajdują się w przeciwnych znakach, zaćmienia pojawiają się tylko co sześć miesięcy i w dwóch przeciwnych astrologicznych porach roku. Astrologicznie mają one potężne znaczenie,punktami karmicznymi, które działają jak portale, które przynoszą wypływ nowej energii, możliwości i łączą nas z przeznaczeniem (Węzeł Północny) jednocześnie zamykając cykle karmiczne i rozpuszczając to, co nie może już pozostać (Węzeł Południowy). 

Astrologiczne znaczenie zaćmien słonecznych

Zaćmienia Słońca potrajają energię nowiu, ponieważ ich efekty są znacznie dłuższe, intensywniejsze i głębsze ze względu na wpływ węzłów księżycowych. Na przykład jeśli Księżyc w nowiu reprezentuje początek nowego cyklu emocjonalnego, zaćmienie Słońca reprezentuje kosmiczny reset i zapowiada zupełnie nowy początek.

Zaćmienia Słońca, które dzieją się obok głowy Smoka, która jest punktem wlotu i przeznaczenia, otwierają nowe drzwi, przynoszą zmiany i zwiększają aktywność w obszarze życia, w którym tranzytuje, prowadząc nas do znalezienia nowego celu . Działa w obszarze tego co reprezentuje jego  znak zodiaku i wzmacnia wibrację jego energii, aby zrównoważyć go z przeciwnym znakiem.

Zaćmienie w znaku Węzła Południowego – punktu karmicznego rozpadu i poddania się, wymaga zmiany formy w obszarze, przez który przechodzi. Zaprasza nas do rozwiązania spraw, zrobienia miejsca na wprowadzanie zmian i połączenie się z wyższym celem. 

To czas, który ciągnie nas do głębokiej introspekcji, która jest kluczowa w tej retrogradacji, bo bez względu na to, gdzie spojrzymy, wszystko jest pod mgłą. Prawda i odpowiedzi, których szukamy, leżą w środku i to jest nasz wewnętrzny kompas, który poprowadzi nas we właściwym kierunku. 

zaćmienie słońca

Zaćmienie słońca w bliźniętach 10 czerwca 2021

Zaćmienie Słońca nastąpi przy 19 stopniach Bliźniąt, czyli w powietrznym i zmiennym znaku rządzonym przez Merkurego. To zaćmienie słońca oznacza całkowity kosmiczny reset, otwierając nowy cykl w obszarze naszego życia. Zostaliśmy zaproszeni do połączenia z wyższym celem, a nieznany horyzont rozciąga się przed nami i czeka na odkrycie. Dzieje się tak, ponieważ to wydarzenie będzie miało miejsce obok Węzła Północnego / głowy smoka, punktu przeznaczenia, wskazując nam, że nowe drzwi zostaną otwarte.

Saturn i Uran 14 czerwca zapewnią nam nowy początek związany z tym jak wprowadzamy innowacje w naszym życiu  dostosowując się do nowej rzeczywistości. 

Zaćmienie Słońca i Merkury w retrogradacji do Neptuna

W ten sposób kosmos chce nam uświadomić wszystkie iluzje, w których się znajdujemy właśnie po to abyśmy zbudowali fundamenty na solidnym gruncie, a nie na chmurach. 

Wpływy zaćmień zazwyczaj trwają sześć miesięcy, dlatego warto przy tej okazji popracować z intencjami i planami. Zasadzić ziarna, które rozkwitną wraz z pełnią księżyca w Bliźniętach 18 grudnia. 

Jest to czas burzenia iluzji i tajemnic dlatego niepokój oparty na wątpliwych znakach i irracjonalnych lękach może szczególnie się nasilić. Dlatego najlepiej poświęcić ten czas na wycofanie się i introspekcję, zamiast podejmować decyzje lub pochopnie wyciągać wnioski. W starożytności obawiano się zaćmień Słońca, ponieważ wróżyły one „śmierć”,  strącenie  z piedestału tego co zostało umieszczone na nim przez masy.

Zaćmienie słońca w bliźniętach i retrogradacja

Za każdym razem gdy Merkury wkracza w retrogradację w połowie swojego trzytygodniowego tranzytu tworzy dolną koniunkcję ze Słońcem, wyznaczając początek cyklu. Co ciekawe zbiega się to z dniem zaćmienia Słońca. Retrogradacja Merkurego przychodzi po to abyśmy przejrzeli na oczy, zastanowili się i ponownie ocenili sytuację. Zaćmienie Słońca Węzła Północnego nakreśli nowy cykl osiemnastu lat, ponieważ przez ten czas nie będziemy mieli już tego samego zdarzenia astrologicznego w tym znaku. Merkury zakończył swój tranzyt w retrogradacji 22 maja, ale dopiero 7 lipca wyjdzie ze swojego wstecznego cienia i zacznie oddzielać się od swojego kwadratu z Neptunem. 

zaćmienie słońca

Zaćmienie słońca czerwiec 2021 – znaczenie dla poszczególnych znaków zodiaku

Miejsce, w którym zaćmienie Słońca w Bliźniętach przejdzie na Twoim wykresie wskazuje obszar życia, w którym spotkasz kosmiczny reset i gdzie otworzy się dla ciebie nowa ścieżka i horyzont. Sprawy obecnie mogą stać w martwym punkcie lub nawet zboczyć z kursu, ale wszystko do czasu.

 • Baran: W trzecim domu. Obszar umysłu i komunikacji, idee, edukacja, hobby i zainteresowania, rodzeństwo i przyjaciele oraz najbliższe otoczenie.
 • Byk: ​W drugim domu. Obszar zasobów osobistych, pieniędzy, mienia, systemu wartości i poczucia własnej wartości.
 • Bliźnięta: W pierwszym domu. Stąd obszar jaźni, wyglądu, osobowości; rządzenie Twoim osobistym celem, fizycznym ciałem i tym jak widzą cię inni ludzie.
 • Rak: W dwunastym domu. Stąd obszar nieświadomego umysłu, zdrowia psychicznego, duchowości, izolacji i zamknięcia, zakończeń.
 • Lew: W jedenastym domu. Stąd obszar przyjaciół, grup, społeczności, uznania społecznego, celów i aspiracji.
 • Panna: W dziesiątym domu. Stąd obszar kariery, wizerunku publicznego i statusu społecznego.
 • Waga: W dziewiątym domu. Stąd obszar ekspansji, długoterminowych podróży, wyższej wiedzy, wyższego wykształcenia, przekonań filozoficznych i religijnych, etyki, wartości moralnych.
 • Skorpion: W ósmym domu. A więc obszar transformacji, okultyzm, wspólne zasoby, cudze pieniądze, podatki, kredyty, inwestycje; seks i intymność, którą dzielisz z partnerem.
 • Strzelec: W siódmym. A więc obszar relacji, partnerstw biznesowych, kooperacji, praw i umów.
 • Koziorożec: ​W szóstym domu. Stąd obszar zdrowia i dobrego samopoczucia, pracy usługowej i środowiska pracy, codziennych zadań, rutyny i produktywności.
 • Wodnik: ​W piątym domu. Stąd obszar zabawy, romansu i randek, kreatywności, projektów, dzieci i płodności.
 • Ryby: W czwartym domu. A więc obszar domu, rodziny, miasta rodzinnego, twoich korzeni, przeszłości i świata wewnętrznego.

Patrycja Ługiewicz

Founder, redaktor, autor