Księżyc w Nowiu w skorpionie będzie miał miejsce 4 listopada 2021 roku, co to dla nas oznacza? Może na początek spójrzmy na sam znak Skorpiona, co reprezentuje? Skorpion jest często mylony ze znakiem ognia. W rzeczywistości jest znakiem wodnym, który czerpie swoją siłę z psychicznej i emocjonalnej sfery. Podobnie jak inne znaki wodne, Rak i Ryby, Skorpion jest niezwykle intuicyjny.

Co charakteryzuje księżyc w Nowiu w Skorpionie?

To co  charakteryzuje Skorpiona to zdecydowanie jadowite ukąszenia. Skorpiony czyhają i atakują, gdy najmniej się tego spodziewasz. Nie oznacza to, że ich intencje są koniecznie nikczemne. Skorpiony po prostu wiedzą, czego chcą i nie boją się ciężko pracować i grać w długą grę, aby to zdobyć. Nigdy nie pokazują swoich kart, a ich tajemnicza natura sprawia, że ​​są tak uwodzicielskie i urzekające. Skorpion to znak najściślej związany z seksem. Seks to nie jest dla nich tylko przyjemność, pragną również fizycznej bliskości, duchowego oświecenia i emocjonalnej intymności  jaką może dawać seks.

Skorpion jest pod znakiem Plutona, planety, która rządzi zarówno zniszczeniem, jak i transformacją. W dobry dzień energia Skorpiona jest ambitna i kusząca. Jednak w zły dzień mroczna strona  jest napędzana nieustającym pragnieniem kontroli.

Skorpion, jako jeden z nielicznych znaków zodiaku reprezentowany jest przez trzy archetypySkorpiona, Orła i Feniksa. Każde z tych zwierząt obrazuje różną fazę, przez którą dane nam jest przechodzić, gdy pracujemy z energią tego znaku zodiaku, której napływu możemy spodziewać się już w niedługo..

Zastanawiałeś się może kiedyś przez jakie to zmiany w swoim krótkim życiu musi przejść malutki skorpion, który całe swoje życie spędza na ziemi? Co sprawia, że zamienia się w majestatycznego orła? Co musi wydarzyć się w życiu skorpiona, by do tej właśnie fazy doszedł?  Skorpion musi całkowicie utracić część życia, którą prowadził, by metamorfoza mogła nastąpić. 

Nów w Skorpionie 2021 – co nas czeka?

Księżyc w Nowiu w Skorpionie, który będzie miał miejsce z 4 na 5 listopada to najlepszy moment, by przysiąść i zastanowić się nad tym, jak ten mały skorpion może zamienić się w przepięknego orła  – przecież praktycznie każdy z nas, w pewnym momencie swojego życia, przeżył jakieś ciężkie doświadczenie, które wyrwało nas z naszej strefy komfortu i w jakiś sposób zmieniło. To właśnie takie zdarzenia, te punkty na mapie naszej przemiany, sprawiają, że stajemy się jeszcze bardziej sobą.  Księżyc w Nowiu w Skorpionie przedstawia transformację, a być może dla Ciebie stanie się katalizatorem, który popchnie do  rozwoju (osobistego bądź duchowego). 

księżyc w Nowiu w Skorpionie

Księżyc w Nowiu w Skorpionie – jaka będzie jego energia? 

Ten nów jest nastawiony na to, by inspirować nas do zmiany w życiu. Pomyśl więc o tym, co chciałbyś zmienić, a potem ustaw swoje intencje tak, by prowadziły do tego, co chcesz osiągnąć w tym okresie. Pracuj z energią Nowiu ostrożnie, sprecyzuj swoje intencje i wizje. 

Skorpion to znak rządzony przez wodę, która przeważnie jest w równowadze z Księżycem. Jednak, energia Skorpiona może powodować wahania nastrojów, a nasz poziom energii i emocje mogą być ciężkie do opanowania. Często podczas Nowiu mamy tendencję do wycofywania się w głąb siebie, a energia Skorpiona jest dodatkowo nastawiona na głęboką refleksję. Może zdarzyć się, że w czasie tego Nowiu będziemy zagłębiać się w najczarniejsze zakątki naszego umysłu i serca, odsłonimy głęboko skrywane uczucia. Można wręcz powiedzieć, że tematem przewodnim tegorocznego Nowiu w Skorpionie jest pozbycie się wstydu, przepracowanie i uwolnienie tego uczucia

Wstyd sprawia, że czujemy się źle, że coś jest z nami nie tak. Wstyd pozwala nam wierzyć w to, że pomyłki i błędy, które się pojawiają na naszej drodze, pojawiają się tam ze względu na to, że to z nami jest coś nie tak. I podczas gdy energia tego nowiu może sprawić, że utoniemy głębiej w takim myśleniu, może także sprawić, że się od niego uwolnimy.

Nie musimy być idealni, by żyć pięknym życiem. Nie musimy rezonować zawsze na najwyższych wibracjach w każdej sekundzie naszego życia. Nie musimy nic „naprawiać”. Możemy czuć się popsuci – ale prawdą jest to, że zawsze jesteśmy całością.

Rytuał na księżyc w Nowiu w Skorpionie

Poniżej przedstawiamy Wam rytuał, który pomoże przetrwać i przeprowadzić Cię przez ten czas pełen wyzwań. 

Będziesz potrzebować: 

 • narzędzie do oczyszczania (ususzone zioła, np. biała szałwia)
 • kartkę i coś do pisania 
 • gumkę recepturkę bądź kawałek sznurka
 • Twój ulubiony kryształ

Jak wykonać rytuał na nów księzyca w Skorpionie?

 1. Znajdź wygodne miejsce, gdzie nikt nie będzie Ci przeszkadzać. Zacznij od oczyszczenia aury wokół siebie, a następnie całego otoczenia wokół. 
 2. Po oczyszczeniu, usiądź wygodnie i wykonaj wybraną przez siebie medytację (na przykład medytację góry, która znajdziesz tu). W czasie medytacji możesz trzymać w ręku wybrany przez siebie kryształ, bądź położyć go na kolanach lub brzuchu, jeśli medytujesz, w taki sposób, że jest to możliwe. 
 3. Po medytacji weź wcześniej przygotowaną kartkę i coś do pisania i zacznij pisać „Kocham siebie pomimo…”, wypełniając pustą przestrzeń. Zapisz w ten sposób całą stronę (tył również, jeśli jesteś w stanie) aż skończy się puste miejsce. Możesz napisać na przykład: 

– Kocham się pomimo blizny na nodze.

– Kocham się pomimo, że nie czuję się pewnie w tej relacji. 

– Kocham się pomimo zmian, które następują w moim życiu. 

 1. Gdy skończysz, pomyśl chwilę nad tym co napisałeś i jakie emocje to w Tobie obudziło. Posiedź z czymkolwiek co przyjdzie i sprawdź czy kochasz się mimo tego. 
 2. Następnie zacznij zaginać kawałek papieru w najmniejszy możliwy do złożenia kwadracik. Zabezpiecz go sznurkiem bądź gumką recepturką. 
 3. Weź swój kryształ i wyszepcz do niego intencję miłości lub cokolwiek co przyjdzie ci w tym momencie do głowy. Następnie połóż kryształ na złożony przez Ciebie wcześniej papier. 
 4. Połóż kamień i kartkę obok swojego łóżka na noc. Możesz używać tego samego kryształu również przez kolejne siedem dni do medytacji. 

Po rytuale koniecznie wypij dużą szklankę czystej wody! I daj znać jak odczuwasz nadchodzący księżyc w nowiu w Skorpionie. 

Pięknego Nowiu w Skorpionie! Namaste!

Patrycja Ługiewicz

Founder, redaktor, autor