Niebieska pełnia księżyca to wyjątkowe zdarzenie astrologiczne. Niebieskim księżycem w pełni nazywamy drugą pełnię księżyca w tym samym miesiącu – w tym wypadku mamy ją pod znakiem emocjonalnych Ryb. Wbrew wszystkiemu nie jest to aż tak rzadkie zjawisko jak na przykład całkowite zaćmienie Słońca, które można obserwować mniej więcej raz na trzysta siedemdziesiąt pięć lat! Niebieska pełnia zacznie się jutro 31 sierpnia 2021 (czwartek). 

Ciekawostka: W latach 40 niebieski księżyc definiowany był jako czwarta pełnia księżyca w sezonie. W 1946 r. magazyn astronomiczny Sky & Telescope opublikował fałszywe informacje, które definiowały niebieski księżyc jako drugą pełnię księżyca w danym znaku zodiaku. Definicja ta stała się bardzo popularna i była wielokrotnie powtarzana. Dziś uważana jest za alternatywną definicję, a nie błąd.

Księżyc w pełni w astrologii jest energetycznym punktem kulminacyjnym miesięcznego cyklu księżycowego więc często powoduje przeładowania emocjonalne. Ze względu na to, że nasze uczucia i pewne życiowe sytuacje często również osiągają kulminację podczas pełni jest to świetny czas na wyrzucenie wszystkiego co już nam nie służy. Warto wykorzystać ten moment do zrobienia miejsca na świeżą energię w naszym życiu. Sierpniowa pełnia 2023 roku jest wyjątkowa ponieważ jest drugą pełnią księżyca w tym miesiącu tym razem w Rybach – jest to więc właśnie Niebieska Pełnia księżyca. Duchowe znaczenie niebieskiego księżyca w pełni odnosi się do ponownego przyjrzenia się buntowniczym i niekonwencjonalnym kwestiom oraz znalezienia nowych sposobów na nawiązanie kontaktu z najbliższym otoczeniem.

niebieska pełnia księżyca

Niebieska pełnia księżyca – duchowe znaczenie 

Ryby, znak zodiaku rządzony przez Neptuna, symbolizują marzenia, intuicję i emocjonalną głębokość. To znak, który otwiera nas na subtelniejsze aspekty istnienia, zachęcając do kontemplacji i medytacji. Pełnia księżyca w tym znaku jest wyjątkowo związana z emocjonalnym i duchowym oczyszczeniem.

W dniu 31 sierpnia, Saturn i Jowisz będą ustawione w koniunkcji w znaku Strzelca, co tworzy silne pole energetyczne sprzyjające duchowemu zrozumieniu i rozwojowi. Mars w znaku Lwa sprzyja odwadze i wyrażaniu własnego „ja”, a Wenus w znaku Panny może dodawać praktycznego, zorganizowanego podejścia do uczuć i relacji.

Pełnia w Rybach uwydatnia potrzebę połączenia z głębszymi warstwami naszej świadomości. Jest to czas, w którym łatwiej jest nam zrozumieć siebie i innych na bardziej subtelnych, duchowych poziomach. Niebieski księżyc tylko potęguje te energie, sprawiając, że jest to idealny czas na głębokie duchowe praktyki, takie jak medytacja, modlitwa czy też różnego rodzaju rytuały.

Występujący w języku angielskim frazeologizm once in a blue moon (polsk. od wielkiego dzwonu, raz na ruski rok) pokazuje to, jak rzadko mamy dwie pełnie księżyca w ciągu jednego miesiąca lub sezonu astrologicznego. Dlatego nie prześpij tej mistycznej chwili oraz jej magicznej otoczki. Jest to idealna okazja, aby medytować, manifestować i uleczać.

Rytuał na niebieską pełnie 

Pod koniec dnia znajdź chwilę, aby połączyć się z boską energią, jakiekolwiek ma ona dla Ciebie znaczenie. 

Potrzebne będą:

  • Kwiaty sezonowe
  • Świeca
  • Kartka i długopis
  • Naczynie do palenia
  • Kadzidło – drzewo sandałowe, lawenda, szałwia i Palo Santo, które mają właściwości oczyszczające.
  • Karty z przesłaniami

Umieść te przedmioty na swoim ołtarzu. Twoim ołtarzem może być cokolwiek, szafka, komoda czy biurko. Zapal świecę i kadzidło, a następnie powtórz te słowa:

“Cesarzowa równowagi, łaski, sprawiedliwości i piękna

W świetle tego niebieskiego księżyca uwolnij wszelkie znane i  nieznane przeszkody i blokady, Poprowadź je w kierunku Matki Ziemi tuż pod moimi stopami 

Przetransformuj to swoim potężnym blaskiem i przygotuj mnie na przyjęcie Twej obfitości. “

Ten rytuał najlepiej wykonywać na ziemi w świetle księżyca. Jednak jeśli nie masz możliwości by wykonać go w ten sposób – nic się nie stanie. Znajdź spokojne miejsce, w którym nikt Ci nie przeszkodzi. Wykorzystaj do niego rzeczy opisane powyżej. Zanim zaczniesz, zamknij oczy i wyobraź sobie biały promień światła schodzący z księżyca i otaczający Cię swoją energią. Kiedy już wyobrazisz sobie swoje światło, otwórz oczy i zapal świecę. Stwórz z kwiatów krąg dookoła świecy, oczyść przestrzeń i wycisz się. Możesz tutaj pokusić się o napisanie listu ze wszsytkim czego już nie chcesz w swoim życiu, a następnie spal go i po rytuale popiół rozsyp w świetle księżyca na dworze – potraktuj to jako oczyszczenie przed ładowaniem energią niebieskiej pełni.

Teraz weź kryształ kwarcu w obie ręce i przeczytaj następującą inwokację:

“Niebieski księżycu, niebieski księżycu. Modlę się do ciebie. Szukam Twojej siły i jasności. Pobłogosław mnie teraz, póki jeszcze tu jesteś, by utrzymać Twoją siłę przez cały rok.

Gdy nadejdzie czas Twojego powrotu. Zobacz we mnie wszystko, czego się nauczyłam. Teraz zabierz ode mnie ból, niezgodę i złość. I kiedy Twoje niebieskie spojrzenie zacznie słabnąć. Będę wiedziała, że uwalniam strach. W tym miejscu na pewno znajdę światło Mojej duszy, które jest Boginią”

Wyobraź sobie siłę Niebieskiego Księżyca wlewającą się do kwarcu. Kiedy będziesz gotowy otwórz oczy. Noś kryształ ze sobą codziennie, noś go jako biżuterię lub zostaw w widocznym miejscu do czasu powrotu Niebieskiego Księżyca. Następnie wyviągnij karte z przesłaniem. Daj sobie chwile na uczucia, zobacz jakie emocje przychodzą, co Ci towarzyszy? 

Niebieska pełnia księżyca w Rybach 31 sierpnia 2023 roku to wydarzenie, które niesie ze sobą potężną falę duchowej i emocjonalnej energii. To okazja, by zanurzyć się w głębokich wodach naszej psychiki i ducha, poszukując prawdy, przebaczenia, i głębszego zrozumienia. Nie przegap tego wyjątkowego astrologicznego zdarzenia, które może być bramą do głębszego poznania siebie i otaczającego nas świata.

Obyś znalazła wszystko, czego potrzebujesz by wzrastać..

Patrycja Ługiewicz

Founder, redaktor, autor