We wtorek 14 czerwca będziemy obserwować na niebie piękną truskawkową pełnię księżyca w znaku strzelca. Truskawkowa pełnia księżyca to zazwyczaj ostatnia pełnia wiosny lub pierwsza pełnia lata. Nazwa wzięła się oczywiście od sezonu truskawkowego. Księżyc ten jest piękny, duży i złocisty dlatego nie możesz tego przegapić

Ostatnio mieliśmy wiele skomplikowanych retrogradacji i zaćmień, jednak Strzelec jest znany ze swojej hojności, waleczności, poszukiwań, a przede wszystkim optymizmu. To brzmi znacznie lepiej niż retrogradacja Saturna, prawda? 

Truskawkowa pełnia będzie drugim superksiężycem w 2022 roku! Powszechną definicją superksiężyca jest “Księżyc w pełni, który znajduje się w odległości co najmniej 90% perygeum (czyli punktu, w którym Księżyc jest najbliżej Ziemi)”. A nasz księżyc 14 czerwca znajdzie się w odległości 222 238,4 mil (357.658 km).

Jak zadziała na nas truskawkowa pełnia księżyca w Strzelcu?

W tej chwili jesteśmy w czasie odkrywania różnych zainteresowań, fascynacji drobiazgami świata. Jeśli Bliźniak zajmuje się szczegółami, to Strzelec (który znajduje się naprzeciwko Bliźniąt) będzie miał większy obraz, szersze postrzeganie. Stąd ta lunacja sugeruje, żebyś zrobił coś nietuzinkowego i nieco bardziej spektakularnego niż dotychczas.

Rzeczywiście Strzelec to głęboki i filozoficzny znak. Symbolicznie jego łuk i strzała wskazują na sferę prawdy wyższego rzędu

Truskawkowa pełnia księżyca pokaże nam punkt w naszej podróży między tym co chcieliśmy zrobić i osiągnąć w 2022 roku, a tym, gdzie obecnie się znajdujemy. 

Ta lunacja to też czas gdy dwie potężne koniunkcje wystąpią jednocześnie, odpowiednio między Wenus i Uranem oraz Marsem i Chironem. W sumie oznacza to, że czerwcowa pełnia księżyca 2022 w Strzelcu jest niesamowicie potężną lunacją – która pozostawi na nas ślad. Zrobi to prosząc nas, abyśmy byli otwarci na zmiany i zaakceptowali, że nawet jeśli wydarzenia nie idą zgodnie z planem, wciąż za zakrętem tej całej fabuły jest piękna droga. Chciałabym również, abyście porzucili swoje mechanizmy obronne, lęki i powitali szansę na nowy początek. Zaufaj sobie i swojej intuicji – znasz prawdę albo wkrótce poznasz.

Truskawkowa pełnia księżyca

Rytuał na truskawkową pełnię księżyca

Początek lata to czas radowania się bogactwem natury. Ten rytuał wykorzystuje pyszne truskawki, aby połączyć Cię z miłością, szczęściem, dobrobytem, ​​seksualnością i płodnością.

Nadchodzącą pełnia zwiastuje, że drobne, gwiaździste kwiaty truskawek przekształcą się w słodkie, dojrzałe owoce. Lato to czas wytchnienia, kiedy poświęcamy czas na wygrzewanie się na słońcu, kontakt z naturą i ponowne połączenie z samym sobą. Czas wydaje się nieco zwalniać wraz ze wzrostem temperatur, zachęcając nas do delektowania się dłuższymi dniami w cieniu drzewa.

Ta pierwsza letnia pełnia księżyca to doskonały czas, aby zwolnić i poczuć wdzięczność za obfitość obecną w naszym życiu wiedząc, że ta praktyka pomoże nam rozpoznać i przyciągnąć więcej takich doświadczeń. Energetyczne nasiona, które teraz sadzimy, będą rosły i kwitły przez cały sezon letni. Praktykowanie uważności poprzez rytuał może pomóc nam pielęgnować te nasiona, aby zapewnić obfite zbiory.

Truskawkowa pełnia księżyca – rytuał z truskawką 

Wiele z moich ulubionych rytuałów obraca się wokół jedzenia sezonowego. Przygotowanie jedzenia jest chyba najstarszą formą magii. Kiedy przygotowujemy jedzenie z miłością i intencją, cofamy się w czasie i ujmujemy kawałek ognia i magii z paleniska naszych przodków.

Każdy owoc, warzywo, zioło, przyprawa, nasiono, ziarno i orzech, które wkładamy do naszego ciała ma zarówno odżywcze właściwości jak i te magiczne „energetyczne”. Niesamowita moc i alchemia jedzenia — mieszając odpowiednie składniki, tworzymy posiłki, które są pyszne, bogate w składniki odżywcze, ale i zbudowane z potężnej energii i intencji.

Przygotuj jakieś pyszne danie z truskawką, to może być sałatka, gofry czy cokolwiek innego. Wyobraź sobie, że każdy składnik dodajesz do “mikstury miłości”, która odżywi Cię wewnętrzne. Postaraj się zjeść ten posiłek uważnie. Zrób z jedzenia eksploracje po smakach, teksturach i dźwiękach. 

Rytuał Truskawkowego Księżyca

Truskawki mają pewne szczególne symboliczne znaczenie – miłość, szczęście, dobrobyt, zmysłowość i płodność. W tym prostym rytuale możesz skupić się na jednej lub wszystkich tych rzeczach, aby pomóc wciągnąć ich więcej do swojego życia.

Będziesz potrzebował:

 • Świecy
 • Trzy do pięciu świeżych truskawek
 • Długopisu i papieru
 1. Zapal świecę i skup się na płomieniu. Zastanów się czego chciałabyś więcej w swoim życiu. Czy Twoje przyjaźnie mogłyby być silniejsze? A może chciałabyś mieć więcej czasu na nic nie robienie?

   

 2. Weź do ręki truskawki i trzymaj je. Zamknij oczy i pomyśl o tym jak czują się na Twojej skórze, jak Ty je odczuwasz. Teraz wróć do tego czego chcesz więcej i zastanów się, w jaki sposób ta rzecz jest już obecna w Twoim życiu. To jest klucz do manifestacji – przyznanie, że już posiadamy przynajmniej część tego, czego pragniemy. Manifestacja to tylko przyzwolenie na rozwój.

   

 3. Pozwól, aby te dobre wspomnienia i uczucia przepłynęły przez Ciebie całą. Poczuj jak ta energia wpływa do truskawek, wypełniając je, aż zaczną pulsować. Zjedz truskawki jedną po drugiej, pozostając w uczuciu obfitości, które właśnie wyczarowałaś.

   

 4. Teraz zrób listę wszystkich wspomnień , wydarzeń, ludzi i rzeczy, które przynoszą Ci radość i napisz dlaczego dają Ci szczęście. Złóż kartkę i trzymaj ją w miejscu, w którym zobaczysz ją codziennie. 

Ta truskawkowa pełnia księżyca to będzie wyjątkowy czas, dlatego razem z moją bratnią duszyczką Kamilą z Pohimi organizujemy piękny kobiecy krąg, który będzie miał miejsce w Poznaniu. Spotykamy się, aby połączyć się przy świetle księżyca, przepalić to co nam już nie służy i zaprosić do życia obfitość, radość i miłość. Kręgi są bezpłatne, ale będzie nam bardzo miło jeśli coś do niego w niesiesz to może być jedzenie, picie czy co tylko przyjdzie Ci do głowy. Serdecznie zapraszamy, ta pełnia to wielka moc, a przy kobiecej energii grupy mogą naprawdę dziać się cuda!

Patrycja Ługiewicz

Founder, redaktor, autor