Różowy księżyc w pełni będzie miał miejsce 24 kwietnia. Robi niesamowite wrażenie i magiczną aurę! 

Różowy księżyc w pełni 2024 

Poniedziałek 24 kwietnia 2024 będzie widoczny wyczekiwany przeze mnie kwietniowy różowy księżyc w pełni. Jest pierwszym z dwóch super księżyców w tym roku – będzie widoczny po zachodzie słońca i osiągnie najlepszą widoczność o 5:33.

W tym roku będziemy mieli do czynienia z dwoma superksiężycami, z których pierwszy będzie miał miejsce 24 kwietnia, a drugi w maju. Średnio takie księżyce są około 7% większe i około 15% jaśniejsze niż typowy Księżyc w pełni. Oczywiście nie będzie świecił różowym neonem, różnice w barwie mogą być nie do zauważenia gołym okiem. Niemniej jednak jest to coś co warto zobaczyć. Najlepiej udać się za miasto gdzieś gdzie będzie widać czyste niebo. 

Dlaczego różowy księżyc?

Tradycyjnie każda nazwa Księżyca w pełni była stosowana dla całego miesiąca księżycowego, w którym występowała, a nie tylko do dnia pełni Księżyca. Różowy księżyc to czas rolników. Nazwa nawiązuje do kolorów kwitnących wiosną kwiatów chociaż chcielibyśmy, aby miała związek z kolorem Księżyca. 

Ten kwietniowy księżyc możn znaleźć pod wieloma nazwami takimi jak księżyc topniejących lodów, wschodzący księżyc roślin czy księżyc czerwonej trawy, księżyc wracających kaczek. Wszystkie jednak nawiązują one do wiosny i budzącej się do życia przyrody.

Różowy księżyc

Rytuał na różowy księżyc w pełni – co potrzebujesz?

  • Kryształy (selenit lub kamień księżycowy)
  • Różowe i białe płatki kwiatów 
  • Różowa sól himalajska 
  • Podgrzewacze lub świece (różowe lub białe)
  • Palo Santo lub Szałwia
  • Olejek różany
  • 3 szklanki wody

Jak wykonać rytuał różowego księżyca?

Umyj swoje kamienie i kryształy pod bieżącą zimną wodą (z wyjątkiem selenitu, selenit nigdy nie powinien zmoknąć). Jeśli masz miejsce na zewnątrz ogród, taras, balkon umieść wszystkie kryształy tak, aby miały dostęp do światła księżyca, jeśli nie połóż je na parapecie.  

Energia tego wieczoru będzie bardzo wysoka. Rytuał najlepiej wykonać w dowolnym momencie po godzinie 20:00 wtedy zacznie narastać oddziaływanie księżyca.  

Najpierw nalej do 3 szklanek wody i zostaw je na parapecie.

Zrób kąpiel i tuż przed zakręceniem wody dodaj garść różowej soli himalajskiej (lub opcjonalnie soli morskiej), garść różowych płatków, kilka kropli olejku różanego. Zapal świece i wyłącz światła w łazience. Zapal trochę szałwii, palo santo lub kadzidła różanego, najlepiej zostawić uchylone drzwi lub okno.  Tuż przed wejściem do wanny weź długi, głęboki oddech, aby uspokoić umysł, ciało i duszę! 

Różowy księżyc

Afirmacja na różową pełnię księżyca

“Jestem wodą, jestem księżycem, jestem ziemią, jestem plonem. “

Powtarzaj POWOLI tyle razy ile czujesz się albo aż będziesz miał naturalnie wywołany uśmiech na twarzy.

Zwróć uwagę na otaczające Cię zapachy, sposób, migotanie światła świecy lub sposób, w jaki woda porusza się po ciele … zwróć uwagę na wszystkie swoje zmysły! Zanurz się w tej chwili. 

Jeśli nie masz wanny możesz wykonać rytuał jako SPA dla stóp w misce. 

Kiedy będziesz gotowy do wyjścia z wanny zrób to powoli, ubierz się świadomie i wyczyść wannę – nie chcemy zastoju energii blokującej przepływ całej tej pięknej energii jaką wniesie Różowy super księżyc. Proponuję ubrać się w ulubioną piżamę lub bieliznę, wypić jedną pełną szklankę wody z trzech, które wcześniej zostawiliśmy na parapecie, wyjść na zewnątrz, spojrzeć na księżyc i ponownie wyrecytować swoją afirmację

Połóż się wygodnie i wizualizuj Księżyc, naprawdę pozwól sobie go zobaczyć, a kiedy będziesz mógł go wyobrazić sobie w całym jego pięknie, ponownie wyrecytuj swoją afirmację do Księżyca.  Weź drugą szklankę wody do łóżka i pij powoli przed zaśnięciem. 

Przedostatnią częścią tego błogiego rytuału jest zapisanie tego co chcesz zamanifestować od teraz do następnej pełni księżyca! Umieść kartkę pod ulubionym kryształem i zostaw go na noc na zewnątrz lub połóż go pod poduszką.

Kiedy obudzisz się rano powinieneś wypić trzecią i ostatnią szklankę wody naładowanej księżycem! Wyjdź na zewnątrz i podziękuj Matce Ziemi i Księżycowi za naenergetyzowanie i ochronę. Weź kartkę z manifestacją i bezpiecznie ją spal. Popiół rozsyp w doniczkowych kwiatach lub gdzieś w ogrodzie.

Życzę Wam pięknej różowej pełni!

Patrycja Ługiewicz

Founder, redaktor, autor