Dobre akcesoria do jogi, czyli jakie? To jest pytanie, które zadają sobie najczęściej osoby początkujące! Odpowiedź jest jednak bardzo prosta. Dobre akcesoria do jogi to te dopasowane do Twojego ulubionego rodzaju jogi, a przede wszystkim wykonane z wysokiej jakości surowców. Podczas praktykowania jogi, bardzo ważne jest, aby akcesoria, których używamy pomagały utrzymać jednostajną pozycję przez dłuższy czas. Ich zadaniem jest też pomoc w wykonaniu niektórych bardziej wymagających asan. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby dobrać akcesoria i gadżety, które będą niezbędne właśnie dla Ciebie. 

Dlaczego warto używać dobre akcesoria do jogi?

Akcesoria do jogi to niezbędna pomoc na każdym etapie przygody z jogą. Ich zadaniem jest poprawić komfort praktyki jogi, ale też zminimalizować ryzyko powstania urazów. Dobre akcesoria do jogi sprawią, że stawy nie będą obciążone, a utrzymanie jednostajnej pozycji stanie się łatwiejsze. A to z kolei sprawi, że podczas praktyki początkująca osoba więcej uwagi poświęci na oddech i dokładne wykonywanie wszystkich asan.  Używanie akcesoriów do jogi angażuje całe organizm i z ich pomocą wzrasta świadomość ciała. 

Dobre akcesoria do jogi – czyli jakie?

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z jogą, to podstawą jest zakup dobrej maty do jogi. Mata musi być dobrana do praktyki jogi, którą praktykujesz. Każdy rodzaj jogi wymaga innej przyczepności do podłoża, co wiąże się z rodzajem maty. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup odpowiedniej maty do jogi, sprawdź, czy mata jest antypoślizgowa i jak łatwo jest ją utrzymać w czystości. Mata do jogi powinna być wygodna, a tworzywo, z którego jest wykonana elastyczne i miękki. To na co należy zwrócić uwagę to wymiary, zarówno długość, jak i szerokość powinny być dopasowane do wzrostu praktykującego. 

dobre akcesoria do jogi

Z czego powinny być wykonane dobre akcesoria do jogi?

Joga to nie tylko sama praktyka, ale też sposób na życie, który łączy się z bliską obecnością natury, dlatego tak ważne jest, aby wszystkie akcesoria wykonane były z naturalnych materiałów. Świetnym wyborem są antypoślizgowe maty kauczukowe do jogi albo te wykonane z PVC lub TPE. Te materiały są biodegradowalne i bardzo wytrzymałe. Zachowują swoją formę nawet kilka lat. Do maty warto dobrać odpowiedni pokrowiec, tak aby podczas przenoszenia mata do jogi nie uległa zniszczeniu. 

Klocki do jogi też powinny się znaleźć w wyposażeniu każdego jogina. Dostępne są różne rozmiary i materiały, a więc także w tym przypadku, możesz wybrać model dopasowany do swoich potrzeb. Klocki do jogi z korka to najchętniej wybierany model przez joginów na każdym etapie swojego rozwoju. 

Poduszka do jogi z lnu wypełniona łuskami gryki to świetne rozwiązanie dla osób, które oprócz jogi uwielbiają medytować. Poduszka wykonana jest z naturalnych materiałów, a dodatkowo idealnie dopasowuje się do kształtów ciała. 

Czym charakteryzują się dobre akcesoria do jogi?

Wciąż zastanawiasz się, czym charakteryzują się dobre akcesoria do jogi? Przede wszystkim tym, że dobre akcesoria do jogi są dopasowane do Twoich potrzeb! Warto też wybierać materiały, które są przyjazne dla naszej planety. Wiele akcesoriów wykonanych jest z naturalnych materiałów lub tych łatwo biodegradowalnych. Warto też wybrać akcesoria, które podobają Ci się wizualnie. Dzisiaj dostępne są różne kolory i wzory, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. To jakimi kolorami otaczasz się podczas praktyki jogi, wpływa na Twoje samopoczucie i uczucie relaksu. 

Patrycja Ługiewicz

Founder, redaktor, autor