Nów księżyca w Pannie będzie miał miejsce 7 września 2021 r. W tym czasie ważne jest, aby być  wobec siebie cierpliwym i dostroić się z tym co jest dla nas odpowiednie i ważne.

Uziemiające energie Panny będą teraz naszym przewodnikiem. Pozwól tej energii zakorzenić się w umyśle, ciele i duszy. Nessus (asteroida uzdrawiania rodów) będzie bardzo aktywna podczas wrześniowego nowiu i jest inspiracją dla rytuału, który opisałam poniżej. Księżyce w nowiu zawsze reprezentują początek nowego cyklu księżycowego. To czas, w którym energia wchodzi do wewnątrz. Możemy wykorzystać ten wewnętrzny przepływ zastanowić się nad tym co chcemy zaprosić do naszego życia.

Pod księżycem w nowiu niebo jest ciemne co symbolizuje dwie rzeczy. Nieświadomość tego co ma nadejść i akceptacje czasu ciemności i niepewności. Ta ciemność symbolizuje również potrzebę wejścia do wnętrza i oderwania się od jasnego świata zewnętrznego.

Jednak ciemne nocne niebo jest również symbolem potencjału. To puste płótno, czysta tablica, która czeka tylko na wypełnienie przez Twoją inspirację. Kiedy noc jest ciemna, a niebo jest bezksiężycowe mamy moc tworzenia i sadzenia nasion intencji dla nadchodzącego cyklu. 

W Pannie w nowiu jest energia, która prowadzi nas do odkrywania nawyków, przekonań lub postaw, które zbieraliśmy od dzieciństwa, ale które już nam nie służą. To silna energia, która prowadzi nas ku uzdrawianiu ran rodów. Są to rany, które nie pochodzą z tego życia, ale są odziedziczone zarówno po naszej ziemskiej jak i duchowej rodzinie.

nów w pannie

Księżyc w Nowiu w Pannie, a  asteroida Nessus

W mitologii greckiej Nessus był centaurem i powierzono mu przewiezienie żony Herkulesa, Deianeiry przez rzekę. Nessus zgodził się pomóc, ale podstępnie wykorzystał to również jako okazję by ją zgwałcić. 

Hercules bohatersko przybył na ratunek Deianeirze, strzelił i zabił Nessusa za pomocą zatrutej strzały. Gdy Nessus leżał umierający heros oddał trochę swojej zatrutej krwi Deianeirze mówiąc jej, że jest magiczna i może jej użyć jeśli Herkules kiedykolwiek okaże się niewierny, a on zawsze wtedy do niej wróci.

Deianeira podejrzewając zdradę naznaczyła koszulę Herculesa krwią. Hercules ubrał ją i chwilę później padł umierając od trucizny, którą wypuscił Nessus. Deianeira  zrozpaczona tym co zrobiła popełniła samobójstwo.

Ta historia opowiada o zemście, przemocy, nadużyciach, zdradzie, nieufności, winie i śmierci, które mogą być tematami powiązanymi z silnym oddziaływaniem Nessusa podczas nowiu. 

Energia tej asteroidy może przeniknąć do naszej świadomości, pozwalając nam zobaczyć, gdzie mogły się odegrać podobne motywy w naszym życiu lub rodzie.

nów w pannie

Rytuał na nów księżyca w Pannie

Ten rytuał poprowadzi Cię do Twojego wewnętrznego dziecka, zapewni Ci również uczucie wsparcia i bezpieczeństwa. Mam nadzieję, że pod koniec tego rytuału poczujesz się w pełni kochana i akceptowana. 

Rytuał Panny w nowiu 

Będziesz potrzebować:

  • Coś  do oczyszczania (np. Palo Santo, woda księżycowa, dzwonki itp.)
  • Długopis i papier lub dziennik
  • Świeca
  • Filiżanka Herbaty Ziołowej 

Wskazówki:

  1. Zacznij od oczyszczenia aury i otoczenia za pomocą wybranego przedmiotu, wypowiadając:

„Każdego dnia kocham się bardziej. Każdego dnia pracuję, aby uwolnić się od stresu i niepokoju. Dziś wspieram swój organizm oczyszczając i uwalniając wszystko, co mnie blokuje, wszystko co mnie ogranicza i wszystko co trzyma mnie w strachu. Czuję lekkość, czuję otwartość. Jestem miłością. Moja energia jest chroniona i czysta. Dziękuję”

Następnie oczyść otoczenie recytując:

„Używam mocy miłości i światła, aby oczyścić i ochronić tę przestrzeń. Ta przestrzeń jest magnesem radości i atraktorem wszystkiego co dobre. Moja przestrzeń jest oczyszczona, moja przestrzeń jest chroniona. Dziękuję.”

  1. Zapal świeczkę i usiądź w wygodnym miejscu ze swoim dziennikiem i długopisem. Wybierz jedno z następujących ćwiczeń: 
  • Opcja nr 1:  Pomyśl o wydarzeniu, które miało miejsce gdy była młodsza. Napisz list do swojego młodszego ja zaraz po tym jak miało to miejsce. Co chciałbyś wtedy wiedzieć? Czego Ci zabrakło? Co chciałabyś żeby usłyszało w tym momencie Twoje młodsze ja?
  • Opcja nr 2:  Zidentyfikuj coś czego obawiałaś się jako dziecko. Jak się czułaś przez ten strach, gdzie go odczuwałaś? Jak myślisz skąd on się wziął? Zapisz to wszystko. Zastanów się teraz jak te uczucia się manifestują w Twoim teraźniejszym życiu. Postaraj się wymyślić co najmniej 3-5 przykładów. Zanotuj wszelkie spostrzeżenia lub momenty “ach-ha”. 
  1. Po zakończeniu ćwiczenia z dziennikiem daj sobie czas na przetworzenie lub przetrawienie tego co się pojawiło, popijając ziołową herbatę. Na koniec  wyrecytuj:

„Proszę o połączenie się z moim Wyższym Ja, moimi przodkami, moimi aniołami i moimi duchowymi przewodnikami aby uzdrowić moje wewnętrzne dziecko. Niech moje wewnętrzne dziecko poczuje się kochane. Niech moje obecne ja poczuje się kochane, wspierane i akceptowane. Proszę o uwolnienie z mojego życia wszelkich cykli pokoleniowych, które nie służą już mojemu najwyższemu dobru. Niech to uzdrowienie popłynie drogami, na które jestem gotowa. Dziękuję .”

I zgaś świeczkę.

Mam nadzieje, że artykuł był dla Ciebie przydatny, a rytuał interesujący na tyle, że go wykonasz. Koniecznie podziel się ze mną wrażeniami. Spokojnego Nowiu! 

Namaste!

Patrycja Ługiewicz

Founder, redaktor, autor