Październik to miesiąc kosmicznych przesunięć i zmian, a nadchodzący Nów w Wadze pomoże nam przetrawić wszystko co działo się przez ostatni miesiąc.

6 października 2021 r. będziemy mieli cztery ciała niebieskie w Wadze, tworzące stellum i silnie wprowadzające element powietrza do naszej świadomości. 

Żywioł powietrza rządzi naszymi procesami myślowymi i może być wiatrem w żaglach dla nowych pomysłów. Ale powietrze to nie tylko delikatność, zwiewność i płynność komunikacji jest to również momentami porywisty wiatr, prowadząc nas do otwarcia się na nowe możliwości.

Układ planet w Nów w Wadze 2021

W tym czasie w znaku Wagi znajdzie się Słońce, Księżyc, Merkury i Mars. Nów w Wadze będzie nas kierował do równowagi, poszukiwania środka i do patrzenia na rzeczy z obu stron. Waga ma dar równoważenia, aby wszyscy czuli sprawiedliwość i równość w dawaniu i otrzymywaniu. 

Jednak na głębszych poziomach energia Wagi dotyczy także pewnego rodzaju współpracy. Chodzi o znalezienie harmonii z innymi istotami, z naturą i całym życiem. Chodzi o dostrzeżenie zarówno jedności jak i dwoistości życia z nowej przestrzeni.

Warto zwrócić uwagę na to czy nie naginamy swoich granic dla innych, znak Wagi ma tendencje do przechylania szali w stronę osób które kochamy. Jest to oczywiście zrozumiałe, ale nie zapominajmy w tym o sobie. Energia musi się równoważyć. Przyjrzyj się czy bilans się zgadza, czy dostajesz tyle ile dajesz albo chociaż tyle, że czujesz satysfakcję. Jeśli masz skłonności do zadowalania ludzi na siłę ten Księżyc w nowiu może być znakiem do przebudzenia.

Mars w Wadze

Mars to planeta której atrybutami są działanie, pewność siebie i podążanie za tym czego pragniemy. Jego obecność może być bardzo motywująca i może pomóc nam przezwyciężyć nasze lęki i dokonać przełomu.

Mars może również aktywować i wzmagać nasze emocje więc jeśli czujemy, że dawaliśmy za dużo w jakiejkolwiek dziedzinie naszego życia to te emocje mogą uwolnić się podczas nadchodzącego październikowego nowiu.

Nów w Wadze to fantastyczny czas na wprowadzanie zmian i tworzenie podwalin pod nowe nawyki, więc jeśli są rzeczy, które już nie działają w Twoim życiu to jest to idealny czas na wprowadzenie większej równowagi do Twojego życia.

Wykorzystaj siłę napędową Marsa, aby podjąć odważne decyzje, o których myślisz od dawna. 

 Jowisz w znaku Wagi

Jowisz, który obecnie porusza się w retrogradacji w znaku Wodnika, jest również bardzo aktywny w tym nowiu.

Jowisz to planeta obfitości. Jego energia może nam przypomnieć, że żyjemy w bogatym świecie i że zawsze jest wystarczająco dużo zasobów, aby otrzymywać.

Jeśli czujesz, że w Twoim życiu brakuje energii obfitości sprawdź, czy możesz zmienić swój sposób myślenia. Zacznij od wdzięczności. Sprawdź czy potrafisz znaleźć złotą podszewkę w wyzwaniach, które napotkasz na swojej drodze.

A jeśli czujesz, że zaznałeś wyjątkowo hojnej dawki obfitości zobacz czy w jakiś sposób możesz podzielić się niektórymi zasobami z innymi, a nawet z Matką Ziemią.

Pluton i nów w Wadze

Tego samego dnia co będziemy mieli nów w Wadze, Pluton przesunie się bezpośrednio po retrogradacji, która trwała od kwietnia. Pluton to planeta odrodzenia i transformacji. Czasami może przynieść głębokie i długotrwałe zakończenia, ale tylko po to, by zabrać to co minęło i przerodzić to w coś nowego.

Pluton jest bardzo subtelną energią, ale dzięki aktywowanym siłom nowiu byłaby to również dobra okazja do zastanowienia się nad przemijaniem i uhonorowania wszelkich odejść i zakończeń.

nów w wadze

Rytuał na Nów w Wadze 

Do wykonania tego rytuału na nów księżyca potrzebne będą:

  • Wybrane narzędzie do oczyszczania energetycznego (np. kadzidło, dzwonki itp.)
  • 10 liści (liście laurowe lub zebrane jesienne liście)
  • Długopis lub marker
  • Świeca 

Jak wykonać rytuał na nów w Wadze?

1.) Znajdź cichą i bezpieczną przestrzeń, w której będziesz czuć się komfortowo. Zapal swoją świeczkę.

2.) Zacznij od oczyszczenia swojej aury za pomocą wybranego narzędzia. Kiedy oczyszczasz swoją aurę możesz wyrecytować następujące słowa:

„Oczyszczam i odpuszczam wszystko co ciąży na mojej duszy i co nie należy od mnie. Zrzucam, odpuszczam wszystko co już nie musi na mnie spoczywać. Oddzielam się od moich przywiązań, moich osądów i mojego wewnętrznego głosu wątpliwości i osadzam się w mojej prawdzie, mojej duszy i moim najwyższym zestrojeniu”.

Następnie oczyść przestrzeń rytuału i wszystkie potrzebne do niego rzeczy. 

3.) Usiądź wygodnie i weź kilka głębokich oddechów, możesz wykonać medytacje góry dostępną TUTAJ

4.) Po medytacji weź swoje liście i weź połowę w jedną rękę i połowę w drugą, wyrecytuj następujące słowa lub powiedz co czujesz w tej chwili:

„Dziękuję Matko Ziemia za udostępnienie mi tych pustych tablic do napisania moich życzeń, ustalenia intencji i oddania ich Tobie i światu”.

5.) Na pierwszych 5 zapisz, co chcesz przywołać w swoim życiu lub co chcesz otrzymać. W zależności od wielkości liści najłatwiej będzie po prostu trzymać się kilku słów na każdego liścia. Na następnych 5 zapisz, co chcesz oddać światu lub co chcesz ofiarować swojemu życiu i tym, których kochasz.

6.) Zastanów się przez chwilę nad tym, co napisałeś – czy łatwiej było Ci wymyślić sposoby dawania czy otrzymywania? Zwróć uwagę na to jakie uczucia i emocje pojawiły w tych momentach. Następnie wymieszaj wszystkie liście razem.

7.) Wyjdź na zewnątrz pod ciemne nocne niebo i podaruj swoje liście z powrotem naturze. Możesz zakopać liście w ziemi lub w doniczce, możesz też ofiarować je wodzie lub wiatrowi, albo zrobić kombinację. Po prostu rób to co jest dla Ciebie najłatwiejsze i intuicyjne.

8.) Poświęć chwilę, aby poczuć połączenie z naturą wokół siebie. A jeśli chcesz odmów prostą modlitwę przed świecą. 

„Dziękuję Matko Ziemia za wszystko co mi zapewniasz i za hojność, której dajesz nam zasmakować każdego dnia. Dziękuję Ci za świecące jak diamenty gwiazdy w nocy, drzewa kołysane delikatnym wiatrem i za subtelny szum nieśmiałego strumyku. Dziękuję za zachody i wschody słońca. Jestem wdzięczny/ -a  za……. (powiedz za co czujesz wdzięczność)  Dziękuję Ci. Dziękuję Ci.”

Zgaś świeczkę, a rytuał dobiegnie końca.

Rytuał miłości na księżyc nowiu w Wadze

Po pierwsze upewnij się, że przyciągasz do swojego życia wolnego partnera. Innymi słowy, nie poświęcaj tego rytuału komuś kto jest już w związku. Jeśli jesteś zakochany w kimś, kto jest zajęty (zdajemy sobie sprawę, że tak się dzieje), możesz poświęcić świecę na boskie wyczucie czasu. Poproś wszechświat, aby ujawnił Ci właściwy moment i uwolnił Cię od przywiązania dopóki ten czas nie nadejdzie. Inna opcja? Poproś Kupidyna, aby wysłał Ci kogoś, kogo pokochasz jeszcze bardziej.

Do tego rytuału będziesz potrzebować:

  • Coś do oczyszczania ( Palo Santo, kadzidło, dzwonki) 
  • różową świecę (różowy to kolor, który reprezentuje romantyczną miłość, pojednanie i więź skoncentrowaną na sercu)
  • Mały nóż lub po prostu agrafkę
  • Różowy kwarc

Oczyść się, otoczenie i wszystkie niezbędne do rytuału sprzęty. Poukładaj kryształy, kwiaty, olejki eteryczne, listy miłosne lub listę Twoich pragnień. Stwórz sobe piękną i romantyczną przestrzeń.

Połóż pod świecą mały kawałek folii aluminiowej lub podstawkę. Za pomocą wybranego narzędzia wyryj swoje imię w wosku świecy, a następnie wyrzeźb imię ukochanej lub po prostu napisz „moją przyszła miłość”. Nie przejmuj się tym, jak rzeźbisz litery, o ile możesz je przeczytać! Jeśli masz ochotę wyryć serce w wosku, zrób to! Zapal świecę wpatrując się chwile w jej płomień. 

Pozwól świecy całkowicie się rozpalić i posiedź w medytacji trzymając w ręce różowy kwarc i wyobrażając sobie jaki powinien być Twój partner, spróbuj poczuć szczęście, poczucie bezpieczeństwa, wszystko to czego chcesz zaznać w związku. Poczuj, że zasługujesz na to w stu procentach.

Zgaś świeczkę i powtarzaj wizualizacje codziennie dopóki świeca całkowicie się nie wypali. 

Pięknego nowiu w Wadze!

Patrycja Ługiewicz

Founder, redaktor, autor