Ostatnia letnia pełnia księżyca nazywana też pełnią żniw, plonów, wilka lub kukurydzianą pełnią będzie miała miejsce 21 września 2021. Będzie to pełnia księżyca w Rybach. Jest to jedna z najbardziej magicznych i marzycielskich pełni w tym roku. Da nam głębokie, kreatywne, intuicyjne i płynące z serca wibracje pomagając dostroić nas do subtelniejszych częstotliwości.  

→ Neptun – planeta duchowości i iluzji – będzie bardzo aktywna podczas tej pełni księżyca. Możemy poczuć, że zanurzamy się głębiej w nasze duchowe ja albo. 

Ryby to jeden z bardziej emocjonalnych i marzycielskich znaków zodiaku. Jest również szalenie kreatywny, lubi wychodzić poza schematy. Tradycyjne założenia i ustalone techniki nie zatrzymają ich. Ryby zawsze znajdą niepowtarzalną perspektywę i kreatywny sposób na wyrażanie siebie. I takie wibracje powinniśmy odczuwać w tę pełnię. 

Warto zaznaczyć, że Ryby nie lubią działać w ramach ustalonych granic czy założonej listy rzeczy do zrobienia. Możesz poczuć potrzebę uwolnienia się od pewnych schematów czy nawet wypłakania jakiś przetrzymywanych emocji. Poświęć chwilę żeby wczuć się w to co w Tobie żyje. Ta pełnia popchnie Cię w stronę tego czego potrzebujesz, przed czym mogłeś bronić się przez dłuższy czas tego roku.

 

Pełnia księżyca w Rybach 21 września 2021 – wpływ planet

Znak wodny Ryby rządzi mistyczną planetą iluzji Neptunem, a także dwunastym domem duchowości, karmy, marzeń i spraw prywatnych. Ludzie, którzy mają w swoim układzie Ryby są wyjątkowo współczujący, empatyczni, emocjonalni, kreatywni, romantyczni i marzycielscy, którzy bezwstydnie idą przez życie w różowych okularach. 

Ale Ryby są przystosowane też do pływania w głębinach własnych trudnych, złożonych, czasami bolesnych emocji i mają tendencję do wychwytywania emocji innych ludzi.

Energia sezonu Panny oraz pełni w Rybach to czas przygotowań do równonocy jesiennej. Na godzinę przed pełnią planeta komunikacji Merkury utworzy harmonijny trygon z Jowiszem, czyli planetą fortuny, co wpłynie na łatwiejszą komunikację. Oczekuj więc szczerych, uzdrawiających rozmów z bliskimi, nadejścia wiadomości, na które czekałeś lub możliwości nawiązania nowych, produktywnych znajomości.

W tym czasie również nasze sny mogą być bardziej realistyczne i może być Ci trudniej oddzielić to co prawdziwe od tego co wymyślone.

A ponieważ pełnia księżyca w Rybach ma miejsce przy 28 stopniach Ryb – prawie w Baranie, który jest siostrzanym znakiem Wagi – podczas gdy zorientowany na działanie Mars znajduje się na zaledwie 3 stopniach znaku powietrza Wagi, kładąc podwaliny pod głębokie, nieuświadomione uczucia, które potencjalnie mogą się zacząć z nas wylewać. Mars w Wadze chętnej od konfliktów wybiera zwyczajnie unikanie konfrontacji, a księżyc w Rybach jest bardziej skoncentrowany na duchowym dobrostanie i uzdrowieniu, dlatego powinno się obyć od ognistych awantur.

pełnia księżyca w rybach

Pełnia księżyca w Rybach – na kogo wpłynie najbardziej? 

Rak może odczuwać wyraźniej działanie pełni ze względu na aktywność w swoim dziewiątym domu, czyli dotyczy spostrzegawczości i intuicji.

Panny również będą głęboko odczuwać tę pełnię księżyca w Rybach dlatego możesz doświadczać uczuć związanych z przejściem do sezonu Wagi. Zapragniesz przenieść swoją twórczą energię do  relacji – spróbuj je lepiej pielęgnować. To idealny czas, aby wpuścić uczucia i pokazać ludziom wokół, że Ci zależy. 

Dla Skorpiona pełnia księżyca w Rybach będzie może bardziej namiętna, seksualna. Dotyczy to jego piątego domu, który reprezentuje płodność i pasję. Będziesz poszukiwać więcej dotyku, bliskości i romantyzmu. Poczujesz pełno pomysłów, może to być idealny czas na kolejny duży krok w karierze.

Rytuał na pełnię księżyca w Rybach

  • Pełnia Księżyca w Rybach może wpłynąć na ożywienie marzeń i naszych snów. Weź swój dziennik i zanotuj sny, które się pojawią w tym czasie, zwróć uwagę na znaki i wzorce wysyłane przez podświadomość. 

  • Ryby to znak połączony ze śpiewem i muzyką więc zrób sobie przerwę na tańce, aby rozluźnić napięcia i poruszyć płynącą w Twoim ciele energię i radość.

     

  • Ryby to znak wodny dlatego ta pełnia to wspaniały czas na rytualną kąpiel. Dodaj świeżej lub suszonej lawendy, soli Epsom lub różowej himalajskiej soli morskiej dla oczyszczenia. Możesz wziąć do kąpieli ametyst i inne kamienie, które intuicyjnie poczujesz.

Szczęśliwej Pełni księżyca w Rybach!

Patrycja Ługiewicz

Founder, redaktor, autor