Pełnia w Byku będzie miał miejsce w piątek 19 listopada 2021 r. W tym czasie zaobserwujemy również częściowe zaćmienie księżyca. Będzie to najdłuższe częściowe zaćmienie Księżyca od 1440 r. i najdłuższe do 2669 r.

Zbliżająca pełnia jest powiązana z gwiazdą Algol, która w tłumaczeniu oznacza „Głowę Demona” Uważa się, że moc tej gwiazdy może powodować nieszczęścia, przemoc i choroby. Tak więc duchowe znaczenie pełni księżyca w byku w listopadzie 2021 r. odniesie się szczerości, wiary oraz silnego poczucia celu.

Duchowe znaczenie pełni i zaćmienia księżyca w byku 

W tym czasie odczujemy działanie Jowisz, który nasila kierowanie się ku chciwości, niemoralności, nieodpowiedzialności i brutalnej naturze Algola. Nadchodzące zaćmienie księżyca znajdzie się również w trygonie z Plutonem w Koziorożcu, co zachęca do pozytywnej transformacji i duchowej ewolucji.

Księżyc w pełni oraz Słońce naprzeciw stawia na pierwszym planie Twój dom, rodzinę i intymne relacje. Przeciwstawne siły, takie jak praca kontra dom lub to czego potrzebujesz, a czego chcesz, tworzą wewnętrzne napięcie i zewnętrzne naciski. Może to prowadzić do konfliktów i kryzysów, które wyczerpują energię.

Emocje osiągają apogeum podczas zaćmienia Księżyca. Wykorzystaj więc swoją intuicję, aby przezwyciężyć wszystkie wyzwania w związku. Podświadomość pozwala na bezstronny i zrównoważony obraz osobistych relacji. Wyraźnie zobaczysz dynamikę związku lub negatywne uczucia, które powodują niezgodę. To zaćmienie Księżyca wyładuje Twój emocjonalny bagaż poprzednich sześciu miesięcy.

Pełnia w byku może potęgować również pozytywne emocje i impulsy prowadząc do przesady.. Astrolodzy zachęcają do rozwoju materialnego i duchowego, ale potrzebny jest umiar i odpowiedzialne podejście.

Księżycowy trygon Plutona przyniesie wrażliwość emocjonalną i wyczuloną percepcję psychiczną. Podświadoma potrzeba rozwoju na poziomie emocjonalnym pomoże Jowiszowi poszerzyć Twoje horyzonty, skoncentrować energię i rozwijać się w kierunku, który najlepiej odpowiada Twojemu karmicznemu przeznaczeniu.

Opozycja słońce i księżyca pokazuje silną postawę albo-albo. Daje silną orientację na osiągnięcia i przywiązuje większą wagę do zdobywania dóbr materialnych i tworzenia formy niż do komunikacji.

Pełnia księżyca w byku, a gwiazda Algol 

W istocie Algol reprezentuje głowę Meduzy, która została zabita przez Perseusza. Księżyc w połączeniu z Algolem powoduje upadek lub chorobę, nieszczęście, przemoc, daje uporczywy i brutalny charakter spotykającym nas sytuacją.

Algol ma naturę Jowisza, mówi się, że jest to jedna z najbardziej niefortunnych, najgwałtowniejszych i najniebezpieczniejszych gwiazd na niebie.

Ponieważ wszystko ma dwie strony, należy wspomnieć, że „wysokie duchowe wibracje” również pochodzą z Algol, ale mogą je otrzymać tylko te istoty ludzkie, które osiągnęły już wysoki rozwój duchowy. Ta gwiazda jest świetnym doradcą w czasach smutku.

Konstelacja Perseusza obdarza inteligentną, silną, odważną i śmiałą naturą, ale także skłonnością do kłamstwa. 

Połączenie Algola i Plutona daje dostęp do najgłębszych, najciemniejszych części Twojej podświadomości, zachęcając je do eliminowania strachu i leczenia traum z przeszłości.

Pełnia w byku

Inne znaczenia pełni księżyca w byku

“Pełnia bobrzego księżyca “  to nazwa, która pochodzi od faktu, że listopad to czas  kiedy bobry szukają schronienia na nadchodzącą zimę. Ta lunacja była również historycznie znana jako Frost Moon, co nawiązuje do krótszych dni i chłodniejszych temperatur.

Na bardziej symbolicznym poziomie kryjący się za tymi nazwami przekaz mówi o tym, jak pełnia księżyca w tym miesiącu może oświetlić rzeczy, których potrzebujemy, aby czuć się ciepło, bezpiecznie i pewnie w czasach narastającego niedostatku. Zodiakalny wpływ szukającego stabilności stałego znaku Byka (gdzie ma miejsce zaćmienie) pomaga nam określić, co jest dla nas naprawdę cenne, a co nie jest już warte naszej energii.

Ta pełnia w byku połączona z zaćmieniem wprowadza nas w nowy cykl, który będzie tkał historię wzrostu i zmian w naszym życiu w ciągu najbliższych dwóch lat ( ponieważ od teraz do końca 2023 r. na tej osi będzie jeszcze siedem zaćmień). 

Jak pracować z energią zaćmienia Księżyca?

Pełnia księżyca jest czasem na wykonywanie osobistych rytuałów to zaćmienia są wyjątkiem – ponieważ energie kosmiczne są zbyt chaotyczne. Zamiast próbować okiełznać energię w rytuale księżycowym, najlepiej po prostu zanurzyć się w wzburzonych wodach zmian i spróbować przyjąć wszystko, co wszechświat wysyła w Twoją stronę.

Pełnia w Byku w czasie zaćmienia to energia, która podkreśla nasze zmysłowe doznania i przenosi świadomość do sfery materialnej. To dobry czas, aby wczuć się w swoje ciało i dostroić się do zmysłów. . Patrz, słuchaj, poczuj i w pełni przyjmuj to, co zostało Ci ujawnione. Te obserwacje pomogą pozostać obecnym, a także dadzą wskazówki jak poruszać się po zmianach wywołanych zaćmieniem.

Jest to również świetny czas na wypróbowanie medytacji zaćmienia księżyca w pełni lub pracę z uziemiającymi kryształami. Zaćmienia mogą powodować ogromne zmiany, nagłe zakończenia lub potężne emocjonalne przypływy, które zmuszają nas do odpuszczenia rzeczy i zmiany biegu. Ćwiczenia oddechowe lub joga może pomóc w wyciszeniu, aby zrozumieć lawinę uczuć. 

Życzę Ci wszystkiego co najlepsze w tym dosyć wymagającym czasie!

Namaste! 

Patrycja Ługiewicz

Founder, redaktor, autor