Pełnia księżyca w raku to pierwsza pełnia tego roku. Będzie miała miejsce 17 stycznia 2022 i może być naprawdę potężna ze względu na Merkurego i Wenus w retrogradacji. Ta pełnia jest znana również jako Pełnia wyjących wilków. 

Ten czas może być emocjonalnie intensywny, skłaniając do uwolnienia lub puszczenia czegoś czego już nie chcesz i nie potrzebujesz. 

W miarę narastania energii pełni możesz zacząć odczuwać efekty na dzień lub dwa i wcześniej, wykorzystaj ten czas na obserwację energii i jej wpływu na Ciebie. To bardzo ważne, ponieważ pozwala zrozumieć jak wpływa na nas księżyc (szczególnie jeśli chodzi o kobiety – np. synchronizacja miesiączki z pełnią) 

To najlepszy czas, aby zastanowić się nad swoimi intencjami z nowiu i rzucić światło na wszystko co Cię powstrzymuje.

Ta pełnia księżyca będzie miała swój szczyt 17/18 stycznia 2022 roku. Ta pełnia jest znacząca nie tylko dlatego, że będzie miała miejsce w kardynalnym znaku wodnym Raka, który podkreśla emocje, ale także mamy Wenus i Merkurego w retrogradacji. Jest to również ostatni dzień przed rozpoczęciem nowego 18-miesięcznego cyklu księżycowego. 

Intensywna, styczniowa pełnia księżyca w raku

Zacznijmy od tego, że gdy Wenus i Merkury są w retrogradacji skłaniają do zadawania retrospektywnych pytań w celu uzyskania jasności i nowej perspektywy.

Zanim węzły księżycowe przeniosą się na Byka/Skorpiona – zapraszając nas do oparcia się na naszych wewnętrznych zasobach, aby zamanifestować nasze wymarzone życie – zastanów się nad tym „Jak zmienił się mój światopogląd w ciągu ostatnich 18 miesięcy?” i „Kim się stałem?” Węzły księżycowe reprezentują punkty przeznaczenia więc ważne jest, aby pamiętać żeby podążać za swoim sercem.

Kiedy księżyc znajduje się w Raku emocje najczęściej zostają wzmocnione, ponieważ znak Raka jest rządzony właśnie przez Księżyc. Może się okazać, że będziesz chciał/-a  uciec od świata, zwinąć się w kłębek pod cieplutkim kocem, a możesz odczuwać większą aktywność. Ale pamiętaj pozwól sobie na wszystko, przecież to Ty jesteś „gwiazdą swojego filmu”.

Szanuj wszelkie pojawiające się uczucia i co ważniejsze dbaj o siebie. 

Przypomnienie: niektóre rzeczy lepiej nie mówić dopóki ta potężna energia nie przeminie.

Energia raka zachęci nas do zagłębiania się w nasze uczucia, dbania o siebie i stworzenia emocjonalnego bezpieczeństwa (potrzebnego do pełnego wykorzystania naszego potencjału). Nadszedł czas, aby zwrócić się do wewnętrznego dziecka, przytulić je i przypomnieć, że jest silne.

Pełnia księżyca w znaku Raka

Pełnia w znaku raka styczeń 2022 – układ planet 

Podczas tej pełni możemy odczuwać retrogradację Wenus, a także wpływ Plutona. Ale najważniejszym wydarzeniem jest to, że Merkury wejdzie w retrogradację, co będzie miało miejsce 14 stycznia. Tak więc nie zdziw się jeśli pojawią się jakieś dziwne okoliczności lub informacje. Pamiętaj, że pełnia księżyca powinna być przeznaczona na refleksję, a nie na podejmowanie decyzji. Jest to podwójnie prawdziwe w przypadku retrogradacji w takiej mieszance! Cierpliwość będzie kluczowa zarówno wobec siebie, jak i innych.

Najbardziej dotyczy to osób z planetami zbliżonymi do 27 stopni Barana, Raka, Wagi lub Koziorożca. Pamiętaj jednak, że jesteś wyjątkowy i magiczny, a to jak wpływa na Ciebie ta pełnia księżyca w znaku Raka jest tego dowodem!

Styczniowa retrogradacja Merkurego 

Pierwsza retrogradacja Merkurego w 2022 r. To zjawisko astrologiczne zawsze ma sposób na zatrzymanie rzeczy zanim jeszcze się rozpoczną, więc może daj sobie trochę luzu i spróbuj przejść przez to na chillu, biorąc kilka głębszych oddechów na macie lub pijąc kubek ulubionej herbaty i głaskając psa. 

Ale dlaczego ta retrogradacja jest zawsze taką wielką sprawą? Cóż zacznijmy od tego, że Merkury jest planetą komunikacji, logiki i analizy, co oznacza, że ​​ma dość duży wpływ na nasze codzienne życie. 

Merkury zawsze dużo nam rozświetla, zmusza do przewartościowywania różnych kwesti. Może również prowadzić do błędnych ocen, zwiększając prawdopodobieństwo powiedzenia niewłaściwej rzeczy w niewłaściwym czasie. W końcu najważniejszy powód, dla którego ta retrogradacja jest znana.. Możesz chcieć wysłać SMS-a do swojego byłego! 😀 

Jednak prawda jest taka, że ​​retrogradacja Merkurego wcale nie jest tak zła jak się wydaje, więc nie pozwól, aby Cię to stresowało i paraliżowało! Chociaż ta retrogradacja może sprawić, że wszystko będzie w stagnacji jest to również okazja do refleksji nad przeszłością i zamknięcia jej.

Są niekończące się sprawy, które wymagają Twojej uwagi może jakieś niedokończone rozmowy, które trzeba przeprowadzić. Niech Merkury w retrogradacji pomoże to naprawić zanim 2022 naprawdę się zacznie!

Nadchodząca retrogradacja Merkurego rozpocznie się przy 26 stopniach Wodnika – upartym, ale wizjonerskim znaku powietrznym, znanym ze swojej ekscentryczności, niezależności i umiejętności przywódczych. Wodnik zawsze chce zjednoczyć wszystkich jako zespół, wierząc, że lepsza przyszłość wymaga silniejszej dynamiki. Jednak ostatnią rzeczą jakiej chce Wodnik, jest dostosowanie się i utrata indywidualności. 

Podczas tej retrogradacji, która rozpoczyna się 14 stycznia możesz czuć się rozdarty między potrzebą dopasowania a pragnieniem wyróżnienia się. Jeśli czujesz, że musisz zmienić to kim jesteś, aby poczuć się akceptowanym, prawdopodobnie nie spędzasz czasu z właściwymi ludźmi!

Ta retrogradacja wstrząśnie nami około 25 stycznia, kiedy to Merkury opuści Wodnika i ponownie wejdzie w Koziorożca. Ten kardynalny znak ziemi poprzedza Wodnik w kalendarzu zodiaku, a ta zmiana pokazuje, że Merkury zawsze porusza się w odwrotnym kierunku! 

Rytuał na pełnię księżyca w raku 2022

Pierwsza pełnia 2022 roku w znaku Raka to idealny czas, aby uwolnić i puścić wszystko, czego nie chcemy już wnosić w nowy rok. Ten rytuał ma działać kojąco, regenerująco, ale także pomóc otrząsnąć się z ciężaru ostatnich 18 miesięcy.

Będziesz potrzebować:

 • Wybrane narzędzie do oczyszczania
 • Długopis i kartkę
 • Miskę z wodą
 • Zapałki/zapalniczka

Jak wykonać rytuał:

 1. Zacznij od oczyszczenia swojej aury za pomocą wybranego narzędzia. Podczas oczyszczania możesz wyrecytować następującą afirmację:

„Usuwam wszystko co mi ciąży, uwalniając się od wszystkiego, czego już nie potrzebuję. Jestem lekki w mojej istocie. Uwalniam wszystko co uniemożliwia mi bycie autentycznym. Jestem lekki. Jestem spokojny.”

Następnie oczyść swoje otoczenie wraz z rzeczami do rytuału. Możesz wyrecytować następującą afirmację

„Wszystko, co jest ciężkie, wszystko, co jest gęste, wszystko, co jest powolne wypuszczam to teraz z mojej przestrzeni. Pozwalam, aby uzdrowienie zajęło jego miejsce. Pozwalam tej przestrzeni promieniować pokojem, miłością i światłem. Dziękuję.”

 1. Weź długopis i kartkę i zacznij zapisywać – 10 rzeczy, które chcesz uwolnić i odrzucić ze swojego życia. Możesz użyć poniższych wskazówek lub po prostu napisać to, co jest dla Ciebie najbardziej odpowiednie.
 • Chciałabym uwolnić kontrolę nad… Zdecydowałam się uwolnić to teraz.
 • Obawiam się… decyduję się uwolnić to teraz.
 • Wybaczam sobie… Postanawiam to teraz wypuścić.
 • Uwalniam się od… Postanawiam uwolnić to teraz.
 • Czuję się bezsilny, kiedy… decyduję się uwolnić to teraz.
 • Mam napięcie w moim ciele… Postanawiam to teraz uwolnić.
 • Czuję się niespokojny… Zdecydowałam się wypuścić to teraz.

3. Weź kartkę i podpal za pomocą zapałek/zapalniczki. Zachowaj ostrożność, kiedy to robisz. Gdy kartka zacznie się palić umieść go w misce z wodą. (Nie musisz całkowicie spalić papieru)

4. Zostaw ją w misce z wodą. I daj sobie chwile na medytacje. Po zakończeniu medytacji wyjdź na zewnątrz na światło księżyca i oddaj wodę z popiołem ziemi. (Jeśli nie możesz wykonać tego kroku w miejscu, w którym jesteś możesz wylać wodę gdziekolwiek gdzie poczujesz.

Życzę Ci pięknej pełni,

Namaste. 

Patrycja Ługiewicz

Founder, redaktor, autor